Střely Remington Core-Lokt

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Střely Remington Core-Lokt

Příspěvek od František Fořt »

Kluci, máte někdo zkušenosti se střelami/střelivem se střelou Remington Core-Lokt? Koukal jsem tady v rubrice a Nenašel, že by se tyhle střely více ře?ily. Díky FF
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Kamarat ich strielal z 300WM aj fabricke Remingtony,aj prebijane.Obidva boli 11,7g.Podla jeho slov spokojnost,uspokojivo presne,diviakov prestrelovali.Klasika.
marlin
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 17.2.2008, 18:47
Bydliště: SK

Příspěvek od marlin »

...
Naposledy upravil(a) marlin dne stř 20.2.2008, 18:01, celkem upraveno 1 x.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Střely Core-Lokt

Příspěvek od Olaf »

Uvedené střely jsem zakoupil ke kulovnici 30-30W, tedy originál od Remingtonu a zatím víc jak spokojenost. Na rozdíl od SB daleko lepší soustřel a při průniku zvěřinou klasická houbovitá deformace střely a to vše za celkem přijatelnou cenu
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Jestli jsem se dobře podíval tak Core-lokt jsou tři druhy. Core-lokt soft pointed, Core-lokt pointed soft point a poslední novinkou by mělo být Core-lokt ultra bonded.

Možná to zazní opravdu hloupě ale dal by se Core-lokt SP přirovnat k oryxu?
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Domnívám se že tuhost Oryxu je způsobena chemickým procesem připojení jádra k plá?ti kde?to Core lokt je tu??í díky proměnlivé stěně plá?tě a prolisem upevňujícím jádro a že u verze ultra bonded je docíleno vyšší tuhosti než u samotného Core lokt ale za Použití obdobné technologie. Osobně se domnívám a nemám to vůbec ničím podložené, že by se účinek Oryxu mohl cca rovnat Core Lokt Ultra Bonded a že samotný Core Lokt až už SP nebo PSP bude o něco měkčí. Pointed soft point je ?pičatý a soft point je zaoblený.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Vlastní zkušenost s PSPCL - 150 grs přebitá do 7x65, Použito na bulkaři cca 6kg, bohužel lehce lízlá plecka - značný rozklad střely doprovázený hematomy. Doporučuji po?ít raději střely s vyšší tvrdostí.
Naposledy upravil(a) xHonza dne pon 04.8.2008, 15:10, celkem upraveno 1 x.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Druhá zkušenost - li?če -zásah přes lopatku - kupodivu nijak drastická díra velikosti desetikoruny na výstřelové straně... Pravda hematomy nemůžu posoudit.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Střely Remington Core-Lokt

Příspěvek od Začátečník »

Podařilo se mi sehnat střely Remington PSP 55 gr do 223 Remington. Byly za hodně dobře. Vzal jsem je na střílení do terče. Z IŽ 94 mile překvapily přesností. Má cenu nechat si něco na případné lovecké využití nebo je lepší využítí do terče?
Mushroom
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 16.6.2009, 22:07

Re: Střely Remington Core-Lokt

Příspěvek od Mushroom »

Dobrý den,
po doporučení výrobce pušky, používám výhradně náboje Remington Core-Lokt 308W.
Zkušenosti z několika kusů spárkaté (5 ks srnčí, 1 ks mufloní):
PSP (špičatá) - na menší kusy a krátké vzdálenosti (do 100m) - ukázkový průstřel (2-3 cm), nikde nic nepoškozeno, žádné hematomy. Ale zvěř dost daleko odbíhá. Ovšem ukázkově barví. Můj osobní názor je, že střela nezvládne předat dost energie. Přesnost velmi dobrá. Náboje se ale velmi zle shání. Prakticky (na Moravě) nejsou.
SP (zaoblená) - zakoupeno z důvodů výše uvedených, bohužel v praxi neověřeno. Pouze na střelnici, kde přesnost téměř totožná jako PSP (zkoušeno do 150m). Náboje se shání o dost lépe.
Ultra bonded - po špatné zkušenosti se sháněním PSP jsem šel i do této střely. Na střelnici lehké zklamání - přesnost se zhoršila. V praxi na zvěři z tohoto důvodu neověřeno.
Nadále se snažím po doporučení výrobce, sehnat náboje PSP (nebo SP). Uvidíme, zda se podaří.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Střely Remington Core-Lokt

Příspěvek od František Fořt »

Já měl ještě od nebožtíka Shivy nějakých 200 ks střel Core-lokt PSP 12 g do 8x57IS. Měl jsem je několik let naládované v laboraci se 48 a 49 gr D073.6 (ACC 2520). Rychlost byla okolo 800 ms z 60 cm hlavně. Roky mi ležely v bedně, než na ně přišla řada.

Byl jsem velice překvapen. Střelil jsem s tím dvě selata okolo 35 kg a jezevce, komorové rány vše na cca 30-40 m. Všichni tři v ohni, poráželo to jako hrom. Určitě to budu ještě používat, celkem mě to zaujalo jako dobrá, rychlejší laborace pro osmu.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Střely Remington Core-Lokt

Příspěvek od Začátečník »

Díky. Myslel jsem, že to budou používanější střely. Vypadá to, že se špatně shání. U 223 bude rozhodovat, jak střela drží pohromadě. Nějak by mohla. Pár si jich nechám. Do terče je můžu vystřílet vždycky.
Odpovědět