steyr-mannlicher - závada?

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
pavol paškevič
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: úte 26.6.2007, 7:35
Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

steyr-mannlicher - závada?

Příspěvek od pavol paškevič »

Poprosim o radu. Kúpil som už Použitú gužovnicu steyr-mannlicher classik 8x57JS, r.v. asi 2004. Pri Použití vybíjacieho náboja / su?ení / mi pri spustení spú?te poskočí záverová kžuka asi o 5 mm nahor. Neviem či to je normál alebo je to výrobná chyba. Jeden puškár mi tvrdil, že to je sôsobené väč?ími výrobnými toleranciami na záverovej matici. Jeden importér zasa tvrdí, že je to normál. Ak máte niekto s týmto skúsenos?, prosím poraďte.
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

U mojí kulovnice při stisknutí se toto neděje, nebo aspoň jsem si toho nev?iml. že by Mannlicher měl velký výrobní tolerance se mi nechce věřit. už jen při manipulaci se závěrem je vidět, jak všechno přesné.
Něco jiného je, pokud mám zajižtěno do transportní polohy tzn. pojistka v poloze s vyjetou ?edivou plo?kou a přitisknutá závěrová páka k pažbě. Potom ta závěrová páka při odjiž?ování opravdu poskočí zpět nahoru, ale je to zcela normální a je to uvedeno v návodě k Použití.
možné je však všechno, i ti nejlepší se občas utnou, slyšel jsem např. o Sauerech, kde se pažba dotýkala hlavně, nekvalitní povrchovka atd.
Já mám Mannlichera vybíraného přímo z továrny a bylo vidět, že prostě některé kusy mají horší dřevo ně? ten můj apod., ale že by měly nějakou zásadní výrobní vadu jsem neviděl.
Mannlicher Classic celopažba 8x57 JS, Swarovski Z6i 2-12x50
Odpovědět