Střelivo pro 5,6x52R

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
bony
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 05.2.2008, 18:11

Střelivo pro 5,6x52R

Příspěvek od bony »

Zdravím všechny,jaké střelivo pro kulobrok 5,6x52R ???Případně co jste s tím ulovili ?Děkuji :?:
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

ja mam tento kaliber velmi kratko,pouzivam strelivo norma.zatial som s nim ulovil asi 60kg diviaka na 40m zasah za lopatku odbehol asi 70m strela bola na druhej strane pod kozou.
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

ja mam tento kaliber velmi kratko,pouzivam strelivo norma.zatial som s nim ulovil asi 60kg diviaka na 40m zasah za lopatku odbehol asi 70m strela bola na druhej strane pod kozou.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

S kalibrem 5,6x52R namám žádné zkušenosti ale rozhodně bych se vyhnul Použití na veškerou spárkatou kromě srnčí zvěře.....

Nevím jestli je to v SK povolené používat tuto ráži na černou zvěř ale trochu pochybuji. Je vlastně úplně jedno jestli to povolené je nebo není protože se jedná o náboj vyvinutý na počátku 20.století a komorovaný do kombinovaných zbraní a rozhodně najdeme vhodnější náboj na lov vitální spárkaté jako černá rozhodně je. Tento je rozhodně překonaný a zastaralý.

A už to že divočák střelený na krátkou vzdálenost odešel 70m neprostřelen je jásný příklad toho že to na černou dobrá ráže rohodně není a je podle mého názoru velké štěstí že byl dosledován. (barvila zvěř??).

Můj dobrý kamarám mi řekl: " Ikdyby to dovolé bylo tak by měl mít v sobě každý tolik zodpovědnosti aby s takovou ráží na černou nevystřelil......kouřit je taky dovolené a já nekouřím" :lol:

kromě toho střelbu na černou zvěř "rychlou kulí malé ráže" jsme tu už ře?ily a myslím že dotazovatel si to rozhodně za rámeček nedá..
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

jo jakub na slovensku to je povolený stejně jako to bylo tady do změny zákona a loví stím i vysokou
bony
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 05.2.2008, 18:11

?

Příspěvek od bony »

Pánové měl jsem na mysli lov škodné,srnčí -a hle hned se tu řeší černá,kterou že to obdonou ráží je to překonané ? :?:
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Ano řeší se tu černá protože jestli?e se někdo prezentuje účinkem na černou tak u této ráže obvzlá?? to volá po reakci to až se na mě nikdo nezlobí.

Myslím že ře?it tu jiné vhodnější ráže vhodné pro lov černé v porovnání s 5,6x52R a náboji které jí překonaly tu asi ře?it nebudem to je trochu OT.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

5,6x52R

Příspěvek od bon »

Zdravím - na srnčí je to nejlepší z malých ráží (5,6mm) s rantlem co existuje. Nenech se odradit povídačkami o tom, že je zastaralá. používám ji už léta a kamarád ji má snad 30 let a nedá na ni dopustit. používal jsem sřelivo Sellier &Bellot nebo Norma. Teď jsem si přebil střely od Hornady, tak uvidíme, jak to bude padat. Na čuníky mám samozřejmě něco "plnotučnějšího". Lovu, lesu zdar.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

to Bony: černá se tu řeší jen pro jistotu :wink: příště to hned Napiš, že bys chtěl znát účinky na srnčí a škodnou :wink: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

ja ani netvrdim ze je to vhodny kaliber na diviakov,kupil som si ju na skodnu,ja som sympatizantom vacsich knedlikov,ale ked prisel popod nohy tak co s nim.pytali sa na skusenosti tak som odpovedal. :D
parfors
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.1.2008, 9:52
Bydliště: LTM

5,6+52R

Příspěvek od parfors »

