Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvek od klouda »

Tomfi píše: To ví? ne každý má stejný ?arm jako kloudič :lol: :lol:, pes už by ani ne?těk a holčina by byla v sedmém nebi :lol: :lol:
Já bych jen upozornil některé členy fora aby se více zamysleli nad smysluplností svých příspěvků, které se zcela zjevně ani okrajově netýkají témetu.Díky Tome :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

se sarmem je to vzdycky lepci :) :) :) .holcina mela tri psy kteri honili vsechno a kdyz jsem ji slusne pozadal at si je uvaze ze tam mame odcovnu bazantu tak zacal slusny cirkus.od te doby kdyz uvidim psickare se radej otocim a jdu jinam.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od fesoj »

Po letech oživím toto téma... Lesní cesta mezi obcemi. Nalevo příkrá stráň, smrková mlazina, napravo 20 m pod cestou potůček, pak protisvah. Velká paseka, sem tam skupina smrčků, nahoře pod horizontem /asi 120 - 150 m od cesty/ mýtný bukový porost. Jednoho krásného červnového odpoledne jsem si nad cestou v mlazině připravil na zemi sedátko s dobrým výhledem i výstřelem do protisvahu a ještě ten večer jsem si šel obeznat, co tam vlastně chodí. No, bylo to jak na safari. Nejdřív veverka, pak ještě úplně za světla jezevec, pak dva srnečci ročci, nádherní nevytlučení vidláčci, snad bráchové. Aby toho nebylo málo, ještě se mi ukázala laň před kladením, širší než delší. No nádhera... A když se už začalo stmívat, vidím pohyb mezi smrčky v horní části paseky. Čtyři prasátka, odhadem kolem 30 kg, jedno jak druhé. Rychle namířím, bác, a prasátka mizí mezi buky a přes horizont. Přebíjím a chci si zakouřit. Stmívá se čím dál víc, ale přesto vidím mezi smrčky černou skvrnu, pohybující se pomalu zpět dolů svahem. To bude postřelený kus. Na nic nečekám a jakmile mezi smrčky vykoukne ryj a celá hlava, střílím druhou ránu. Pro rejpaly - na zdravý kus nikdy na hlavu nestřílím, už jsem pár prostřelených ryjů a přeražených čelistí viděl. Pak jdu nebo spíš lezu , už při baterce, do kopce a hledám nástřel. Narážím na barvu - a na jejím konci leží bachyně. Po vyvržení a zvážení 64 kg s hlavou... Při baterce dělám červenou práci. Struky bez známek mléka, plná nebyla. Ještěže aspoń tak. Protože transport v tom kakamrdí sám nezvládám, ošetřím ji proti škodné a ráno ji s pomocí kamaráda dopravuji na mysliveckou chalupu. Tam ji pečlivě prohlížím. Podle sjetých stoliček hodně starý kus. Ale kromě prostřelené hlavy žádný další zásah ! Skáču do auta, doma beru psa a zpět na místo činu. Pouštím křepeláka na volno, ten za chviličku začíná hlásit a asi 30 m od prvního nástřelu leží kus s dobrou komorovou ranou, vyvržený 27 kg. Nikdy by mě nenapadlo, že bachna půjde poslední a že po ráně nepůjde za tlupou, ale bude se vracet.Nicméně bylo to v době hájení. Referát ŽP mou přesnou a rychlou střelbu "ohodnotil" pětistovkovou pokutou, kterou jsem rád zaplatil - mohl jsem dopadnout hůř ! Daleko víc mne mrzel zákaz lovu spárkaté zvěře na jeden rok, uložený výborem našeho MS. I to se dalo překousnout a koneckonců mi byl tento zákaz před koncem roku, když se neplnil plán lovu, zrušen. Ale když minulý měsíc při měsíčku jeden náš člen střílel údajně na sele, z kterého se pak vyklubala téměř 70 kg bachyně se 6 selaty v sobě, která se nedohledala /nikdo se neobtěžoval mne přizvat k dosledu se psem/, a našla se náhodou po dvou dnech zapařená, řešilo se to "výtkou". No, všichni jsme si rovni a někteří holt rovnější...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od MiraDuchek »

Taky jsem se v září pěkně ustřelil,na strniště mě ve 22.00.vyšlo 17 prasat a začlo buchtovat.Pomalu se chystam vystřelit a najednou do toho kopli a uprkem zmizely.Vítr dobrej tak co je zradilo,vzápětí jsem to zjistil.Silný kus černé vyšel na pole a zastavil se na okraji stínu lesa,začal očuchávat rýtí rudlu.Tak jsem se konečně dočkal knoura,hlavně to ted nepos... byl jsem tam jako host a nechtěl jsem si udělat ostudu :roll: .Tečka na plec a magnum zaburácel,prase na těch cca 120m zadaunovalo ještě parkrá odkázalo a zhaslo.Poviný cigáro a jdu,teda skoro jsem běžel se kouknout na zbraně. No byl to šok,zbraně skoro žádný a pak když jsem ho otočil 3x jsem hledal žílu a střapec než jsem se smířil stím že to kńour neni. Tak abych to shrnul ,vyvržená bachna na rozporce 97 kg,bez známek ocucání struku,ani selata ve vnitř nebyla.Dodam fotku když jí najdu.

