Eschenbach sektor D

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Littlewolf
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Vysočina

Eschenbach sektor D

Příspěvek od Littlewolf »

Zdravím všechny a chci se zeptat, jestli náhodou někdo nemá praktické zkušenosti s dalekohledy Eschenbach sektor D (8x56,....atd.). Myslíte, že je to dalekohled, u kterého odpovídá kvalita ceně? Předem dík za každý příspěvek.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Mel jsem tu cest ho mit pujceneho na par dni. Kouka se s nim relativne dobre, akorad je strasne tezky. Je to hovado.
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Příspěvek od Čouda »

Mám ho asi od listopadu 2006 a je fakt , že je to těžký hovado. Ale před ním jsem používal Breser Jaguar 7x50 a ve světelnosti a ostrosti je to rozdíl několika tříd, tak jsem nakonec rád , že jsem ho koupil.
Nosím ho jen na posedy (šoulat chodím s tím Breserem) a na noční čekaný je fakt dobrý, přečtu co potřebuju a pak v klidu lovím.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Mik
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 03.6.2007, 11:21
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od Mik »

Já jsem si ho objednal přes net, když mi přisel, tak jsem z něj byl dost zklamaný. Ne jenom že je fakt obrovský a těžký, ale aby toho nebylo málo, tak se mi mezi očnice neve?el nos. Pořád mě to tlačilo a bylo to dost nepříjemný. Navíc vrchní krytka špatně drží. Tak jsem ho zase poslal zpátky a teď uvažuji o něčem praktičtějším a menším. Přeji š»astný výběr a Lovu zdar.
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Re: Eschenbach sektor D

Příspěvek od MatPeta »

Littlewolf píše:Zdravím všechny a chci se zeptat, jestli náhodou někdo nemá praktické zkušenosti s dalekohledy Eschenbach sektor D (8x56,....atd.). Myslíte, že je to dalekohled, u kterého odpovídá kvalita ceně? Předem dík za každý příspěvek.
Zdar lovci !
Chci reagovat na odpovědi.
Taky uvažuji o koupi tohoto dalekohledu. Co se týká váhy tak Meopta je o 200g lehčí , Svarowski a Docter je tě??í. Cenově neporovnatelné.
Typ Trophy 8x56 je lehčí a výkon by měl být stejný.
používám 7x50 Night Vision Fomei již 7 let a je to na něm znát a doufám že noční lov by s tímto dalekohledem měl být radostí :D
Prostě je to kov a sklo a rusáci jsou taky těžký ! S tím tlačením do nosu : jsou dva typy SEKTOR a SEKTOR D . Déčko má okuláry dál od sebe tak Možná je to tím. Já ho zkoušel v obchodě a nic netlačilo.
Nevím jak jsi daleko? Tak info o cenách: Brymová 7210,- eshop - fotoškoda 7116,- zkoušel jsem i eshopy v německu , ale vychází to buď stejně a nebo dráž!
zatím Lovu zdar!
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Proč Eschenbach?

Příspěvek od cejlon »

Být tebou soustředil bych pozornost na daleko propracovanější a lepší dalekohled. Hledej u nás na serverech Nikon Monarch 8,5x56. Cenově vyjde jen nepatrně dráž,ale je tam rozdíl třídy.Stojí něco kolem 9tis. Velmi doporučuji. :D
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

puškohled FOMEI...

Příspěvek od TT33 »

Naprosto souhlasím s cejlonem. Značka puškohledu Fomei a jemu podobný, se nedají přirovnávat k Meoptě/Meostaru, Doctru, nebo Swarovskimu, jelikož podle mé zkušenosti jsou to poškohledy té nejni??í kvality, přez kterou dokud neze?loutnou tak sice ve dne vidíte, ale trefit vrata od stodoly je problém, na podobné úrovni jsou Edenberg, Tasco, Niko Stirling, Ocean a další, ve stejné cenové třídě, jsou tak levný...., že na konec vyjdou pěkně draho. Podle mé zkušenosti je nejlepší koupit Meoptu/Meostar, Doctra, Nikona, kteří jsou pořád v té ni??í střední cenové třídě...a je na ně spolehnutí.
vhool