Pro jakub203 - otazka vsak neznela , co se smi nebo nesmi na slovensku, ale jake mame s touto razi uspech ci neuspechy pri lovu. Ja za sebe muzu pochvalit tuto razi pri odtstrelu lisek, zvere srnci a selat cca do 30kg, ktera ovsem nestrilim v noci. Tuto razi pouzivam zasadne ve dne pri cekane na srnci(lisky leden unor pri podavani leciv)a to prevazne v lete. Tato raze jde pouzit na srnci na dosti velke vzdalenosti. U toho selete strilim do 80m, ale poze do volneho prostoru(nizka trava strniste), neni vhodna ke strelbe do porostu. Strelbu na vetsi zver a v noci povazuji za hazardovani. Stokrat se to muze podarit, ale po stoprve tu mame najednou bolestive postrelenou zver, ktera vetsinou nebarvi, proto nejde dohledat a dlouho v bolestech zhasina. Velkou vyhodou je vetsinou mala vaha zbrane.
bony
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 05.2.2008, 18:11

Příspěvek od bony »

pro Parfors -tahle odpověd na dotaz se mi zdá velice upřímná a zatím asi nejlidovější a rozumná,jaké střelivo používáš ??? :?:
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

TO parfors:

O tom co říká zákon o myslivosti lovu s touto ráží na Slovensku jsem se dotkl jen okrajově a jde především o vyspělý kus černé zvěře ulovené touto ráží jako příklad - stačí si to dobře přečíst.

Zákon o myslivosti V ČR jasně vymezuje tuto ráži jako akceptovatelnou při lovu ze spárkaté pouze zvěře srnčí (min.1000j ve 100m, 5,6x52R má v této vzdálenosti kolem 1250-1290J), už ovšem ne při lovu ostatní spárkaté (min.1500j 100m) tedy lovit s tím jakékoliv divočáky a za jakýchkoliv podmínek. Není minimálně dobrý příklad a inspirace pro ostatní což je náš společný zájem jako členů fóra které by chtělo být jaksi hodnotnější...
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Možná zbytečný komentář

Příspěvek od xHonza »

Možná to bude znít jako zbytečné kázaní a farizejství, ale zákony jsou od toho aby se dodržovaly. Začíná to prasetem a končí tunelem banky :evil: Myslím že v dne?ní době si může každý dovolit pořídit si i něco v silnější ráži, takže než to totálně zprasit a černou jen zranit, tak si ten výstřel touhle silnější malorážkou prosím odpus?te. Je třeba si uvědomit že i jen větvička či stéblo v cestě, kterého si nevšimnete stačí aby se tahle lehká střela uhnula, nebo se roztří?tila a jen ranila, nemluvě o možném pohybu zvířete :wink:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
parfors
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.1.2008, 9:52
Bydliště: LTM

savge

Příspěvek od parfors »

toto je myslim tema o 5,6+52R a ne zakon a poradek, ja taky pouzivam tuto zbran, na srnci, ale kdyz rano v srpnu cekam na srnce a vraci se bachna a selata, tak je urcite necham bez rany odejit, zvlast, kdyz v tuto rocni dobu maji selata 15-20 kg. Jinak pochazim z honitby, kde se lovi kolem 300ks cerne rocne cca na 2000ha (naloveno na selatech a loncacich) proto z devadesati procent lovim trojakem 8+57JRS nebo kul.7+57 ale nekdy me ta savage vezme za srdicko a musim ji vyvetrat, uz proto, ze vazi 2,50kg. Proto pro vyznavace slabsich razi jsem napsal co jsem napsal. Je to jen praxe. Pokud si nekdo chce otevrit tema zakon a poradek , at si ho klidne otevre,ale nemicha ho do kuloveho streliva. Zneni zakona tady urcite zname vsichni. Pro BONY-pouzivam srelivo poloplastove ceske S+B, pri tak male spotrebe co mam se me nevyplati kupovat matrice, ale kolega je ma uz objednane. Laborace a druh prachu zatim neznam, ale urcite se zapojim do zkousek a pak dam zajemcum vedet . Jinak kdo nazyva savage silnejsi malorazkou...............
Odpovědět