Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

To proste s nasi ceskou naturou nejde!!! A nebo jedine nekde v obore, ale ne ve volnych honitbach!!!
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

to je machr, tam, kde je to povolené a umí se to :wink: akorát by mě zajímalo, jak takhle zasa?ené, pěkně zasa?ené prase daleko uteče? Nevíte?
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jiří K. »

Promiňte někdy mám dojem, že příspěvky na tomto fóru jdou ode zdi ke zdi. když otevřu odkaz v sekci kulová munice tak pokud není za názvem střeliva magnum, tak sním neslovím ani lišku. Přitom učinky střeliva v sekci jinné mne přesvědčí o opaku. Dle mého mínění by to byl moc velký krok zpátky. Použití těch předovek či jednotné střely i na lov spárkaté bych se asi nebránil a to i ve volných honitbách. bohužel při stavu v jakém je naše myslivost, by to byl krok špatným směrem. A to bych si tak rád koupil remington 870 v combo setu, to by bylo na honě keců (stejně to udělám). Zpátky k tomu lovu lukem je připravován nový zákon o myslivosti a v jeho návrhu lov lukem v oboře kromě jinných blbostí(ještě menší výměry honitby) je.

Jiří K.
fuking
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: stř 03.9.2008, 11:40

Příspěvek od fuking »

.....
Naposledy upravil(a) fuking dne čtv 15.1.2009, 21:33, celkem upraveno 2 x.
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

Nějak mě to hlava nebere,dívajíc se na tu fotku... :? .když to tak pozoruji jsem rád,že tento lov v ČR povolen není. Ikdyž by si někteří přáli.
JARDA30-06
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: pon 07.1.2008, 12:29
Bydliště: Manětín Plzeň-sever

Příspěvek od JARDA30-06 »

Já osobně povava?uji lov s lukem za velice zajímavý způsob lovu.Je to víc o umu přiBlížit se ke zvěři na takovou vzdálenost,aby byl výstřel efektivní.Je to zase o něčem jiném,než odmačknout na zvěř na 150m s výkonou zbraní.Osobně bych u nás lov s lukem ve volných honitbách rozhodně nepovolil,ale např.v oborách proč ne.Dobrý lukostřelec s kvalitním vybavením-výkoný luk a odpovídající šípy,má po břiblí?ení se ke zvěři (lovecká vzdálenost pro střelbu s lukem dejme tomu do max.40m?) stejnou šanci ulovit,jako já s kulovnicí.každopádně pokud by to naše legislativa umo?ňovala,měl bych vybavení a uměl s lukem střílet,nebránil bych se tomu si to vyzkoušet.Osobně nerad okamžitě kritizuji něco,co jsem osobně nevyzkoušel,ale jen o tom něco viděl,četl nebo slyšel.Tak,jako jsme my vyznavači lovu s loveckou palnou zbraní,jsou mezi námi i vyznavači lovu s lukem a proč jim to např. v oborach neumožnit.A bylo by naivní si myslet,že se u nás tento způsob lovu ještě neprovozuje přesto,že to legislativa zakazuje.Situace bude nejspí? stejná,jako např. používání infra zaměřovačů-zákon je povoluje jen na vjímku,ale všichni víme,jaká je skutečnost.
CZ550LUX.30-06Sprg MEOSTAR R1 7x56RD
ZKK600.270Win ZEISS JENA ZF8x56M,ARTEMIS2000 6x42
ZKM451 .22LR BUSCHNELL 4x32
IZ-27E 16-16/70
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Docela se děsím, jestli přijde čas toho, že budeme v lesích potkávat postavy viz. foto výše. :evil:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

Spí? buď rád, že je nepotkává?, protože ony tam už dávno jsou. A nejen s luky :shock: :twisted:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Takovýhle zjevení až si běhají ve Vietnamu, nebo Kambod?i ale ne tady u nás. :evil:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

Vcelku trefné. Ony si totiž tyhle postavy v našich českých luzích a hájích právě na ten Vietnam hrají. bohužel s ostře nabitými zbraněmi :evil:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

zajímavé příspěvky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ale raději v lese potkám takového experta než takovýho co se mě v sobotu navečer když jsem jel z Brna pokoušel pucovat za to že venčím na volno čuby a to jsem byl kousek za vesnicí kdyby to byl chlap tak jsem mu ji snad plácnul ale to byl takový klasik že jsem raději naložil čuby a jel pryč :?
fuking
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: stř 03.9.2008, 11:40

:)

Příspěvek od fuking »

nerad bych urážel , dokonce se s hodně myslivcema kam chodím dobře znám ( v dobrém ) ... stačilo jim ukázat terč, vysvětlit že s terčovejma hlavičkama jim stejně mamuta neskolím a byli spokojení. Jeden si dokonce zkusil vystřelit. Ale díky neolitickým zabr?děncům typu "machal" nosím sebou i pepřák a paralyzér, takže tě tipuju na typ milého myslivce co jsem potkal : asi padesátiletý pán vážící zhruba půl tuny s velmi vytříbeným slovníkem, poděkujte takovým že hyzdí pověst jinak slušných, milých a inteligentních myslivců co sice dodržují tradice ,ale nebrání se ortodoxně čemukoliv..... nevím komu bych měl vadit o půl druhý ráno s terčem postaveným ve svahu ( aby někdo nenamítl že bych mohl zranit nočního houbaře ) howgh
vhool

Příspěvek od vhool »

vzhledem k tomu ze se zde probiraji lovy mechanickymi zbranemi tak jsem toto tema presunul do nalezite rubriky....

to fucking:...vazeny pane kolego,verejne te zadam o to aby jsi vazil slova.neni zde zvykem utocit na cleny tohoto fora.jsi zde novy a jeste jsi neukazal nic co by ti davalo mandat nekoho nazyvat "neolitickym zabrzdencem".osobne si myslim ze jsi mel docela kliku ze si te v noci nejaky "lidovy myslivec" nespletl se skodnou.zkus si takto vyparadeny potrenovat na verejnosti v pul jedny v noci a myslim ze nebudes mit dlouhou karieru.ber toto jako upozorneni ze zde na foru je vitan kazdy nazor nebo prispevek,ovsem ve slusne rovine coz tva reakce jiste neni.priste to jiz budu mazat a v pripade ze nehodlas respektovat zde zazita pravidla budu nucen ti znemoznit pristup.admin
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Re: :)

Příspěvek od Zlámoš »

to Fuking: Chtěl bych tě upozornit, že v honitbě se zbraní nemáš co dělat pokud nemáš lovecký lístek a povolenku k lovu! A už vůbec ne s ,,kladkáčem'' a v 1:30hod v noci!! Potkat tě myslivecká stráž, tak si beze zbraně a ještě z toho budeš mít pořádný problém. Střílet si může? do terče někde na střelnici a nebo doma na zahradě. :evil: Nechápu jak si někteří lidé můžou myslet, že si v lese můžou dělat co chtějí. Např. střílet, jezdit na motorkách, použtět psy na volno apod. :roll:
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

normálně bych za neznalost zákona o myslivosti lovecký lístky odebíral to by se nám potom stavy myslivců pořádně sní?ily :wink:
Odpovědět