Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Climber »

Nejhorší zážitek je tradičně když se to na schůzi sdružení začne hádat a vyčítat si co kdo udělal nebo neudělal pro sdružení, co kdo střelil a neměl atd. :evil:
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od fesoj »

Jenže pokud to už nechceš zažít, tak to abys vystoupil ze sdružení...
Kritériem pravdy je praxe.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Marpie »

Včera jsem úspěšně dvěma ranama chybil paličkáče při dohledávce jsem nakonec místo něj dohledal srnče sražené autem ve chvíli kdy jsem dohledával toho srnce. Uslyšel jsem z cesty která vede lesem kvílení brzd rány řinkotskla pak hystrerický křik ženské, tak jsem měl obavy z něčeho horšího. Tak jsem tam rychle utíkal když jsem vyšel natu cestu tak cca 150 m nade mnou auto šikmo na silnici u někj dva lidi, když mne uviděli nasedli a odjeli. Na místě stopy brzd střepy a lupínky stříbrného povlaku za parabol světel, ale nic jiného jsem nemhhl najít až po chvíli jsem uviděl srnčí kus vklíněný v křoví u silnice, ještě žil a potichu naříkal.Na záraz jsem se nemohl ke kusu přes to křoví dostat tak jsem chtěl dostřelit ale pořádně přes to křoví nešlo na krk zamířit.Ve chvíli kdy jsem se pokoušel na krk zamířit se srnče trochu vzepjalo podívalo se na mne smutnýma očima, obrátilo je ve sloup a zhaslo. křovím jsem se protlačil alespoň tak že jsem chytil zadní běh a s potížemi srnče vytáhl, bylo tam opravdu dost silně zaklíněné.
Jinak co se týká střelby na srnce, tak srnec po první ráně popoběhl začal jistit a zase pást, druhou jsem střílel po cce 5-ti minutách kdy se opět správně natočil. To se srnec vytočil rozběhl ale opět zastavil a začal jistit a to už jsem si říkal že něco není v pořádku a pak srnec odběhl do lesa. Prolezl jsem nástřel, trasu i kus lesa a nikde ani kapka a při hledání se mi vytrhlo poutko řemene i se závitem z předpažbí. To jsem ještě doma dotahoval a asi tam někde bude důvod toho že flinta střílí jinak.Hospodáři jsem to oznámil, že jsem označil nástřel popsal mu kde přesně, tak říkal že to ještě projde se psem -večer jsme tam už nejeli a já musel ještě v noci do Ostravy, ale nevolal tak myslím že jsem opravdu chybil. Pěkně se to kupí, před 14ti dny se mi zasekl choke v Browningu, týden nato si vzal táta ZP a prasklo listové pero vyhazovače a teď ta Foxka. Ani s ní nepůjdu na střelnici a půjde hned do opravy, navíc jsem zjistil že nevím kdy trochu praskla pažba za závěrem, což taky asi přispělo.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od fesoj »

Dnes pro mne přijeli policajti a odvezli mne k srně stržené psem. Bylo to na nehonebním pozemku, v zahradě uvnitř obce. Zahrada je sice řádně oplocená, ale protože napadla vysoká vrstva sněhu, srna oplocení překonala, pak nemohla najít cestu zpět, pes ji zahnal do rohu a strhl. Musel jsem pomocí žebříku překonat oplocení /majitel nebyl přítomen/ a těžce poraněné srně dát záraz. Vše bylo přítomnými policisty zadokumentováno a nafoceno a majitel psa je znám /bohužel jde o mého synovce, takže z toho mám menší rodinný problém/. Ptám se : Může MS, v jehož obvodu obec leží, nárokovat způsobenou škodu, když ke stržení kusu došlo na nehonebním pozemku, který je řádně oplocen a zvěř tam vnikla jen díky extrémně vysoké sněhové pokrývce ? Šlo o silnou 4-5 let starou srnu s dvěma vyvinutými plody...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Steyer »

může, ale neuspěje. A ještě ho to bude stát majlant a ostudu.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Jiří K. »