Tak jsem jí našel:
Obrázek
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne ned 26.6.2011, 19:57, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od kounek »

Taky mám jednu dobrou ránu, kterou bych radši nedal...

začátek listopadu, večer, devět hodin, nezoraný strniště po kukuřici. Už když jsem přicházel, tak na něm bylo 7 selat cca 20 kilo a 5 větších kusů. Okolo pole pod mezičkou vede cesta, zhruba metr pod úrovní pole, takže přikrčenej Jsem se k nim dostal zhruba na 60 metrů. Koukám dalekohledem, vybírám, velký kusy všechny vlevo, malý všechny vpravo, tak sundávám flintu, zapínám bod a koukám přez puškohled. Koukal jsem na selátka zprava, že jedno z nich až si pěkne stoupne tak ho zkusím. Všechny prasata začly popocházet, tak jsem opravdu dobře viděl který je jak velký, ale jak šly tak jsem se chtěl ještě ujistit dalekohledem. Vybral jsem druhý zprava, zvedl flintu, zkontroloval druhý zprava a zmáčknul. Rána, prase spadlo. Počkal jsem chvíli a šel jsem pro něj. Jako překvápko tam ležel v padlince kňourek, 78 kilo vyvrhnutej, z ryje mu tekla barva a uprostřed čela měl dirku. Kulku jsem našel při stahování v krkovici...

Asi se při přecházení dostal mezi malý selata a jak byl na ostro, tak jsem ho střelil... V tu chvíli jsem koukal jak puk... :shock:
Naposledy upravil(a) kounek dne pon 18.7.2011, 18:24, celkem upraveno 1 x.
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Zbrojovák »

Jsou to zkušenosti, taky mám pár krp... inu kdo nic nedělá, nic nezkazí. Jen je třeba se poučit a nebýt ignorant.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od roedear »

Zdravím, Zajímalo by mě, jak máte nastavený odlov srnců I.VT-paličkářů ve vašich honitbách.. u nás letos vymysleli, že každý jen jednoho, aby se dostalo i na ostatní. Můj osobní názor je, že u paličkářů by se odlov neměl omezovat ani na osobu, ani maximálním počtem na honitbu. Protože já jsem již paličkáře slovil, každého dalšího pouštím - za poslední týden už 2 :roll: grrr pokud pak někdo v srpnu řekne, že se může lovit dál, bude pozdě. :evil:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od dalas »

U nás je to přiděleno členům, ale ne všem. Problém je v tom, že plán lovu vychází ze sčítání zvěře a na to se vystaví povolenky a plomby. Na cizí povolenku lovit nemohu. Pokud by jsme zažádali o navýšení odstřelu, pak to ale musíme plnit. Bohužel struktura se nezabývá tím co má na hlavě, ale věkkovými třídami. U nás je 24 členů a pokud by měl každý mít povolenku na I věkovou, mělo by ležet 24 srnců I věkové, což je skoro celý roční odstřel. Chtěli jsme to tak, že kdo na I přijde, odstřelí až po stop stav. Hospodář nás uklidnil, že to takto legálně nejde. Soudím, že má bohužel (nebo bohudík?) pravdu. Myslím ale, že jsme OT, že to patří do srnčí.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od MiraDuchek »

Tak jsem konečně našel tu fotku "kńoura" :oops: je v mém přízpěvku výše.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Zdenek41 »

Mohu se zeptat na věk?Pokud to byla přestárlá a jalová bachna tak škoda žádná.Pokud mladá...tak stejnak v dnešní době je obrovský tlak i ty lovit.Spléct se může každý.Ovšem s poučením. :wink:
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od MiraDuchek »

No podle váhy tipuji na min.5 let,ja ztoho byl tak špatnej že jsem si ani háky nevzal.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Tony30 »

Tak jsem včera přivezl letos už čtvrtý kus srnčí sražený autem,pachové ohradníky po žních nějak nefungují,zvěř je vykulená,všude holiny.
Tento kus byl asi 6letý srnec,kterého srazili ráno o půl šesté a nahlásili mi to aš v půl třetí odpoledne :shock:
Málem sem přetrhl modrého nesršmita(trabant,používám do lesa)a vyrazil na místo,protože ůdajně byl živí :shock:
Pánové,na místě nehody sem v pangejtu opravdu našel dosud živého srnce a okamžite mu dal záras,aš mi bylo do breku co musel vytrpět.
Po zjištování údajní účasníci nehody zvěř nenašli ani policie,po té náhodný chodec ano,ale aš odpoledne.
Přitom srnec ležel kousek od místa srážky.
Nebudu ani popisovat jak srnec po srášce vypadal,toto už opravdu nikdy nechci zažít!
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 13:13, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Leon »

hlavně jestli má správnou techniku aby byli použitelný :lol:
CZ 550 american 308win.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 13:14, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Odpovědět