Rossler Titan 6

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Re: Hornady

Příspěvek od Mosin »

lovec píše:
cejlon píše:..já se potřebuji naučit především střílet.Moc mi to nejde a na to naučení potřebuji nastřílet co nejvíc za co nejlevněji.
Prepac,ale toto nejde k sebe,neber to osobne.
S tímto souhlasím. Pokud budeš trénovat s levným a nepřesným střelivem, tak nebudeš vědět, v čem je chyba, jestli ve střelivu či tobe. Doporučuji na levný trénink soustředění se použít malorážku, či v nejkrajnější nouzy vzduchovku. musíš si osvojit určitou koncentrac, postoj atd. Následně zkusit střílet s kulovnicí, kde se akorát musíš naučit, aby ses nebál rány (prosím nebrát doslovně, samozřejmě je toho na naučení více, ale to je dle mě to nejdůležitější, pokud vše ostatní natrénuje? s tou malou zbraní).
Tedy tréningu zdar. :wink:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Mám s tím zkušenost v 308Win, kde je to bohužel CXP3 Střelil s tím (v270Win) na naháňce prase, které sice střílel zezadu na ostro a neprostřelil jej (přece jen už je to velká vzdálenost na průchod tou zvěřinou), ale střeva vůbec neporušená, ale vnitřní orgány (játra a plíce a srdce) byly na maděru a prasátku uběhlo ve stresu jen pár metrů. Byl uchvácen a to podotýám, že to byl doposavaď zastánce SellBell .

Tak to je příklad krásné (a? ukázkové) nemyslivecké rány a je to jeden z důvodů, proč opravdu nemám rád naháňky. Kdyby se střelec poctivě přiznal, tak musí říct, že si jen tak na to "prase" zmáčkl a sám byl překvapen, že to tak dopadlo.(vzhledem k naháňce, tak asi bě?elo) Taky mohlo někde a za nějaký čas zajít a nebyl by tu důkaz o kvalitě střely. :?:
P.S. Jak se vlastně ta střela dostala přes střeva, když je vůbec neperforovala? Celkem hodně jsem jich na naháňkách vyvrhl a pár jich bylo střelených přes zadek a uvnitř to byla "nechutná hromada" s obsah vnitřností byl roztahán do plic atd..
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

jj Dík za opravu a výtku. Opět jsem se vyjádřil blbě. Hold nebýt vás chlapi tak vše vypadá jinak než to bylo. No. takže bylo to asi takto. Prase bě?elo od střelce. jelikož na něj sousedi stříleli tak se prase stočilo na plocho k onomu střelici. Zásah byl bohužel trošku více dozadu, takže došlo ke vstřelu za bránicí, kde došlo ke ?krtnutí střev, ve kterých byla jen dírka velikosti střely. Střela dá?la přes játra, plíce a na druhé plecko ve kterém zůstala. Zajímavé bylo to, že srdce se s největší pravděpodobností ani nedotkla a srdce bylo prasklé. Nechtěl jse tuto situaci více popisovat, protože to sem přímo nepatří, ale jak vidím, tak můj popis byl nedostačný. Prase tedy bylo dostatečně naplocho (né úplně, proto jsem se zmínil o ráně naostro, což opět bylo zavádějící). bohužel rána ?la trošku více dozadu. Připisuji nepoškození střev hliníkovému hrotu, který se v měkké tkáni moc nerozevřel. Doufám, že jsem to popsal již docela rozumněji a omluv mě, že jsem tě uvedl v takový omyl. příště se budu snažit to popsat vše důkladněji :oops:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Rosler

Příspěvek od cejlon »

Tak se mi Vážení přátelé podařilo něco neuvěřitelného.Při nastřelování kulovnice Rosler se stalo,že mi při třetí ráně zůstala vystřelená nábojnice v komoře:-)Neuvěřitelné:-)Po delším zkoumání,jsme došli k závěru,že na vině je jazýček vytahovače nábojnic,který se po třetím výstřelu nevrátil do zápychu nábojnice a tidí? tuto nevytáhl.Prostě děs.takže s tím jedu k Řehákovy a budu Vás o jeho resumé a výsledku informovat:-) už téhle zbrani nevěřím,myslel jsem,že jde o kvalitu.Snad se to nějak bez stresu vyřeší. Zatím
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Jak jsem pochodil

Příspěvek od cejlon »