Já bych to nerešil, bohužel zrějmě šlo o shodu nešťastných náhod.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od motolada »

Samozřejmě,nic se platit nebude.Maximální postih od MS bude bububu,ale i tomu se může synovec zasmát(vím,že není čemu :? ).Prostě se to stalo.
Něco jiného by bylo pokud by to pes na volno strhl v honitbě.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od kasari »

Diskuze o usmrcování zvěře na nehonebním pozemku přesunuta sem

viewtopic.php?f=44&t=6814&start=15
Ulkomaalainen...
LukasJ
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25.9.2012, 16:31

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od LukasJ »

No mám taky jeden. Ač nejsem myslivec. Skoro před rokem jsem jsem byl fotit, stál jsem na rozhraní lesa a pole. Fotil jsem krajinku, na velkoformát. Zalezlej pod "jeptiškou" jsem ladil kompozici, když slyším praskot a funění. Tak jsem vylezl zpoza hadru a koukám do světel bachyně. Za ní běhalo několik selat. Pomalinku přesunu ruku na pravej bok, tam kde je vždycky krátká zbraň. Dělám to automaticky, jen v okamžiku zjišťuji, že mám prázdný pozdro. A vten okamžik mě došlo, že zbraň je v trezoru doma, neb po focení jsem šel na oslavu narozenin a předpokládala se konzumace....... Tedy ani záložní zbraň. Vzdálenost bachny kolem 5m. Tak tam stojím a snažím se jí vsugerovat, že jsem kamarád. Nemám nic, nůž je v batohu, ten je dál než ona. Tak jen stojím. Po chvilce (mě to přišlo jako věčnost, ale bylo to max minuta) odchází. Ty zvuky si budu pamatovat dlouho......
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od kopov.c »

To není tak strašnej zážitek :lol: Pokud jí nešlápneš na sele,tak vyklidí pole.Ale je fakt,že ty její výhružky z téhle vzdálenosti nejsou zrovna příjemný. V loni mi utek v noci pes. Jedno chytl dávil.Odvolat nešel a mě nezbylo nic jinýho než tam vlítnout,chytnout psa do náruče a utíkat i se psem kterej držel v mordě to naříkající sele :( To byly od bachyně teprv výhružný zvuky a dobře mi fakt nebylo.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od MiraDuchek »

Hi hi :lol: to si dovedu představit jak snim mažeš. No ještě že nemáš psa jako Leon :D
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od RuStaff »

....
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 12:28, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
LukasJ
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25.9.2012, 16:31

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od LukasJ »

kopov.c píše:To není tak strašnej zážitek :lol: Pokud jí nešlápneš na sele,tak vyklidí pole.Ale je fakt,že ty její výhružky z téhle vzdálenosti nejsou zrovna příjemný. V loni mi utek v noci pes. Jedno chytl dávil.Odvolat nešel a mě nezbylo nic jinýho než tam vlítnout,chytnout psa do náruče a utíkat i se psem kterej držel v mordě to naříkající sele :( To byly od bachyně teprv výhružný zvuky a dobře mi fakt nebylo.
No ona asi byla i naštvaná, že jsem jí probudil..... Pro mě bylo nejhorší nahmátnutí prázdnýho pouzdra. Ikdyž je otázkou, jestli bych měl s .454Cas šanci. ALe opravdu na to nezapomenu.....
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od MiraDuchek »

no kdyby jsi se trefil tak casul by jí určitě zastavil tedy pokud jsi ve válci neměl celoplášt
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od BwanaHunter »

Lukas> to víš že jo. Casull zastaví medvěda, lva, i ledacos jiného. Natož bachyni. Musíš trefit, ale to vždy a se vším, jinak nefunguje nic.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět