.308

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

.308

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Zdravím zajimala by mě cena komplet vybavení pro přebíjení, klidně Použitá.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

zalezi na vyrobci a pozadovane kvalite a hlavne na pozadovane kvalite vysledneho produktu. (naboje)
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Příspěvek od Milan_CZ550 »

:D děkuji za krásnou odpověď, když jsem pročítal fórum tak opradu asi ví? o čem mluví? a jsi odborník, ale já bych chtěl takové lidové vysvětlení :P třeba cena zařízení pro přebíjení pro jendoho normálního střelce třeba za 5tis nebo když písnež že za to dám min 10 tak je to pro mě už moc. Chtěl bych prostě si to zkusit je to jako s fo»ákem, nejprve si koupí? nejaký automat za pár ?lupek a pak Tě to chytne a jdeš do zrcadlovky asi takhle.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Milane, Záleží co očekáváš od výsledného náboje. Základ je lis a na tom nedoporučuji šetřit. Jako minimum bych doporučil Lee Classic Cast za cca 3 300,- (Obsahuje i zápalkovač). Dále budeš potřebovat sadu matric. Tady se musíš rozhodnout, jestli budeš kalibrovat celou nábojnici, nebo jen krček. Doporučuji Ti třídílnou zase od Lee za cca 900,- pro plnou kalibraci. Pokud by jsi se rozhodl jen pro kalibraci krčku, samotnou natrici lze dokoupit za cca 600,-. No a poslední co potřebuje? jsou váhy. Tam je ?iroký výběr a myslím že nejlevnější s uspokojivou přesností je zase od Lee za cca 850,- To je základ, pod který bych já osobně nešel. S touto sestavou, při tro?e pečlivosti a zkušeností může? směle konkurovat tovární munici. Jde to sice i za levněji, ale pokud tě to chytne, začnež stejně po?ilhávat po něčem kvalitnějším, takže na lisu nešetři, já tu chybu udělal, protože jsem si myslel, že budu přebíjet jen do krátkých zbraní a pak jsem musel stejně investovat. :(
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Milan_CZ550 píše::D děkuji za krásnou odpověď, když jsem pročítal fórum tak opradu asi ví? o čem mluví? a jsi odborník, ale já bych chtěl takové lidové vysvětlení :P třeba cena zařízení pro přebíjení pro jendoho normálního střelce třeba za 5tis
Nebudu to brat jako ironii.
doporucit produkt Lee je samozrejme to nejjednodussi (to Dalas, nic ve zlem ani nic osobniho).
Ale ja to nedoporucuji. K tomu abych mohl poradit a pokud mozno co nejlepe, tak musim vedet
1. za jakym ucelem chces prebijet
2. co od tveho naboje pak ocekavas.

Nevim jak moc o prebijeni vis. Takze co napsal Dalas dava smysl. Nevim ale z jakeho duvodu a s jakym vysledkem Dalas prebiji.

Jednooperacni robusni lis je zaklad. Doporucuji bud Redding nebo od RCBS Rockchucker.
Zapalkovani je myslim u vsech nebo se da dokoupit. nicmene nedoporucuji pouzivat, neni v tom cit. potrebujes rucni zapalkovani.
volba matric.
FL matrici budes potrebovat vzdy. pri krckovani se drive nebo pozdeji nekalibrovana nabojnice roztahne tak, ze pujde ztezka.
kdyz krckujes, tak musis mit matrici co ma vymenitelny bushing a jeste expander na zpetne roztazeni.
v pripade pouhe krckovaci, musis opracovavat nabojnice dalsi operaci. (coz obnasi dalsi nastroj).
Usazovaci matrice je dalsi vec, ktera je dulezita, asi nejdulezitejsi vubec. musi usazovat v ose. coz jsem u zadne Lee matrice nezazil.
opracovani nabojnici, to je podstatna cast prebijeni. vsechny nabojnice musi (by mely) byt stejne dlouhe a roztrideny dle vahy a od stejneho vyrobce. vystruzena luzka zapalek po kazdem pouziti.
dej si vyhledat na gunshopu foru nebo na strelectvi o prebijeni. psal jsem to uz asi 100x
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Odpovědět