Podpora psovodů ze strany mysliveckého sdružení

Pejskové a jejich výcvik
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

Podpora psovodů ze strany mysliveckého sdružení

Příspěvek od Pietro »

Kolegové,rád bych se vás zeptal jak podporuje va?e MS psovody??Myslím zejména finanční stránku věci.Četl jsem příspěvky na Myslivosti.cz a dost lidí tam psalo,že jim sdružení platí téměř všechny náklady spojené s vedením lov.ubotř.psa nebo jim zaplací i celé ?těňě.Jinde přispívají na krmivo a proplácejí startovné na zkouškách atd atd...U nás ve sdružení právě řešíme nedostatek velkých psů-ohařů ,ale finanční podpora u nás nefunguje téměř žádná.Já jsem si psa pořídil pro radost a myslím,že by to tak mělo být u všech,ale někteří bohužel oponují(pravdivě),že velký pes stojí dosti peněz(krmení,zkoušky atd)...takže bych rád věděl jak je to u vás a zda si myslíte,že je finanční podpora psovoda ve sdružení správnou cestou?....
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To Patrol: Já k tobě klidně na naháňku s jagu?ou přijedu zadarmo :wink:

U nás se psovodi moc nezvýhodňují. Jen bylo odhlasováno, že na psa dostanou navíc podíl v černé zvěři, protože drobné je málo.
Také souhlasím, že psa si člověk pořizuje pro radost :wink: takže u nás doma máme radosti hodně, protože máme 5 čubin :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
smokry
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 12.10.2007, 9:02
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od smokry »

U nás se psovodi zase tak moc nezvýhodňují. Po složení zkoušky lov. upotřebitelnosti dostane psovod příspěvek 1500 Kč a pak 1x ročně příspěvek na krmení velkýho psa 500 Kč a 300 Kč na malýho psa. Jinak při dostatku drobné zvěře (u nás kachen) dostanou psovodi více ulovené zvěře. Dále jsou lovecky upotřebitelní psi zpro?těni poplatku na obecním úřadě. Ale to je spíš podpora obce. Já jsem pro vyšší podporu, a to hlavně kvůli těm tzv. vyčůránkům... :evil: když si ještě vezmu, že výše příspěvků byla odsouhlasena před x lety a reálná hodnota je někde jinde.. Jak už tu ale bylo psáno, kdo chce mít psa, tak ho bude mít až s příspěvkem nebo bez. Já mám teď dva :P Je s nimi víc starostí ale taky radostí.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

v našem sdružení se poskytuje držiteli psa tzv. výšivné 1x ročně, ohař cca 800,- Kč, norník asi 500,- Kč, zakotveno v provozním řádu. Ale jsou léta, že nejsou na to finance, tak nic. U ohařů za předpokladu, že pes absolvoval většinu honů na drobnou. Já situaci hodnotím tak, že mi to nestačí ani na jeden měsíc výšivy loveckého psa, je to jen symbolický příspěvek, kdysi se z honu dával kus zvěře na psa, taky minulost. Psy chovám přes pětadvacet let, vždy mám alespoň dva - ohař + norník. Nyní je situace taková, že ve sdružení je dost mladých členů a mladých psů, moje fena čf má 8+ roků, dosluhuje, už ohaře pořizovat nebudu. Vede mne k tomu nikoliv náklad na výšivu a chov a výcvik, ale ryze praktické důvody tj. drobné minimálně, využítí psa malé. většinu požadovaných prací mi poskytne teriér a na mazlení mám jezevce. F.
politice a politikům zmar
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Příspěvek od Bord »

V našem MS dostáváme jeden kus drobné na psa při honu,to? vše.Psy mám nejen pro to že k výkonu myslivosti patří ale i pro svoje po?ě?ení a radost z jejich práce.Jsou to kamarádi. :D
8x57JRS,bordík
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

Podpora

Příspěvek od Pietro »

No tak je to přesně tak jak jsem si myslel,všude se platí a jen u nás nic........no jako taky dostáváme na honě o nějakou tu kachnu víc,nebo o kus zvěřiny víc,ale i tak to některým nestačí.Jinak opravdu oceňuju sdružení kde proplácejí např.vetr.ošetření po kontaktu s divočáky atd....

Jinak jsem se vloni zůčastnil naháňky na divočáky,kde mi fenka předvedla parádní práci v leči a ještě dohledala lan a sele a za 14 dní mi přivezl hospodář kus hřbetu z jelena jako poděkování(měl to k nám cca 40km cesty) a i to mne opravdu potěšilo...
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

masíko

Příspěvek od Pietro »

Já ti dám pejsek,já ho měl se šípkovou,babička s dědou se svíčkovou a pejsem dostal kostičky:)) :D
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

proto taky tak dobře hledá když si masíčko musí ulovit aby nějaký vůbec viděla co :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
mo-on
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pát 11.1.2008, 13:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mo-on »

V našem MS dostává každý majitel lovecky upotřebitelného psa 1000,- Kč ročně jako příspěvek na potřeby psa.
Samozřejmostí je, že každý pes dostává příděl zvěřiny. už po 10 let u nás funguje platba za štěňata, ale jen v případě, že slo?í zkoušky.
I když já sama jsem majitelkou dvou psů, ohaře a slídiče, je v našem sdružení momentálně nedostatek lovecky upotřebitelných. Proto je v tomto případě přistoupeno na to, že bude uhrazena v plné výši cena psa, který má potřebné zkoušky.
jenže, ?lověk to dělá z lásky a ne kvůli úhradě nákladů. Proto jsem si nenechala ani zaplatit štěňata, když moji psi udělali zkoušky.
Jak občas někdo píše, že ho chtějí jako pozvaneho hosta či za dohledávku platit, to se mi ještě nikdy nestalo. spíše je pes odměněn zveřinou.
Naposledy upravil(a) mo-on dne čtv 07.2.2008, 6:34, celkem upraveno 1 x.
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Příspěvek od BBrit »

U nás v MS nedostávám nic a abych pravdu řekl, nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, že bych něco dostávat mohl nebo mohl mít nějaké výhody. Ale už se mi několikrát stalo v cizím revíru, že mi za dosled dávali od 200 do 500 Kč, ale já to nikdy neberu, ikdyž jedu třeba 50km. Dělám to proto, protože mě to baví a navíc jsem díky barvářům poznal hodně lidí, ze kterých se pak staly kamarádi.
Uživatelský avatar
mo-on
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pát 11.1.2008, 13:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mo-on »

ještě jsem chtěla dodat, že jsem pravidelně zvána se psi do Německa, do různých sdružení. Řekla bych že tam je běžné, že náklady psů platí plně MS kam pes nále?í. Dokonce i když jdete jako host dostáváte platbu za náklady a cestovné. Ale to už není o myslivosti a kynologii jako o zábavě a koníčku. To je alespoň můj názor.
strašně se vždy divěj, že vše kupujeme a nikdo nám to nehradí. Musím se tomu vždy smát.
Ani mě se nelíbí, že si členové našeho MS schválili platbu za štěňata a hotové psi, ale peníze asi hejbou opravdu světem. I u nás v MS padají názory, proč by měli mít psa, když by z toho nic nebylo :-))).
Ale jsou to hlasy těch, kteří nedokáží ocenit lásku, oddanost a přátelství toho chlupatého pomocníka. :lol:
Malý münsterlandský ohař, Anglický špringršpaněl
Odpovědět