Tak jsem přednesl svůj poznatek v prodejně u Řeháka a on uznal že je to tak,jak jsem zde psal.Bylo to zcela zřejmé a průkazné,sám si to vyzkoušel.Bez řečí jsme obdržel nový závěr s ted už doufám funkčním vatahovačem.(..stalo se to prej poprvé....hmmm??).Tak omluvu jsem přijal a nebyl jsem tam déle jak pět minut.V tomto asi spokojenost.Tak uvidím dál.Už bych se tam moc nechtěl vracet....hlavně,aby to fachčilo. Ale jinak zbraň je to velmi pěkná.Nechal jsem tam dát Weaver li?tu a dvoudílnou montáž v kompletu s Meostarem RD to vypadá super.Váha je 3,85 kg.
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Rosler-nastřelení

Příspěvek od cejlon »

Včera jsem byl na kryté střelnici v areálu TOMA a.s. Otrokovice ( www.guncenter.cz ) nastřelovat Roslera.Moc jsem neveděl,jak se k tomu mám vůbec posadit,ale jeden vstřícný správce střelnice se mě ujal,pomohl mi s nastřelením a vše dopadlo OK.ještě si to ale musím trochu doladit. Zjistil jsem ke svému překvapení,že vůbec nemám odhad na vzdálenosti :shock: 50m mi připadalo jako 100m. :oops: Flinta pracovala výborně,vytahování nábojnic fungovalo bez problému,jen málá váha ji dělala při střelbě trochu neklidou,ale žádné drama. Dal jsem čtyři polo?ky po třech nábojích a na 100 m to šlo do pivního tácku.Na začátek spokojenost.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Aha, ty si byl u Hungryho na strelnici... no vidis to. Tak hlavne ze si byl spokojeny.

Jo pivni tace je dost velkej cil. To by se melo trefit.
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

po 6ti měsících

Příspěvek od cejlon »

Mohu zodpovědně říci,že co se týká fungování zbraně,nebyl ani v nejmenším problém.Flinta je zastřílená, přesná, vystřeleno asi 100 ran.Podle mě nelze sehnat za ty prachy jiný ,,zbraňový systém",který by nabízel to co Rossler.Navzdory všem ?karohlídům mě flinta oslovila, i když byl ze začátku trochu problémek s tím zápychem nábojnic. Líbí se mi víc než Tikka.Tikka je totálně jednoduchá a v tom je její síla.Ale Rossler má systém výměnných hlavní,což je obrovská výhoda (čištění, přeprava...), a i dle mého lepší design.
marlin
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 17.2.2008, 18:47
Bydliště: SK

Rossler Titan 6

Příspěvek od marlin »

...
CZ 550 Lux .450 Marlin, Zeiss 3-12x56
Remington 700VLS.243W,Leupold M4 6,5-20x50
Remington Seven .308W, Meopta 3100 3-9x42
SKS 7,62x39, Truglo 1.5-5x32
ZKM 452/2, Marocchi 03 12/76
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Zdravíčko chlapi..chtěl sem se zeptat jestli nevíte kolik stojí Rösller Titan 6 s pažbou luxus??Nikde to není napsaný.. :roll: Standart sem tady četl že od 22-23..Díky... :)
Pechy
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: ned 17.12.2006, 15:30
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pechy »

v České Třebové u Řeháka:

provedení LUX (lepší pažba).....28 990,-
provedení Exclusiv. . .. . . . .32 990,
Nejkrásnější rána je ta, kterou si dokážeme odpustit...
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Pechy píše:v České Třebové u Řeháka:

provedení LUX (lepší pažba).....28 990,-
provedení Exclusiv. . .. . . . .32 990,
Jj díky moc...Tak koukam že se cena pohybuje okolo 29tis...Děkuju moc...
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

ještě jeden dotaz...když si koupim 8x57JS a k tomu ještě hlaveň 6,5x55SE musim si pořídit i druhý závěr do zbraně??
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re

Příspěvek od Čouda »

V případě těchto dvou ráží nemusíš. Závěr i zásobník jsou stejné, ale budeš muset nastřelit puškohled, nebo dát jinej.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Re

Příspěvek od johnyc77 »

Čouda píše:V případě těchto dvou ráží nemusíš. Závěr i zásobník jsou stejné, ale budeš muset nastřelit puškohled, nebo dát jinej.
Jo to už mam i vybranej..myslim že mi bude stačit Odeon 3-12x56 s bodem...Vy na tom máte klapkovou montáž? Já když budu chtít dvě ráže takže tím i dva puškohledy, musim dělat klpakovou montáž??
Odpovědět