Nightforce 6,5-22x56 vs. Zeiss Diavari VM 6-24x56

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Nightforce 6,5-22x56 vs. Zeiss Diavari VM 6-24x56

Příspěvek od SAKO »

Jaka je kvalita skel u Nightforce? Zeisse jsem v ruce mel, koukal jsem pres nej, ale Nightforce ne. Jaky je Nightforce pri setmeni? Nebo porovnani napr. s Meoptou, Swarovski atd, zajima mne viditelnost pri snizenych svetelnych podminkach. Mam moznost si neco z toho vybrat, Zeiss za 2200 US a Nightforce kolem 1700. Az tak moc mi nejde o 500 Us, ale muzu mit za to napr. dalkomer a jeste neco. Ma smysl jit do Zeisse? Moc dekuji, ale mam na to dva tydny.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Záleží hodně na účelu, pro který si puškohled pořizuje?. Já jsem od NightForce upustil, když jsem zjistil kolik váží a dost podstatné jsou i jeho rozměry v porovnání s Zeissem. Zeiss je díky svým rozměrům a hmotnosti daleko vhodnějším puškohledem k využití v myslivosti, NightForce je dle mého spíš vhodný na střelnici. Je to ale pouze můj názor a řada kolegů může být opačného názoru. :lol: :lol:
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Nightforce vs. Zeiss

Příspěvek od SAKO »

Olafe, moc dik, ale rozmery a vahu znam, vim, co myslis, jde mi opravdu jen o kvalitu skel za nizkeho osvetleni. Dik.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

ZEISS 6-24x56

Příspěvek od US OPTICS »

Podívej se na nějaké USAforum a uvidí?, žeZeiss má mnohem lepšískla než NIGHTFORC (mám na mysli za snížené iditelnosti). Hodnotí američtí u?ivatlelé. Zeiss tam prostě vyhrává naplné čáře.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

myslim ze je i rozdil v prisvity krize. Zeiss se da stelovat po zapnuti a NF ne, coz mi prijde na lov za sera nevhodny.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Nightforce je bezpochyby kvalitny puskohlad,super mechanika,ale sklo je slabsie ako u Zeissu.Cez den je to fuk,vecer by si tych 500USD oplakal.
Ak s tym mienis polovat tak jednoznacne Zeiss.(....alebo novy Swaro Z6 2,5-15x56by sa nehodil?...)
Moji priatelia maju viacero modelov od Nightforce,cez starsi model NF 3,5-15x56 az po NXS 5,5-22x56 s roznymi osnovami,ale ak jednoducho vecer pozries cez bezny Zeiss Varipoint 2,5-10x50,tak lubovolny Nightforce je vyrazne slabsi.
Moja rada-ak sa bude pouzivat vecer a za sera,tak urcite Zeiss.
lumilux
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: ned 06.5.2007, 22:17
Bydliště: podhůří Orlických hor

Příspěvek od lumilux »

mám podobné dilema jestli NF nebo zeis či něco podobného bohužel musím ře?it i ty peníze. Jinak od známých co střílí "závodně" jednoznačně doporučují NF je k tomu předurčen s zeisem, který je opravdu světelnější je bílý papír terče za sluníčka v 300m a víc problém. ještě k té regulaci osvětlení i u NF jde měnit intenzita svitu kříže, ale ?telování je schované pod baterkou tedy né moc praktické. Pro lov jak píše lovec určitě zeise. Nejsou to ale moje zkušenosti, nýbrž známých.
22lr,243W,6,5x55SE,7x64,9,3x62,44MAG-20"
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Vim, ze ma NF stelovani pod vickem, ale tezko nekdo bude pri seru a lovu stelovat sroubovakem intenzitu a pritom zkouset jestli to neoslnuje :lol: . pokud Sako psal ze ho chce do snizenych svetelnych podminek, tak predpokladam, ze chce lovit. Myslim ze zmena intenzity svitu krize a svetelnost je jedna s podstatnych vlastnosti pro lov. puskohled. Taky jsem premyslel o NF, ale po zjisteni ze Zeiss jde stelovat mam take vybrano, jen musim doufat v ochotne pribuzne :lol:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

NSX-Zeiss-Swaro

Příspěvek od SAKO »

Samozrejme, 12-ka zvetseni staci, mam tri Leupoldy, chtel jsem jeden s lepsim sklem a hlavne vnejsi vertikalni rektifikaci, toho na trhu moc neni. Zeiss maji na sklade, ten neni problem, ted dostali Z6i Swarowski 2,5-15x56 s osnovou temer stejnou jako German4 Dot u Leupoldu, po jejich je to 4A1, ma balistic turret, osvetlenou osnovu, podivejte se na www.bhphotovideo.com, nemaji ho ale na sklade, dodaci doba kolem 2-3tydnu, ale mozna driv, to mi nevadi. Nemel jste ho nekdo v ruce? Cena je necelych 2500, Zeiss 2200.
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

Já mám teda Z6i 2-12x50, ale musím říct, že je to slušnej puškohled. Nejvíc se mi líbí ovládání světelnýho bodu, to nemá konkurenci. Kouká taky slušně, i když nemám moc srovnání. Pokud ho srovnám s dalekohledem Eschenbach Trophy 8x56, který vlastním, tak Z6i je nesrovnatelně lepší i přesto, že má průměr průměr objektivu jen 50 mm. Ale to je snad každému jasné. Myslím ale, že Zeiss by mohl být na noční lov ještě o chlup lepší, má asi trochu vyšší propustnost světla. I když Z6i 2,5-15x56 má mít ještě lepší antireflexní vrstvy než 2-12x50.
Mannlicher Classic celopažba 8x57 JS, Swarovski Z6i 2-12x50
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

schmidt

Příspěvek od tibi1 »

ano verim ze sklo je super ja sam mam tercoveho swarovaka a pred kupou som mal na skusku doma vsetky zanackove optiky od skopcakov...amicke mi nejak uz nesadli.... a musim priznat ze ci chcem alebo ne ze najlepsie sklo do akeho som kedy cumel za svetla a tmy je podla mna jednoznacne Schmidt bender...cirejsie sklo za tmy som este nikdy v zivote nevidel ale je samozrejme pekne mastny...myslim ze na konkretnom modely ani nezalezi ak sa pohybujeme v rovine velkosti objektivu 5O
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Swaro vs. Zeiss

Příspěvek od SAKO »

Objednal jsem Swaro 2,5-15x56, je sice drazsi jak Zeiss, ale skusim to, fakt jsem zvedavej, ale bude to trvat, 2-4 tydny. No co, jednou za zivot.
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: Swaro vs. Zeiss

Příspěvek od Patrik-30-06 »

SAKO píše:Objednal jsem Swaro 2,5-15x56, je sice drazsi jak Zeiss, ale skusim to, fakt jsem zvedavej, ale bude to trvat, 2-4 tydny. No co, jednou za zivot.
Nevěř tomu, že to bude jednou za život. Je to jako s autem koupí? si nový auto se? z něho unesenej do doby, kdy výjde nástupce a pak si říká?, kdybych počkal tak .. :P :lol: :wink:
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Odpovědět