Video: Strelba na 550m 300WM

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

vhool píše:8) osobně si myslím,že jsem průměrný střelec s výbornou zbraní a kvalitní optikou.myslím,že byto zvládl každý komu se neklepou ruce a trefí pivní tácek na 50m.zbraň vezmu sebou na to případné setkání a klidně nechám vyzkoušet kdo bude mít zájem 8)
Vhool má naprostou pravdu v tom, že se trefí i průměrný střelec. Jsem prototyp myslivce který ,mimo ověření nastřelení, střílí jen na zvěř a netrénuje. takže se počítám k průměrným střelcům a nerad střílím přes 100m.
Včera jsem se u něho stavil a on mi předvedl kde loví. Nakonec mne vzal k té výsypce a ukázal mi jak sendero střílí. Poté řekl až si to zkusím a mířím kvůli větru asi 45-50 cm od kamenu na který střílel. K mému obrovskému překvapení jsem ten kámen na těch 550m zasáhl. :shock: :shock: :wink:
vhool

...

Příspěvek od vhool »

Mohu potvrdit,ještě upřesním,že onen kámen měl něco přes tři centimetry v průměru !!! mě ?la zkušební rána asi 5-10cm nad.foukalo dost z prava.proto ta oprava.bez klikani :lol:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Ok. To jsem zapomenul napsat. Vhool to má v ruce!!! Odhadl vítr a pak to dal jen těsně nad. 8) :wink:
Já se jel hlavně mrknout na ten puškohled. Líbilo se mi jak jen otočil nějakým kolečkem na puškohledu a pak hned střílel na tu dálku. puškohled je ATN a asi si ho pořídím jestli budu měnit optiku. Má jednu vadu, že se do něho musí koukat přesně. Jinak člověk nic nevidí, ale to je věc zvyku.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

tomu sa hovori prax a neda sa to nijak o....?, niekto to nema v oku ani na 100m...tu je to zodpovednost a istota a tomu zodopovedajuce vysledky a možnosti o ktorych sa moze ostatnym len snivat preto potom len ohovaraju ako sa da.
Fery u tej optiky by som to skor videl ako vyhodu...bud nieco vidis a sa trafis alebo naopak - kontorluje ta...Vysvetlite mi ako vlastne funguje to elevacne tocitko - na akom principe a ako viem ze kolko mas toci?? - -zaujima ma to...ale to kukatko urcite nebude shit ked udrzi 300vku. Idem mrknut na ich domovsku stranku...za tie prachy by to mohla byt dobra hračka...
vhool

...

Příspěvek od vhool »

TO TIBI:cau bracho,to ATN udrzi az 50BMG a ma dozivotni zaruku :lol: a k te elevaci.jednoduse tam mas krouzek na danou ra?i (22-250 je tam taky :wink: ) a to tam nasroubujes pomoci takovych pidiimbusu.u kazde raze je to kolecko jinak profilované.pak je tam stupnice 100-500m takže pri poklesu dle tabulek a nastreleni na onv muzes strilet v pohode s presnosti -4cm do 600m.pak uz je na tobe jak znas flintu a munici kvuli oprave. :lol: :lol:
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

a paralaxa? mam dojem ze si prvy pripad ktoreho sa to netýka pricom na 1/2 km by to uz malo byt "znát"
vhool

Příspěvek od vhool »

muj nazor na paralaxu ti napisu v soukrome zprave 8)
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Ahoj Whoole, a mam na tebe dotaz, co stoji ten puskohled?? a jestli bych byl neceho aspon trochu podobnyho schopen s 270 Win.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Stoji asi 18kKc. Ale nazory na nej se ruzni. Dle meho neni kus jako kus. Coz samozrejme plati obecne ale u ATN a jinych znacek mozna vic.
vhool

Příspěvek od vhool »

