Sakko ráže 6,5x55SE

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Sakko ráže 6,5x55SE

Příspěvek od RuStaff »

Tak jsem ty Gamehead o víkendu vyzkoušel - přesnost samozřejmě na 100m naprosto dostačující (se SB jsem nikdy takový soustřel neměl), navíc to "celoplášťové" provedení nevede k ničení špičky při opakovaném zasouvání do komory.
Lovecké použití: sele (20m) zásah za slecho, sika (140m) zásah na krk - samozřejmě průstřely, v ohni, devastace zvěřiny normální (obratel napadrť)
muflonče na 70m - účinek viz fota, při zásahu kousek za komoru kus v ohni bez odkazování, výstřel dost velký (cca 7cm), trávník částečně venku, ale na to jsem u zvěře do 15kg při takto umístěném zásahu zvyklý i u střeliva Norma, SB, Hornady. Celkově i s ohledem na cenu hodnotím tento náboj hodně kladně, budu používat.

ověření nástřelu (v sedě s oporou) a sele za slecho
ObrázekObrázek
muflonče vstřel a výstřel
ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) RuStaff dne úte 16.8.2011, 21:37, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Sakko ráže 6,5x55SE

Příspěvek od Toma »

Taky mám tuto ráži,a v neděli sem si byl ověřit nastřelení, akorát Lapua Mega.Ten terč se zásahy úplně shodný,včetně grafiky s Tvým terčem.Také si takové připravuji,bílý střed mám 3cm průměr ,tady to vypadá menší ne?
Lovec zabíjí jednou ranou.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Sakko ráže 6,5x55SE

Příspěvek od RuStaff »

2cm bílý střed, další 1cm tmavé mezikruží - pro 7X50 s bodem to celkem vyhovuje, ale na tich 100m by asi stačila i jen obtažená pětikoruna a/nebo křížek tlustou fixou... ;)
6,5x55SE☝️❤️ 8)
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Sakko ráže 6,5x55SE

Příspěvek od RuStaff »

Tak přehodnocuji můj názor na Sako Gamehead - sice je to asi hodně subjektivní hodnocení, ale když to shrnu za relativně malý statistický vzorek (4 srovnatelné komorové rány na holou sika/muflon do 20kg a do 100m) - rozbíjí to moc, hodně to podbarvuje, celkem to odcházelo... :(
Měl jsem na test doma i krabičku SB Nosler Partition a teď o prodlouženém víkendu jsem s ní odstřílel pár kusů (opět počítám pouze ty srovnatelné zásahy, zvěř i další podmínky lovu) a spokojenost o dost vyšší. Opakuji - vzhledem k nereprezativnímu vzorku je to spíše jen můj "první dojem" (ale kdo z nás na něj občas nedá, že? :))!
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Sakko ráže 6,5x55SE

Příspěvek od Nik.308 »

RuStaff, jak pokračuješ v tom testu? Jakou zkušenost jsi udělal s těmi Noslery Partition v laboraci SaB? Díky za odpověď. Nik.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: Sakko ráže 6,5x55SE

Příspěvek od Olaf »

V této ráží je pro mne jednička střela Lapue Mega 10,1g. Zastavovací účinek má obdobný jako Sako Gamehead, ovšem poškození zvěřiny v porovnání se Sakem je minimální. Přitom cena Megy okolo 9,-Kč při přebíjení je bezkonkurenční. Své zkušenosti s těmito dvěma střelami jsem popisoval již v tomto vláknu. Střelami Nosler Partition v této ráži se také nic nezkazí. Prostřelí téměř vše / dvoujaderné/, pouze je značný rozdíl cenový oproti Lapua./9,-Kč vs. cca.22,-Kč /
to RuStaff - střílení za ucho, na krk :oops: no comment
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Sakko ráže 6,5x55SE

Příspěvek od Nik.308 »

Čau Olafe, vlákna o 6,5x55SE jsem pročetl, u cca 95procent majitelů zbraní v této ráži je jasná jednička Lapua Mega, jen mne zajímala zkušenost s Nosler Partition (NP) konkrétně od Sellier a Bellot. V 30-06 mi NP od SaB dělal dobrou službu. Šetrný a prostřeloval, naopak Mega 13g. byla na můj vkus vcelku nešetrná a např. dančí dost podlévala, ale to už jsem psal a bylo by to do jiného vlákna. Díky Olafe, měj se.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: Sakko ráže 6,5x55SE

Příspěvek od Olaf »

Lapuu Mega mám odzkoušenou v již jmenované 6,5x55, 308W 185gr i 200gr a nyní jsem zvědavý na chování v 9,3x62 v 285 gr.
Zaráží mě že Ti v ráži 30-06 podlévala. Jediné vysvětlení je laborace SB. Nevím jaké V0 má tento náboj ale asi mají vyšší V0. Např. v 308W mám ověřeno, že stačí V0 700-720 m/s a v žádném případě nerozbíjí /alespoň při běžné komorové ráně, extrémní zásahy nepočítej/. Tím NP ale nemůžeš nic zkazit, je to léty prověřená jedna z nejlepších střel, čemuž samozřejmě odpovídá i cena. Ale to jsme již trochu odbočili od původního vlákna :oops: .
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Sakko ráže 6,5x55SE

Příspěvek od Nik.308 »

Olafe podlévala mi 13g. Lapua ve Sprinfieldu, ale pouze dančí. 12g. v 308W super. Už jsem do ní uvrtal další dva členy MS a taktéž jsou spokojeni. NP od SaB v 30-06 super, nejšetrnější střelivo, jaké jsem měl.
Odpovědět