Kulobrok IŽ Bajkal

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Jaroslav ©míd
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 30.3.2008, 19:27

Kulobrok IŽ Bajkal

Příspěvek od Jaroslav ©míd »

Mate nekdo zkušenosti z kulobrokem i? bajkal nebo si mam raději pořídit starší ZH :roll:
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.K »

Na rozdíl od patrola nevidím problém v tom,proč si Baikala nekoupit.když budeš mít podmínky k lovu,kde budeš moci střílet pouze do 100 metrů,tak proč ne.Na to nemusí být Blaser nebo Mannlicher,či co jiného.
A zda si je chceš pořídit na zeď,nebo do sbírky,tak si kup obě.
musíš napsat Jardo ?míde hlavně podmínky v kterých budeš tuto zbraň používat.Je to dost důležitá věc k zodpovězení tvého dotazu.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Jaroslav ©míd
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 30.3.2008, 19:27

Příspěvek od Jaroslav ©míd »

naše honitba je vesměs polní prostoupená částmy lesa,rákosinamy a loukamy v podmáčeném vodním pásmu.Zvěř tu máme především srnčí která se nestřílí na velké vzdálenosti z okolních lesních honiteb často chodí i dančí.Černá tu pouze občas v noci prochází.Z drobné mame celkem slušné stavy zajíců i divokých bažantů a samozřejmě liška a kuna proto ten kulobrok.Mě osobně se zdá nový Bajkal lepší než starší ZH ale zkušenosti stím nemám.Koukal jsem i po Brno rifles 802 s výměnýma hlavněma ale tam je samozřejmě jiná cena.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

Milan.K píše:Na rozdíl od patrola nevidím problém v tom,proč si Baikala nekoupit.když budeš mít podmínky k lovu,kde budeš moci střílet pouze do 100 metrů,tak proč ne.Na to nemusí být Blaser nebo Mannlicher,či co jiného.
A zda si je chceš pořídit na zeď,nebo do sbírky,tak si kup obě.
musíš napsat Jardo ?míde hlavně podmínky v kterých budeš tuto zbraň používat.Je to dost důležitá věc k zodpovězení tvého dotazu.
... a když budeš střílet do 30m, tak si pořiď optiku Terminátor nebo podobnou... pročti si fórum o zbraních, vyzkoušej si Baikala a pozná?, že to není ono, pokud máš problém v penězích, tak je lepší koupit něco z inzerátu.... Uh.Brod 584, Brno 500... 802... nabídka je značná a určitě máš v okolí někoho, kdo Ti poradí, aby jsi nenaletěl. Kulobrok Baikal, to je zbraň na "věčné časy"..., když si ho koupí?, už se ho nezbaví?... :lol:
... PATROL má pravdu... :wink: ...
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Ruské brokovnice už jsme nějak překousl ( ten automat Baikal MP 153-se mi celkem líbí a zajímá mě, hlavně díky ceně), ale kulobrok z ruska (obecně východ) bych opravdu nepovažoval za dobrou koupi, stačí se podívat na kvalitu jejich "proslavených jednu?ek". Chápu, že se to muze zdát za malé peníze jako dobrá koupě, ale ve výsledku se na tomhle neušetří a ani se nedá ušetřit. Určitě je lepší volba starší KB z Brodu, nebo nějaká novější řada ZH.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Zbyndour5
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 15.7.2008, 18:27

nikdo nemá bajkala

Příspěvek od Zbyndour5 »

Také se rozmí?lím pro ruský kulobrok.nelíbí se mi na našich zbraních ta rezavějící ocel.Jsou i mezi námi myslivci kteří nemají dosttatek financí na drahé zbraně.Prosím tedy o radu někoho kdo vlastní tuto zbraň.Moc děkuji
smrcak
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 05.6.2008, 11:38
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od smrcak »

Kulobrok I? 94 nemá napínaček a spouš» se nedá moc zjemnit jinak by hrozilo odpálení kulové hlavně při brokové ráně a za další to dolaďování soustřelu hlavní moc nefunguje. A příp. dolaďování u puškaře je další investice.
ZHáčko je rozhodně lepší volba jenže to co dneska koupí? v komisích má už hodně za sebou + stand. péče/nepéče o vývrt...

Před lety jsem taky ře?il kulobrok z důvodu liška a kuna kvůli kožešině a vyře?il jsem to kulovnicí a malorážkou. Na posed tahám stejně batoh věcí a tak malorážku přikurtuju k batohu taky. Má to výhody - dosáhnež dál než brokem.
ZG 47 7x57 + Meopta 7x50
Brno Mod.1 .22 LR
TOZ 25 16/16
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Příspěvek od ares »

Otec má už kolik let I? 94, 6,5*55SE/12-70 a nemůže si ji vynachválit. Soustřel jsem tak pozoroval do 35-40 metrů(v rozumných mezích), což si myslím, že je dostačující .Co se týče konstrukce- pevná; ?arnýr není vůbec vychozený za ty léta. Je ale pravda, že spouš» je poměrně "tvrdá". U nás má stejný typ ve stejných rážích ještě jeden myslivec, spokojenost i u něj.
Odpovědět