Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Koupě zbraně z EGUN

Příspěvek od xHonza »

Pokud mu platbu dotyčný posílá po dovezení zbraně bez toho aby ji viděl, tak p. Lepič žádné riziko nenese... Ovšem i tak to je nejméň několik emailů = což se rovná nějaký ten čas.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zbraně z EGUN

Příspěvek od RADEK »

asi jsem to špatně podal myslel jsem žádná starost pro mne.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
rws

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od rws »

Dobrý den fundovanější kolegové, prosím Vás kde zjistím na e-gunu výši poslední nabídky abych věděl orientačně za kolik zbran jde a jakou cenu bych měl nabídnout já abych to přebil? Nebo se toto zobrazuje pouze registrovaným uživatelům? S registrací mám též problémy, nějak mi to nechce spolknout datum narození a přitom jsem narozen 1987. Poraďte. Díky.
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od RADEK »

aktualni cena je ta co je tam uvedena a nebo kdyz se klikne na pocet nabidek tak uvidis jak kdo prihazuje,a ta registrace funguje jenom v němčině jestli ji děláš v češtině tak to muže být kvuli tomu.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
rws

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od rws »

To mi chceš říct, že se tam dá sehnat troják za cca 500Euro ? Aktueller Preis - znamená tedy nejvyšší poslední nabídku za zbraň nebo původní vyvolávací cenu ? Díky.
Tohle mi to píše když všecko vyplnim a nedostanu se dál a nedostanu:

Systemmeldung

Es sind Fehler aufgetreten

- Sie haben die Altersbestätigung nicht akzeptiert
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od RADEK »

ano to je aktualni cena.nevím jak tady ale třeba na ebay což je německa obdoba aukra tak se cena meni v posledních minutach hodně razantně.U ebay pokud jsi přihlašen a přihodíš a i když to nevyhraješ tak ti pak přijde na mail zprava za kolik to bylo prodano. To co ti to píše znamená doslova nepřijaly jste potvrzení věku,nezapoměl jsi tam něco zaškrtnout?
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
rws

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od rws »

Už to prošlo, zapomněl. Děkuju za cennou radu.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od xHonza »

To rws: Přihazuj tak, že dáš rovnou max. částku, na kterou chceš jít, systém automaticky přihazuje jen tak aby přehodil konkurenční nabídku o minimální částku.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od RADEK »

Trapa ma pravdu je třeba počkat až na poslední chvíli a pak dat tu svoji maximální částku a pak to automaticky přihazuje do tvé maximální častky.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
vlcak
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 25.3.2010, 17:03

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od vlcak »

xHonza má pravdu. Dám max. částku na kterou jsem ochoten jít tak 1-2 min.před koncem aukce. Systém automaticky vždy přihazuje tuším o 5 euro nad nejvyšší nabídku. a když mě někdo přehodí tak zkusím příště jinou zbraň. ideální jsou aukce ve dny, kdy je v německu svátek, všichni spí doma a přihazujou češi a poláci. :D
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od zeman733 »

malá rada pro překonání jazykové bariéry - zkuste překladač

http://translate.google.com/translate?u=www.egun.de

je to sice hodně pokroucený překlad, ale pro prvotní orientaci to stačí :-)
domácí v zbranenaobjednavku.cz
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od vesrad »

Než se pustíte do dražby a chcete si to nechat poslat, tak si prvně skočte na přátelskou návštěvu na PČR a vytáhněte z nich, co si o tom myslí a jestli vám vůbec dají dovozní povolení.
Jinak dopadnete jako já. Kulobrok mi leží u prodejce v německu, 1000 km tam fakt nepojedu a na zaslání poštou se pořád nemůžu domluvit u nás s policií (zákon nějak nepočítal, že se ve společné evropě začne nakupovat po netu úplně vše a řeší jen osobní dovoz). Už jsme se shodli že Českou poštou ani DHL nee. Tak jsem si našel firmu co na stránkách inzeruje převozy zbraní po celé evropě a to zase chtějí na PČR doložit nějaké licence a tak. No ideální zábava na zpestření vánoční nudy. Takže si pravidelně píšu s lehce nervozním prodejcem a střídavě s přepravní společností.
Podle xHonzy (kterému děkuji za rady) je to v klidu v Praze 10, ale v Olomouci jsme zřejmě první průkopník a trochu neví co se mnou. Ale už je to snad na dobré cestě. Až to nějak dopadne, tak napíšu co a jak dělat nebo případně nedělat.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od vesrad »

Takže tady je aktuální informace o dovozech z německa.
Pokud vyhrajete aukci a pojedete osobně, tak není vůbec žádný problém. Stačí odfaxovat kopii povolení trvalého dovozu, počkat tak 14 dní než to němec vyřídí a vyrazit pro zbraň.

Pokud ovšem chcete využít dovoz poštou, tak to dle zákona a výkladu Olomouckého oddělní nejde (a bohužel s nimi musím souhlasit). V německu je jim to asi celkem jedno, ale u nás(od hranic) musí zbraň přepravovat osoba s ZP/zbrojní licencí. Takže pokud nemáte takovou osobu, nevydají vám povolení na dovoz. Smutné je to, že i německá společnost inzerující přepravu zbraní po evropě nemá u nás žádnou licenci a dle jejich tvrzení ji ani nepotřebují :?
V tomto případě ale přichází otázka, kdo je vlastně odpovědný za teoretickou situaci, kdy si necháte vystavit povolení pro dovoz na vlastní osobu (počítáte s cestou do německa), pošlete jej do německa a německý prodejce iniciativně odešle zbraň dle jejich zvyklostí normálně pomocí DHL nebo přepravní společností, tato společnost zásilku (bez znalosti obsahu) doveze k nám, a vám se doma u dveří objeví balík se zbraní, na kterou máte dovozní povolení a pro kterou si máte osobně jet. Hranice už nejsou a nikdo asi nedohledá, zda jste v německu byli nebo ne...Pak už zbývá jen vypsat šedívák a koupit kolek...No nic dost teorií.

Pokud to někomu přijde jako navádění k obcházení zákona, prosím adminy o smazání.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od roedear »

Zdravím všechny

Právě jsem absolvoval dovoz zbraně ze zahraničí, takže mám "velmi" čerstvé zkušenosti.

1) dovozní povolení - po návštěvě PČR a předložení kopie "Waffenbesitzkarte" převádějícího / prodávajícího mi bylo vystaveno dovozní povolení poměrně rychle (1den) a stálo za kolek Kč 500,--, formát A4 přeložený na půl na A5,

2) předběžný souhlas k dovozu zbraně - papír A4 v AJ pro převádějícího, vystavili zároveň s dovozním povolením,

3) týden trvalo doručení dokladů do BRD, i když se jednalo o EMS :evil:

4) týden trvalo zkoumání dokladů ze strany police BRD

5) vystavili souhlas s vývozem - podobná A4 jako náš předběžný souhlas - slouží jako doklad pro naši PČR

6) hurá domů - PS - na dovozním povolení je napsáno: "při překračování státních hranic předložte / odevzdejte polici ČR" - díl A nebo B - v rámci Schengenu už na hranicích nikoho nenajdete.

7) přihlášení zbraně - klasika na PČR, kolek za 50,-- Kč

POZOR - jak jsem poněkud pozdě zjistil, platí v německu předpis, že zbraň při přepravě musí být v "uzamykatelném" obalu.

Pokud máte problém jet pro zbraň osobně, možná bych zkusil nechat si ji zaslat poštou na nejbližší příhraniční městečko - poštu a dále osobní odběr a dovoz do ČR...
Odpovědět