puškohled pro naháňku

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od kojot »

Nediv se, že ho nikdo nemá, vzhledem k tomu, co to nabízí, je to předražený:-))).
Kdo netermí s námi, termí proti nám
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od zispo »

Mám stejnou zkušenost jak Shiva. Střílet na 100m se dá pohodlně i s kolimátorem a to otevřeným nebo tubusovím. Jen záleží na osnově, přičemž je na dnešním trhu nepřeberné množství. A to od bodu přez kříže. Preferuji spíš kolimátor otevřený, ale je to pouze můj názor.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od michalos »

zispo píše:Mám stejnou zkušenost jak Shiva. Střílet na 100m se dá pohodlně i s kolimátorem a to otevřeným nebo tubusovím. Jen záleží na osnově, přičemž je na dnešním trhu nepřeberné množství. A to od bodu přez kříže. Preferuji spíš kolimátor otevřený, ale je to pouze můj názor.
Já jsem měl na brokovnici kolimátor OKO a myslím že víc jak na 50 metrů je to už spíš o štěstí...protože to nezvětšuje....kdežto u toho puškoledu na zvětšení 1x to má navíc 37 metrů zorné pole takže přehled kde co je si myslím že je taky....nevím jak je na tom třeba kolimátor Docter nebo tak...nevím jakej používáš kolimátor.. :?:
Naposledy upravil(a) michalos dne stř 19.1.2011, 13:20, celkem upraveno 1 x.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od michalos »

kojot píše:Nediv se, že ho nikdo nemá, vzhledem k tomu, co to nabízí, je to předražený:-))).
http://www.jagderleben.de/pdfs/Drueckjagdoptik-Test.pdf když si to přeložíš aspoň na translate.google.cz tak se dočteš že na to že má poloviční cenu než je Swarovski nebo Zeiss tak má skla skoro na stejné úrovni...s bodem sice stojí okolo 16 a půl tisíc ale když by to bylo jen na naháňky a tak bez bodu stojí o 3000 míň....takže...když nepůjdu nějakej ten pátek do hospody 8) ...tak to mám našetřený za chvílu.... :wink: navíc v Lysé bude určitě ještě o nějakou kačku levnější.... 8)
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od lovec »

http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/23029

Na nadhhanky bude fajn....velmi siroke zorne pole vzhladom na cenu.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od xtaup »

Souhlasím s Michalosem, mám kolimátor docter sight II 3,5 a střílet s tím na 100 m je docela hazard vzhledem k velikosti bodu. Mám taky naháňkový puškohled Delta optical Titanium 1-4x24 a při jedničkovém zvětšení ho v pohodě používám, jako kolimátor, koukám oběma očima, je se nedá koukat pod různým úhlem, ale to mi problém nedělá. Jinak dal sem jen pár ran, ale zatím ten puškohled drží, tak uvidíme :lol:. Jinak ten naháňkáč 1-6x24 se mi moc líbí, býval bych do něho šel :(
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od michalos »

lovec píše:http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/23029

Na nadhhanky bude fajn....velmi siroke zorne pole vzhladom na cenu.

V prosincové myslivosti 2010 o něm něco málo je...ale u nás s tím asi nikdo mít zkušenosti nebude..... :roll: :?:
odkaz : http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivo ... max-6.aspx
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od rimar77 »

Michalos jak ten článek vyšel prohnal jsem ho Googlem ale nikdo ho tu v čechách na stránkách zatím v nabídce nemá taky mne zaujal
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od michalos »

rimar77 píše:Michalos jak ten článek vyšel prohnal jsem ho Googlem ale nikdo ho tu v čechách na stránkách zatím v nabídce nemá taky mne zaujal
Také jsem hledal a nic...nicméně se zmiňují že ho v dalších číslech budou pdrobněji testovat, takže jsem zjedav nejen test ale i na to zda napíší kde se dá sehnat....a za jakou cenu... :wink:
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od Kettu81 »

Zdar Existuje taky řešení dát si maliho vejvra na puškohled a na něj dát kolimátor a rozhodně bych nešel do Oka po sto ranách z osmapadesátky bod začne cestovat a slyšel sem to z více stran takže nevim co to udělá když to dáte na kulovnici ráže 8x57. Při koupi kolimátoru to chce zjistit jak velký je bod na 100m a potom se s ním dá bez problému do 100m střílet.
Je to netradiční řešení ale potom máš dobrej puškohled na noc a kolimátor si na vejvra přitáhne až na štontu na naháňce(a vyhneš se blbejm kecům) Nejhorší co je dělat kompromisy , ty se obyčejně prodraží.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od zispo »

Tuto variantu jsem mu nabízel taky. Něco k oko jsou co vím 2 druhy jeden je určen na zbraně se slabším spětným rázem. A druhý na silnější. Mám oko na 58 a drží jak přibitý. Uvažuji taky o tubusovém kolimátoru Bushnel. Kamarád to má na 308, a soustřel na 100m 3cm. Samozřejmě s municí vlastmí výroby.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od michalos »

To už se mi zdá poněkud trošku moc v jednom....raději ten naháňkovej puškohled...a trénovat doma nasucho nahození do ramene..... :wink:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od rimar77 »

Michalos ale pročby ne viděl jsem že IPSC že to tak mají akorát měli kolimátor jako hlavní a na boku byl puškohled když chceš střílet dál. Pokud to funguje jim není důvod proč by to nemělo fungovat i při lovu. Variantu kolimátor na puškohled jsem taky zkoušel a nesedlo mi to bylo to na mne už moc vysoko a mířilo se mi dost nepohodlně
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od michalos »

rimar77 píše: Variantu kolimátor na puškohled jsem taky zkoušel a nesedlo mi to bylo to na mne už moc vysoko a mířilo se mi dost nepohodlně
Mno právě ...toto mě od toho odrazuje protože já sám jsem menší postavy ..(170) a navíc ruce nemám taky tak dlouhý :roll: ...když jsem si kupoval kulobrok i brokovnici tak jsem si to musel vždy nechat zkrátit o 1,5 cm :wink: ,takže když na automatu budu mít puškohled a na něm ten kolimátor, tak si myslím, že to bude špatný na střílení více ran po sobě...to už radši ten naháňkovej puškohled od Meopty nebo ten Ultimax 6 jestli bude aspoń na úrovni té Meopty... stejně si myslím že i to zvětšení 4x stačí na naháňky na otevřeném terénu do 100 metrů bohatě kór z volné ruky..dál už stejně nemá cenu to pokoušet..to ať radši žije v klidu a není to pokryplený :!: .... :wink: :roll:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od lovec »

michalos píše: [.........takže když na automatu budu mít puškohled a na něm ten kolimátor, tak si myslím, že to bude špatný na střílení více ran po sobě...
Presne tak a nielen na viac ran, uz prva moze byt na houby. Davat kolimator na "malyho vejvra" na bezny puskohlad na loveckej flinte je podla mojho nazoru minimalne neprakticke. Nikdy sa do toho neda poriadne pozriet (ak je to hore na tubuse), pokial mas dobre padnucu pazbu,tak natahujes krk (nie ako zirafa,ale od komfortu to ma daleko). Alebo sa musi obetovat spolahlive zalozenie gulovnice do pleca (ak je to namontovane sikmo/zboku a strelec musi naklanat zbran). To, ze sa to pouziva na flusatkach v 223R na IPSC este neznamena, ze je to vhodne aj na lov.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět