Rossler Titan 6

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
vhool

Příspěvek od vhool »

osobne s timto (rosler titan 6) zkusenost nemam ale ono take ne kazdy olej na zbrane nemusi byt vhodny na teploty pod nulu.osobne se mi to kdysi stavalo u kulovnice mauser M98 v razi 30-06 a po zmene oleje byl pokoj.bohuzel uz si nevzpomenu co to bylo za olej a nerad bych mlzil.opravdu staci jen tenoulinky film mastnoty a je hotovo. :wink:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Jo. To mě nenapadlo. Pokusím se zeptat co používá za olej a navrhnu změnu. Časem bych dal echo jestli to pomohlo. ovšem jestli bude pořádně mrznout :lol:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
vhool

Příspěvek od vhool »

bezvadne na tenhle experiment funguje mrazak.ja mam velikej na maso a ten umi bezne -28°C.kdyz jsem experimentoval s tim mauserem tak manzelku malem odvezli.misto kejty kulovnice.musel jsem bejt tejden hodnej. :lol: ale problem jsem vyresil 8)
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

:lol: :lol: :lol: Tak to je opravdu dobré. Také mě napadlo dát to do mrazáku, ale asi nemá tak velký mrazák. Fakt dobré. A už vidím, jak se žena musela tvářit. Mně stačilo, že jsem dal hlavu srnce do mrazáku, protože jsem musel odjet a nemoh jsem to vyvařit, a mamka ju tam na?la. No to bylo zdě?ení. :roll:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

dural

Příspěvek od Choochoo007 »

jestli tady par lidi mluvi nepochvalne o CZ, tak u Resslera me ten dural tak nejak nenedchl. kdyz uz vymunu hlavne tak jedine Accuracy International, ale urcite ne utahovat neco do duralu. Kdyz sem uz kolikrat slysel ze duralova montaz ja na prd, tak nevim jestli je rozdil kdyz udelam montaz ocelovou a ten dural hodim na pouzdro. Nemelo by byt spjeni hlaven puskohled 100% pevny???.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: dural

Příspěvek od lovec »

Choochoo007 píše:.... tak u Resslera me ten dural tak nejak nenedchl...
...a dural u Sauera 202,alebo dokonca 205 by ta nadchol?Nebude dural na montazi ako dural na puzdre zaveru...
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

To je prave ten rozdil. Nechci to nejak hanit, nemam s tim zkusenost, ale aby to nebylo jak pises. Jiny dural na zaveru a na montazi a jiny u Sauera a jiny u Rosslera :wink: Fakt sem takovej ocelovej typ. Nektere zbrane vydrzely 100 let diky slusnemu materialu a silne pochybuju, ze ma dural stejny vlastnosti jak ocel. pevnost v tahu i ohybu je podle me rozdilna min dvojnasobne a jestli ne tak ten dural musi stat pekny penize a ten vysledek potom nemuzu byt v dolni cenove katgorii. Otazka je co ty dnesni moderni skladacky vydrzi. v tomhle sem na tom asi stejne jako amici, klasicka opakovacka nema chybu. az na 700LTR :D ten dural zapraskany je vsude. Pro me nema puska celopazbena s rytinami a rezbou zadnou hodnotu. radsi koukam na presnost a takovy vlastnosti()pazba laminatova,plastova..., coz klasicka opakovacka splnuje nejlip. k cemu mi je vymena hlavne, kdyz bud musim vymenit puskohled nebo to znova nastrelit. koupim tezsi a lehci strelivo a sem na tom stejne(o vlastni laboraci ani nemluve- ne ze bych to delal)
jeste mala poznamka. delal sem valecek na klicku na zaver, pro lepsi manipulaci, zavit tusim M6. bal sem se to pritahnou, abych to nezrhnul. Ted kdybych do toho mel utahovat hlaven, tak asi nespim. Hold sem asi hovado, tata mi to taky rika :D :D :D
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

kdyby ty skladacky byly takhle odolny tak uz ani nemukam http://www.sportingservices.co.uk/accuracy.wmv
to montovany predpazbi u saueru 202(tusim) je taky zajimavy :wink:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Mna by skor zaujimalo,ked uz o tom polemizujes,kolko mas ty a tvoja flinta strelene.Otec s tym Rosslerom dosial vypalil nejakych 150 ran,ja som s nim dal len na strelnici nieco vyse 500 ran.To vsetko v priebehu asi 13 mesiacov.Presnost bezo zmien,ocelova montaz na duralovom puzdre bez nutnosti dotahovat.Doposial spokojnost.

