Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Jedna vec je neznalost zakona a druha je jeho porusovani... :wink: Az na vyjimky ho zname vsichni, ale to dodrzovani je problem. To je stejny jako na silnici, vsichni vime z v obci se jezdi 50, ale kdo tak stale jezdi... :lol:
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jenom par slov k tomu strileni z luku a kusi na honebnich pozemcich.
Sam jak mnozi vite jsem leta zavodil za svaz kusi a luku 3D. Do lesa jsem trenovat chodil. Ale ve dne a pokud jsem potkal myslivce ci straz snazil jsem se to vzdy vecne vysvetlit. Nikdy jsem nebyl nepochopen ikdyz jistou nevoli to vzbuzovalo.

Nemam tedy nic proti tomu aby si do lesa chodil nekdo strilet z luku ci kuse, jen musi strilet tak aby nikoho neohrozoval nebo neomezoval.

Jinak samozrejme podle zakona je mozne mu zbran zabavit a doprovodit na PCR. Otazkou je, zda by straz nebyla za idiota, kdyz by pan na PCR vysvetlil proc tam byl. Tedy napr s pytlem plnym hadru jako terc, nebo nejakym profi tercem z toho polyuretanu.

Je proste potreba rozlisovat.

Kazdopadne k te nocni strelbe mohu rict jen tolik, ze je zazrak ze ho nekdo jeste neulovil, jak uz psal vhool. Ten clovek si rika o pruser. Dalsi vec ze ho potkat takhle v noci namaskovanyho myslim ze jsou tu zase rusove a glock by sel hned ven a buh vi jak by to dopadlo.... :lol:
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
vhool

Příspěvek od vhool »

jeste bych dodal par svych poznatku a zkusenosti.obcas pouzivam pri lovu hejkala a po tom co jsem zazil za dobrodruzstvi s vsimavymi spoluobcany tak uz ne do noci,byl jsem loven bezpecnostni agenturou jako gorilka ze zoo kdyz me zahledl hradlar jak si to spaciruju do rakosu,dodam ze neuloven :twisted:
dalsi moje zkusenost je jiz mene usmevna ale za to daleko vaznejsi.bylo v nasem kraji zaznamenano par pripadu pytlactvi z kusi i lukem a nelzeny i sipy.sam jsem ulovil srnce prostrelene sipem z kuse a dodam ze tercovym jak mi bylo sdeleno andym.potkat proto v reviru takto vysnoreneho jedince s lukem a jeste loveckymi sipy (ale to by v tu chvli asi nebylo podstatne) tak at jsem straz nebo ne tak bych asi nejprve ozkousel pevnost kompozitove pazby na senderu a az pak bych se ptal co tam dotycny dela.... a v noci dvojnasob.neco jineho by ovsem bylo kdyby dotycny se dostavil predem na schuzi a tam minimalne oznamil ze se chysta v reviru trenovat tento bezesporu zajimavy sport ....ovsem troufnu si predem odhadnout reakce clenu :twisted:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

to fuking: To by mě právě zajímalo, co Tě vede k tomu běhat po nocích maskovaný po lese a střílet do terče?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
vhool

Příspěvek od vhool »

to niripe: ... treba to tyhle lidi bavi treba tim jen maskují jiny zajem...to vi asi jen oni ... jen pro upresneni...airsoft je hra ale smrtici zbran v ruce pri nocnich toulkach revirem a jeste oden v maskovacim habitu a bez povolenky k lovu navic se zbrani v podstate neslysnou a pro lov zakazanou ??? to uz hra jiste neni ...viz legislativa CR.
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: ...poznam ...airsoftaku byva vetsinou cely rudl :wink: :lol: :lol: :lol:
vhool

Příspěvek od vhool »

...ale vratim se ke kolegovi s nickem fucking....kolega sam psal ze neni myslivec,zrejme ani nikdy necetl zakon o zbranich protoze pak by tuto "zabavu"neprovozoval protoze se jedna o prestupek proti tomuto zakonu.

kladkovy luk ktery prezentuje je jiz velmi kvalitni a da se rici profesionalni lovecke naradi pouzivane pro sportovni 3D disciplinu.ze zakona vsak vypliva ze mechanicke zbrane s napinaci silou vetsi nez 150 N spadaji do kategorie D (§7 odstavec g) a tudiz jde o zbran ve smyslu tohoto zakona (tyto luky zacinaji nekde kolem 220 N a mohou dosahnout temer dvojnasobku a neni pro ne problem docilit rychlosti sipu kolem 100m/s)...pro mne osobne z toho laickou dedukci plyne ze takovyto navstevnik reviru je pro mne daleko podezrelejsi nez jiny se zberatelskou kulovnici na cerny prach...proste ze zakona tato zbran patri na strelnici i kdyz nepodleha registraci :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
vhool

Příspěvek od vhool »

...to niripe : i loncaci jsou nekdy po dvou :wink:
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Re: :)

Příspěvek od machal »

fuking píše:nerad bych urážel , dokonce se s hodně myslivcema kam chodím dobře znám ( v dobrém ) ... stačilo jim ukázat terč, vysvětlit že s terčovejma hlavičkama jim stejně mamuta neskolím a byli spokojení. Jeden si dokonce zkusil vystřelit. Ale díky neolitickým zabr?děncům typu "machal" nosím sebou i pepřák a paralyzér, takže tě tipuju na typ milého myslivce co jsem potkal : asi padesátiletý pán vážící zhruba půl tuny s velmi vytříbeným slovníkem, poděkujte takovým že hyzdí pověst jinak slušných, milých a inteligentních myslivců co sice dodržují tradice ,ale nebrání se ortodoxně čemukoliv..... nevím komu bych měl vadit o půl druhý ráno s terčem postaveným ve svahu ( aby někdo nenamítl že bych mohl zranit nočního houbaře ) howgh
Příteli, nevím co se ti nelíbí na mém slovníku. Nikoho neurážím ani se nepovy?uju. Narozdíl od tebe jsem normální myslivec ( mysl. stráž), který se snaží dělat co má a co může a jestli se ti nelíbí názory, které ti nejdou na mysl, tak tady prostě nediskutuj.
P.S. je mi 40 a na 180cm mám 1q.
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

to niripe: jasně, že ho to baví. To by bylo, aby takhle musel běhat z donucení. Jen prostě nechápu, když si jde vyzkoušet terč, tak jde v noci, aby nic neviděl a ještě se zamaskuje. Ale Možná jen nemá přes den čas. :D Jó lidi jsou různí.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

To: fuking
Dát si tady vlastní fotku, s takovým vybavením, to chce odvahu, a o to větší ?es to doteď neodstranil :?
Podle mě v lese s tímto vybavením nemáš co dělat, pokud bych někoho takového v lese načapal, automaticky bych ho bral minimálně jako pytláka a podle toho bych se zachoval.... jak, to si už nechám raději pro sebe :wink: .

K lovu samotnému:
Nevidím důvod, lovit zvěř v dne?ní době jakokoukoliv méně účinnou loveckou zbraní než kulovnicí, navíc ze sportu... na historii zapomeňme, to bysme mohli začít kopat vlčí jámy a zvěř dobíjet kameny.

Něco o lovu lukem jsem shlédl na youtube, věřím že ten kdo to ovládá a loví na jistotu, loví úspěšně. Přiblí?ení ke zvěři s lukem na účinný dostřel, což je kolem 30m, je spíše výjimka a štěstí. V drtivé většině se čeká u vnadi?? a loví se do těch 30-ti metrů. Co je ale zajímavé oproti lovu s kulovnicí:
1) zvěř zůstává na nástřelu jen se zásahem nervových center, jinak odbíhá- i sperfektním zásahem hodně daleko, vždy mimo záběr kamery. Nevěřím, že barví - krom úplných průstřelů komory, kdy šíp zústane zabodnutý v zemi za kusem. Nikde jsem neviděl dosled se psy, zajímalo by mě jak se jim daří dosled :?:
2) na zpomalených záběrech je často vidět, že zvěř o letícím šípu ví, už někde v 1/2 vzdálenosti, reaguje přihrbením - přípravou k útěkové reakci - jak potom může být zásah přesný :?:
3) dost záběrů, prezentovaných jako úspěšný lov, zachycuje zásah zvěře různě ze ?ikma, na měkko, nedovedu si představit dosledovat takto postřelenou zvěř bez ?pičkového psa, o útrapách zvěře ani nemluvě.

Je zkrátka více důvodů proti než pro, můj názor.

Na závěr Fukingovi: Lov Hrocha lukem je absolutní zhovadilost a takový člověk patří, v lepším případě, do blázince, v horším do hro?í tlamy. :twisted:
fuking
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: stř 03.9.2008, 11:40

:)

Příspěvek od fuking »

Některé silácké řeči jsou opravdu k zasmání.


Vratme se do reality a uznejme že by se vám policie akorát vysmála, zavolat ji na osobu střílející do terče ve svahu. :roll: ... bordel po mě nezůstane, nikoho zranit nemohu, hluk dělám menší než Vy. Pokud vám tedy vadí takový návštěvník tak máte můj obdiv... to i neonacisté jsou k romům tolerantnější
Odpovědět