ATN se do cz nedova?í,takže jen individualni dovoz a vyjde kolem těch 18 tis.není to lovecký puškohled ale taktický čemu? odpovídá i dalkoměr v osnově.je kalibrován na dvoumetrový cíl.Pro 270W je určen také.výrobce dává doživotní záruku.Co se týká kvality tak opticky ve dne je cca jako meopta ale za šera se vyrovná noktovizorum první generace bez přísvitu a strčí do kapsy i leupolda.s 270w by neměl být při kvalitním střelivu a odpovídající zbrani problém do 800m !!!.270W má velmi dobrou balistiku obecně.než začnež uvažovat o atn tak doporučuji vyzkoušet protože se jedná o zcela odli?nou konstrukci než běžné puškohledy a je potřeba si na něho zvyknout.já bych už ale neměnil.
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Dekuju, a co ma te na mysli tim odpovidajici zbrani?? Nemam v planu si kupovat nejakou odstrelovacku jako mate Vy, ale vlastnim 3 roky starou CZ 550. A Ani nehodlam na 550 metru trefovat tricentimetrovy kaminek, jde mi spise o to, abych se trochu polepsil ve sve uspesnosti pri strelbe na lisku nad 200 metru, zatim se mi povedlo takto ulovitm tri, ale je to bohuzel spise nahoda :cry: pouzivam tedy strelivo SaB 9,7gramu SP. V tomto pripade bohuzel musim trochu koukat na cenu, protoze studuju a abych daval za patronu 50 korun nebo vic, kdyz dam rocne okolo 60 ran tak uz se mi tam nejaky ten rozdil ukaze :( to se mi nechce. Jinak jeste optiku mam Meoptu 3-12x50. Takze v tom to taky neni. Date mi nejakou radu odbornika odstrelovace??? :D Zatim Lovu a Lesu Zdar
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: diky za lichotku ale nejsem ani obdornik a ani odstrelovac ale velky fanda střelby a palnych zbrani :lol:

ted k dotazu: cz 550 je dost kvalitni zbran u ktere strelba do 300m neni problem,raze je taky vynikajici,270W s kvalitnim strelivem do 300m absolutne bez problemu.nevim jakou mas osnovu v optice ale jestlize nemas zrovna hrube T tak je to optimalni kombinace pro tvoje poteby.ATN pro tebe neni to prave kdyz se venujes pouze lovu tak meopta je idealni.ATN neni lovecky puskohled.myslim si ze s SB bude liska na 200+ tak trochu nahoda vzdy a to i ze sebelepsi zbrane.mozna zkusit to PTS ale jsem pesimista co se tyka laboraci od SB.kolega ma stejnou zbran jako ty a kupuje krmeni do toho u f.martinek ktery to prebiji a nemuze si to vynachvalit.nevim presne ale tusim ze mu tam dava SST.takze kdyz to shrnu:zbran i raze dobry,optika dostacujici,strelivo spatny.toliko muj nazor.lovu
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Marek píše:Dekuju, a co ma te na mysli tim odpovidajici zbrani?? Nemam v planu si kupovat nejakou odstrelovacku jako mate Vy, ale vlastnim 3 roky starou CZ 550. A Ani nehodlam na 550 metru trefovat tricentimetrovy kaminek, jde mi spise o to, abych se trochu polepsil ve sve uspesnosti pri strelbe na lisku nad 200 metru, zatim se mi povedlo takto ulovitm tri, ale je to bohuzel spise nahoda :cry: pouzivam tedy strelivo SaB 9,7gramu SP. V tomto pripade bohuzel musim trochu koukat na cenu, protoze studuju a abych daval za patronu 50 korun nebo vic, kdyz dam rocne okolo 60 ran tak uz se mi tam nejaky ten rozdil ukaze :( to se mi nechce. Jinak jeste optiku mam Meoptu 3-12x50. Takze v tom to taky neni. Date mi nejakou radu odbornika odstrelovace??? :D Zatim Lovu a Lesu Zdar
Jé tak je tady někdo další kdo má 270W. Jestli nechceš dávat 50 Kč za náboj tak se zeptej v prodejně Supra Praha. Mají tam v 270W Hirtenbergery Nosler Partition za 32 Kč což je velmi příjemná cena. Jen z Hirtenbergeru nejsou pravidelné dodávky tak ne vždy je mají. Já je mám od leto?ka a zatím naprostá spokojenost.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

Za chvíli můžeme založit klub 270W
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

OndraH píše:Za chvíli můžeme založit klub 270W
Omlouvám se Andymu za OT ale nedá mi to.

jenže ty chceš Ondro 270W prodat :? a to by jsi náš klub 270W ochudil ještě než by se zalo?il :cry: Fakt nechceš zůstat u solo kulovnice?
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Odpovědět