kalibr 6,5 a všechno okolo

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

CDP

Příspěvek od nimrod nimrod »

Jaké zkušenosti jsou s CDP v 6,5x57(R)? Mělo by to být asi ideální střelivo.
Gambrinusplzen
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26.1.2008, 21:22
Bydliště: Rokycansko

Příspěvek od Gambrinusplzen »

Mám 6,5x57 skoro sedum let,ze začátku jsem strílel SB 8,5g. Moc spokojenej jsem s tim nebyl,začal jem schánet neco te??ího a kamarád mi doporučil zaject do Rakovníka,že mi tam ing.Picek ?oupne neco lepšího.Mněl pravdu,teď tam mam kuli 10,2g a super,zver krásne značí a pokud nezustane v ohni,tak ji najdu cca do triceti metru od nástřelu.(pokud se trefim :lol: ) Srncí to nedevastuje a na černou platí.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

no dobrý máš tam kuli 10,2g :lol: :lol: ale jakou?
Gambrinusplzen
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26.1.2008, 21:22
Bydliště: Rokycansko

Příspěvek od Gambrinusplzen »

Takovou zlatavou a na ?pičce je ?edivá tečka. Přesně co to je zač,sem napí?u v tejdnu páč k němu pojedu,tak se zeptam na podrobnosti. :oops: :lol:
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Nimrod pročti si moje starší příspěvky k r. 6,5x57R, páč už několik roků lovím CDP Blaser 8,2 k veliké spokojenosti. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od kabát »

Tak tady jsem jako doma. Moje první 6,5 x 55 SE byla před 13 lety v kulobroku BRNO 500.
Tehdy o ní v čechách nic moc vědět nebylo.
Koupil jsem to do převážně lesní honitby na srnčí.
Po zkušenostech které jsem udělal už jen vylepšuju kombinace.
Momentálně používám Norma ORYX. Srnčí prostřeluje a na blízko nepředává dost energie. Srnčí obvykle odbíhá do vzdálenosti 50 metrů, výstřel jak 5.koruna, dobře barví. Někdy se vyskytne podlitina na vstřelu.Střela se nerozloží ani při zásahu kloubu na vstřelu.V posledních letech si srnčí vychutnávám, střílím na kratší vzdálenost a na krk.
Naplno se účinek ráže a náboje projevuje na těžší zvěři. Ulovil jsem několik kusů zvěře vysoké a desítky kusů zvěře černé.
Pouze jednou mi lončák po ráně na komoru a zásahu srdce odběhl asi 50 metrů, stopa byla pobarvená v celé délce.
Jinak zvěř padá v ohni, občas udělá tři kroky do předu nebo do zadu a padá. Minimální poškození zvěřiny, občas malá podlitina.
To jsou zkušenosti ze šoulačky a čekané, z naháněk nemám moc zkušeností, 2 selata a 1 lončák do 10 metrů.
Kamarád ve Švédsku ji používá i na losy a padají.

Náboje SB mám ve skříni z minula a používám je jen na hrubé nastřelení puškohledu.Poškozovaly hodně zvěřinu a to mi bylo na srnčím líto. U nás ve sdružení nevychází odlov ani jeden kus na člena.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od roedear »

V prosinci jsem s 6,5*57, 8,5g SP (SB), střelil srnu - nemůžu posoudit co to na srnčí dělá, protože jsem škrtl zespodu páteř a kus zůstal v ohni. Vstřel i výstřel byl malý.

Můžete někdo víc rozepsat, co tohle střelivo dělá a jak se po něm zvěř chová?... nejenom, že s ním není spokojený, díky.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od precechtel »

To roedear, napíši Ti to zcela, jak to na základě svých zkušeností vidím já. SB v r. 6,5x57R a 8,5 gramů je poměrně přesný náboj, mám tím střeleno několik ks srnčí zvěře kolem 200m / provozuji lov v polní honitbě /, ale ... na zvěř každá serie či snad i krabička nábojů účinkuje jinak - prostě někdy je velký rozklad střely, někdy menší, někdy zvěř padá, někdy zvěř odchází po dobré komorové ráně apod.. Na základě toho jsem vyzkoušel několik nábojů různých značek /např. RWS / v této ráži a výsledek je ten, že do terče střílím SB a na zvěř / jakoukoliv / střílím CDP Blaser 8,2 gramů. Výhoda této kombinace je v tom, že nemusím měnit záměrný bod, nevím, jak to ti Sasové dělají, ale je to tak. Navíc Blaser má měkkou ránu a o poznání menší zpětný ráz, jenom povýstřelových zplodin v hlavni je více, ale to mi nevadí, stejně porád čistím a čistím a tuto činnost provozuji rád tj. zasunout, vysunout a opakovat.....
politice a politikům zmar
Leone
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 04.3.2010, 16:01

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od Leone »

dobrý den myslíte si že je lepší 6,5/55SE nebo 6,5/57 na dospělou černou a dospělé jeleny děkuju za odpověd
Leone
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 04.3.2010, 16:01

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od Leone »

a ještě do 250m a se střelivem SB
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od rimar77 »

Leone v tomhle případě bych spíše uvažoval o 6,5x65RWS a nebo 6,5x68 ale do té už je problém se střelivem vyrábí ho toliko RWS pokud sháníš opravdu informace tak se podívej napřed na nějaké stránky výrobců střeliva kde máš doporučení pro jakou zvěř se to hodí a jaké to má balistické hodnoty. http://www.rws-munition.de/en/rifle_car ... m?navid=10

Jinak do 250m je už třeba vybírat kvalitní zbraň, opitiku, střelivo a střelce tak přetaň házet metry a začni používat vlastní mozek a najdi si něco sám
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od kabát »

to Leone - doporučuju zatím si nekupuj nic! A na nic nestřílej!
Přečti si FORUM, tady je tolik informaci o zbraních , střelivu, účincích, že pokud už máš zbroják, měl bys mít i zodpovědnodnost.
Už jsi někdy trefil konzervu na 250 metrů 5 x po sobě?
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Leone
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 04.3.2010, 16:01

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od Leone »

ne
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

novinky od SB

Příspěvek od roedear »

.. SB plánuje, že začne používat střely Nosler Partition i pro 6,5ku o váze 9,1 g, na stránkách rws je také dvojjaderná střela s označením DK o váze 9,1 g. Jsem zvědavý na porovnání ceny a balistických dat, až je SB laskavě doplní. RWS nejsou zrovna nejlevnější. Data z jejich stránek o DK 9,1g v 6,5x57 jsou hodně podobná jako u SB 7x57 SP 9 g. NSR by mohl být dobrá alternativa místo 8,5g od SB a dražšímu náboji rws 9,1g :?:
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od Jiří K. »

Bohužel počítej, že s toho udělají u SB .223 Rem. Je to takový jejich dobrý zvyk. Český myslivec loví na hromadách do 50 m, takže je třeba dopadovku snížit. Jedině SB vyrábí 7x64 s nižším výkonem než 7x65 R. A tak je to snad u všech ráží a laborací.
Odpovědět