Černá zvěř - škody

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od MatPeta »

Ho?i zanechte hádek o denním a nočním lovu černé zvěře.
Zpět ke konkrétnímu hři?ti. :evil:
Já golf nehraji, ale jak už to bývá můj ?éf ano. Tak jsem se ho zeptal jestli toto hři?tě zná. Odpvěděl: ano , ale zrytý to tam bylo každoročně.
lepší trávník má na zahrade každý chatař. Údajně to ani není zkolaudované jako golfové hři?tě. Tolik odpověď.
Zajeďte se podívat na golfová hři?tě do Poděbrad, KV nebo na Karl?tejn.
Jsou to volně přístupná hři?tě bez plotů , ale divočáci je nenav?těvují!
Víte proč? Ptal jsem se správce hři?tě v Poděbradech. Celé hři?tě sypou granulema (bohužel název nevím) a maji od prasat klid. Vypadá to ,že majitel poškozeného hři?tě chtěl ušetřit. Tím samozřejmě nechci omluvit postoj místního MS.
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Dost prasat jsem střelil v polích a to okolo 200 a 200+. Střílel jsem je v noci (sníh a měsíc jak kolo od vozu), nebo ráno ( do 30 min) po rozbřesku. Měly dva druhy chování "
- zběsilý úprk celé tlupy do lesa
- někdy se srazily dohromady a odběhly cca 20-50m bokem a zůstaly v těsné tlupě chvíli stát. Ideální příle?itost pro hladovce na jednu, dvě rány další rány z ruské semiauto. Toto chování si vysvětluji tím, že jim přišly zvuky výstřelu odrazem z více stran a nebyly schopny vyhodnotit správný směr úprku -ústupu a proto se srazily do těsné obranné formace. Nikdy nezůstaly stát např. po 5ti metrech od sebe!!!
Ráno mě přišlo lepší, než večer.
Co se týče selekce, tak jsou divočáci malí, střední a velcí. Někdy je tam ještě obrovskej kus! Víc stejně zpravidla nikdo nerozezná a je jedno, jestli střílí na 60m na hromadě, nebo na 200m na sněhu.
Jak píše Vhool: zvěř musí být v absolutním klidu, což je u buchtujícíh divočáku na fraj place zásadní problém.
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od MatPeta »

Já snad špatně čtu!!!
Selekce: malé , střední, velké!!!
Pane Kuřitko vra?te Lovecký lístek!!
Vy neznáte základní znaky k určení věku ?ivé zvěře?
Říká Vám něco : pírko, hlava atd?
Ten velký kus co ještě někdy bývá v rudlu, tak to je vodící bachyně!! Ta ani svoje selata mít nemusí ale vodí celý rudl!!!
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Jen malé doplnění. Je vedoucí bachyně a vodící bachyně. Ta vedoucí nemusí mít selata, ale ta vodící je má.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od MatPeta »

Pro Edeleis:
promiň já vím ,že je tu jiné vlákno, ale měl jsem rudo před očima a muslel jsem zareagovat. O tom jak předcházet škodám na golfových hři?tích jsem psal výše.
Ano vodící a vedoucí má být správně.
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
vhool

Příspěvek od vhool »

to MatPeta: verim ze vase reakce pane kolego byla ulet....takoveto chovani si praktikujte jinde a ne zde ....da se to vyjadrit zcela jinou formou.berte toto prosim jako upozorneni admina.... priste zluta karta a po treti letenka.neberte to prosim jako osobni utok muj vuci vam ale tento muj pristup je prevence pred takovym jednanim ....

P.S. ...muj osobni nazor je ze to co napsal J.K. je opravdu postup jakym resi vhodnost odstrelu 99% myslivcu....navic J.K. zde jiz prokazal jeho vysokou odbornost a serioznost v oboru myslivosti i lovectvi o cemz u vas zatim presvedcen nejsem ....s pozdravem admin ( vhool)
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od MatPeta »

Pokud vím neu?il jsem žádné vulgární slovo.
Vykřičníky jsem chtěl zdůraznit svůj nesouhlas.
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
vhool

Příspěvek od vhool »

MatPeta píše:Já snad špatně čtu!!!
Selekce: malé , střední, velké!!!
Pane Kuřitko vra?te Lovecký lístek!!
Vy neznáte základní znaky k určení věku ?ivé zvěře?
Říká Vám něco : pírko, hlava atd?
Ten velký kus co ještě někdy bývá v rudlu, tak to je vodící bachyně!! Ta ani svoje selata mít nemusí ale vodí celý rudl!!!
:!: :!: :!: nejde o obsah ale o formu...nekdy je forma daleko hulvatstejsi nez obsah ...... :!: :!: :!:
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od MatPeta »

Pokud to pan Kuřitka myslel tak jak píšeš tak se mu tímto omlouvám
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Doporučil bych pročíst všechny příspěvky pana JK /což na tomto fóru lze/ a poté posuzovat kvality toho,či onoho myslivce. To bych doporučoval zejména novým členům před tím, než někoho nechutným způsobem začnou napadat za pouhá slovíčka. Pro mne je například daleko důležitější pro posouzení kvalit jedince to co ve skutečnosti dělá, jak se v reálu chová, než co napíše a jestli přitom dodržuje mysliveckou mluvu. Vrátit lovecký lístek by mělo u nás odhadem tak 50% členů MS a to za daleko horší věci než je správná myslivecká mluva. Navíc v tomto případě došlo jen k nedorozumění. Udělejte si chvilku čas a pročtěte si všechny příspěvky pana JK a určitě změníte svůj názor :oops: :oops: :oops:
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

vhool -
Moje zkušenost je taková, že když jsem střelil do tlupy černé na jakoukoliv vzdálenost ( 50-150m ), tak se vždy okamžitě prasata rozprchla a bě?ela nejbli??í cestou do krytu. Jinak se opravdu dá v noci s dobrým větrem k "zarytým" prasatům přiBlížit na malou vzdálenost a pak si vybrat k ráně to nejvhodnější. Bacha se musí také dávat na kus, který stojí kusek dál od tlupy. Je to bachyně a hlídá. Nezlob se, že uvádím lov v noci, ale u nás a nejenom u nás se nejvíc prasat uloví v tuhle dobu. Je pravda, že jsem prasata ulovil skoro v kteroukoliv denní i noční dobu, ale šoulačka v noci při měsíčku nebo na sněhu má své nezaměnitelné kouzlo. No a když utečou, tak se nic neděje, zkusí se to jindy. :D :D :D LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Doufám, že na srazu bude tentokrát víc času, večer si sedneme a hodně věcí probereme. Např. k vandismu mám v hlavě nápad na nějaký článek, ale raději to vyřeším až předběžné diskusi.
Jinak dík!
MATOUS
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: sob 08.12.2007, 11:53
Bydliště: Tlustice

Příspěvek od MATOUS »

Chci se zeptat jaké máte zkušenosti když střelite do rudllu divočaku tak za jakou dobu se vrátí zpět do lokality v které jste střileli.
xhur
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: úte 29.1.2008, 15:46
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od xhur »

:cry: bohužel,u nás se moc nezdrží,ale když nějakého slovim tak z jistotou měsíc nepřídou nebo jenom projdou a nezůstanou přes noc :cry:
Odpovědět