Pisem to preto,lebo niekto (nemusis to byt prave ty) chce hodnotit zbran,a to ju ani poriadne nemal v rukach,v lepsom pripade vypalil 2-3 skatulky nabojov a chce hodnotit presnost a odolnost.A okrem toho,u Rosslera nie je problem vymenit hlaven,ked uznam za vhodne.Opercia na par minut...
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

rosler

Příspěvek od nimrod nimrod »

Lovecká kulovnice s duralovým pouzdrem závěru, snadno vyměnitelnými hlavněmi (s uzamykáním přímo do hlavně) na trhu v této cenové kategorii myslím doposud nebyla - takže myslím krok k uživateli. vše je otázka peněz a tedy priorit. :wink:
OT sorry:
to chooch: Osobně, kdybych hledal opravdu velice přesnou loveckou zbraň v ceně za kterou seženež sice ?pičkovou a precizní, ale militantní Accuracy Int., tak bych spíše volil kulovnici Schultz und Larsen (vše ocel), třeba s oktagon. hlavní, kořenovicovou po?bou a ještě by mi zbylo na náboje. :wink: bohužel zde není, alespoň co vím já, dovozce :( .
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Rossler

Příspěvek od cejlon »

Naschromá?dil jsem si dost informací a tak se tuto flintu přátelé chystám koupit ve 270W.Snad mi nebude zamrzat závěr.Nějaký olej by to měl eliminovat,né...?Vyměňovat hlavně se nechystám,ale dobře tak,že ta možnost je.Osazení bude Meostarem 3-12x56RD.Na nastřelení a seznámení S-B 9,7 SP,později určitě změna.Co očekávám.Lehkou,pohotovou,pracovní kulovnici na nožení,s menším zpětným rázem.Snad se toto všechno splní a budu konečně spokojený,protože předchozí CZ 550 Varmint byl krok vedle. Děkuji všem za názory,zkušenosti a konstruktivní kritiku.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Preco sa chces hned obmedzovat nie najpresnejsim strelivom?Neviem,kolko u vas stoja napr. orginal naboje Hornady,u nas maju cenu podobnu ako SB a presnost je inde.Skus sa na ne popytat.
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Hornady

Příspěvek od cejlon »

..já se potřebuji naučit především střílet.Moc mi to nejde a na to naučení potřebuji nastřílet co nejvíc za co nejlevněji. Vla?im žádné terčovky do 270W nevyrábí (když to tak řeknu do této ráže nevyrábějí vůbec nic).Zahraniční jsou dra??í a nebo méně dostupné.takže proto. Jinak nebojím se investic do kvalitního loveckého střeliva a o vla?imáckém si myslím své.Výhledově uvažuji o střelivu Winchester Power Point 9,7g CXP2,nebo o zmiňovaných Hornadech.....(ty laborace jsou úplně někde jinde)
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Ne?-li Winchester power point ti doporučím Winchester Silvertip CXP2. Je to o něco lepší a dra??í snad jen o 2-3 Kč. Teď jsem to koupil známému a oproti SellBell je to super. Mám s tím zkušenost v 308Win, kde je to bohužel CXP3 :evil: Střelil s tím (v270Win) na naháňce prase, které sice střílel zezadu na ostro a neprostřelil jej (přece jen už je to velká vzdálenost na průchod tou zvěřinou), ale střeva vůbec neporušená, ale vnitřní orgány (játra a plíce a srdce) byly na maděru a prasátku uběhlo ve stresu jen pár metrů. Byl uchvácen a to podotýám, že to byl doposavaď zastánce SellBell a už asi nic jiného chtít nebude ne?-li Win Silvertip CXP2 :lol:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Hornady

Příspěvek od lovec »

cejlon píše:..já se potřebuji naučit především střílet.Moc mi to nejde a na to naučení potřebuji nastřílet co nejvíc za co nejlevněji.
Prepac,ale toto nejde k sebe,neber to osobne.
Odpovědět