Zeiss

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
vhool

Příspěvek od vhool »

ten zeiss mě zajímá,je někde na netu?
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Zeiss

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Dokonce se má dělat tento model i v provedení s objektivem 72mm. Zkusím ti zjistit cenu na pultě v Brně. Zřejmě by to bylo ANT v jiné dimenzi.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

vhool

Příspěvek od vhool »

jo tak ten je dobrej.cena by mě zajímala ale zarazilo mě ,že na 100m je jeden klik 0,5cm což mi přijde u takovýho koukátka dost.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

No je to zrejme jediny puskohlad,kde konstrukteri premyslali a nepouzili nelogicky 1/4 alebo 1/8 MOA klik.Klik ma 5mm, takze vies, ze napr. na 300m bude 8 klikov 8x3x0,5= 12cm a nie 8x3x2,9/4.........plati to samozrejme pre pripad ze pouzivas MilDot na meranie.Ak mas laser,a len natocis na bubnoch je to uz o inom.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

vhool píše:jo tak ten je dobrej.cena by mě zajímala ale zarazilo mě ,že na 100m je jeden klik 0,5cm což mi přijde u takovýho koukátka dost.
Bratu osobne by som to videl pre longrange ako vyhodu v pomere vypoctov prenosu vzdialenosti ale ak si opacneho nazoru zober schmidta napr. precisionhunter kde je 1click=1cm - ano je to rychlejsie ale na ukor coho ? no pri love by to nemuselo predsa az tak vadit lebo tam nestrielas tercove body
vhool

Příspěvek od vhool »

preferuji 1/8 kvuli jemnejsimu doladeni a preklikavat nemusim na atn 8) 8)
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Jestli tě zajímá cena tak jsem ho našel na netu : http://www.volny.cz/pavelbech/index/index_nabidka.html
cca 50t.
vhool

Příspěvek od vhool »

tak za ty penize mam ATN s objektivem 80 a nocnim videnim :D
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

a kde?? :lol:
vhool

Příspěvek od vhool »

Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Pěkný. už jsem tam byl. spíš jsem myslel jestli to někdo nemá u nás a za kolik? Člověk by si to objednal. Ceny tam jsou zajimavé 12-17t, ale nevím jestli by to sem poslali a kolik by to stálo.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Fery; vhool:
debatu o ATN smerujte prosim do patricneho threadu
http://lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.php?t=76
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

puškohled

Příspěvek od Majkl »

Tak se snažím vybrat si nový puškohled. Na Meostar R1 3-12x56 mám kupce. Teď vybírám mezi ZD 3-12x56 s Mil Dot, Zeiss Victory Diavari 3-12x56 kříž 44, nebo Classic Diavari 3-12x56 taktéž s 44.
Samozřejmě, že mi řeknete, až jdu do Zeisse, což Možná i udělám. Ale je tam docela velký cenový rozdíl oproti ZD a zajímaly by mě Va?e zkušenosti s některým z výše uvedených. Či jaký je rozdíl mezi classicem a Victory, a zdali je ten kvalitativní rozdíl u ZD a Zeisse takový, jako je rozdíl v ceně. Ptám se, protože nad Zeissem vážně uvažuji a v okolí nemám nikoho, kdo by měl některý z těchto tipů. Nemám možnost porovnání, proto obtěžuji Vás. Díky moc.

Díky Majkl

P.S.: O ZD mi hodně napsal přes SZ OndraH, za což mu děkuji. Je s tímto puškohledem spokojený.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

zeiss

Příspěvek od milan »

Měl jsem puškohledy o kterých uvažuje? a ještě spoustu dalších na flintách a zkončil jsem u Zeissů 6-24x56(všechny s Mill Dotem). Mohu Ti Zeisse Victory Diavari jen doporučit. Určitě nebudeš litovat peněz.
Pokud se zúčastní? jarního srazu, může? si všechny puškohledy prubnout, určitě se tam sejdou.
Odpovědět