Příspěvek od vhool »

to TT33 : chlape pletes si thready !!! polepsi se :wink:
to ostatni:nedavno jsem popravil BRESSER DIORIT 9x63,mimochodem dost dobry kukatko.vcera jsem si poridil novy (rozhodla cena,polovicni nez je prodejni) eschenbach 8x56 sektor d a velmi prijeme me prekvapil nejenze kouka i za sera dobre ale proste mi sedi.je to letosni model a je sice tezky ( 1300g) ale zase je rozmerove polovicni nez diorit !!!.je to sikovny kompaktni kukr.je pravda ze je asi o tretinu mensi nez predesly model.co se tyka ocnic tak se daji predsi vysunout cca o 2 cm a pak se tam vejde i pinokio :wink: co se tyka vahy tak neresim jestli to ma 1100 g. nebo 1300g.diorit mel 1320 a vyhovoval dva roky nez jsem mu vypsal umrtni list.navic je ten sektor plnenej dusikem tak pro moje cunacky zachazeni by mohl byt ok.dalsi zkusenosti urcite napisu,zatim spokojenost....
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Příspěvek od Myslivec52 »

Měl jsem zapůjčen od kolegy SektorD 8x56 v novém provedení a po 14ti denním zkoušení jsem zvolil Eschenbach Trophy AS/P 8x56, který je jednoznačně lepší než Sektor D(hloubka ostrosti,ostření,váha a držení) . U Sektoru D je to již třetí varianta a pořád se jim to nějak nedaří. Po konzultaci u výrobce mě bylo sděleno, že Trophy AS/P je dalekohled vyroben na zakázku pro tamní myslivce a u německý lovců je velice oblíben. Srovnával jsen jej také s Meoptou a můj subjektivní názor je takový, že pro myslivost jsou naprosto srovnatelné. Cena je ovšem někde úplně jinde. Zastávám názor, že pro myslivost je Eschenbach Trophy AS/P 8x56 velice dobrá volba. zkoušel jsem také tolik vychvalovaný Nikon Monarch, ale nepoznal jsem v praxi žádný rozdíl , jen v ceně a co se týká vzledu a provedení tak jednoznačně vítězí Eschenbach, ale to je jen věcí vkusu
vhool

Příspěvek od vhool »

to myslivec52:tak jsem koukal kterej to je ten trophy.kdyz jsem si vybiral v prodejne tak mi ho tam dali taky zkusit.jen jsem nevedel kterej to je.ted uz vim.asi to bude veci nazoru ale sektor D compact mi prijde lepsi.je sice tezsi ale rozmerove i vzhledove me osobne vyhovuje vice.co se tyka optickeho vykonu tak se me osobne zda sektor take lepsi uz jen pro to ze ma zorne pole na sto metru o 20 m sirsi :wink: vetsinu dalekohledu jsem znicil tim ze mi popraskali nebo se vybehali uzdicky co hybaji z ocnicema pri ostreni.trophy je ma take ale sektor je vyresen technicky o generaci lepe a ma to reseno trochu jinak takze to jsou veci ktere rozhodli v pripade me volby. :wink:
Zdenal
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12.6.2007, 13:48

Příspěvek od Zdenal »

to myslivec52: jaké jsou zkušenosti s eschen. 8x56 Trohpy za šera, popř. v noci?
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Trophy/AS/P 8x56 D

Příspěvek od Myslivec52 »

to Zdenal: v krátkosti něco o optice. Optikou se zabývám pouze něco málo přes 25let a nějaké ty dalekohledy mě již pro?ly rukama. Eschenbach Trophy/AS/P 8x56 D je klasický dalekohled s "porro" hranoly
sklo BaK-4 , antireflexní vrstvy, plněn dusíkem a vodotěsný. V porovnání s Sektor D 8x56 je jeho světelnost větší , obraz je jasnější a brilatnější.
Sektor D je lineární dalekohled se střechovými hranoly tzv. "roof" které jsou vysoce náročné na výrobu pokud mají mít vysokou kvalitu. Sklo má také Bak-4, plněn dusíkem a vodotěsný. Nicméně, pokud bude Použita stejná optika jako u porro hranolu tak z fyzikálního hlediska nemůže být dosažena stejná kvalita. Eschenbach používá u Trophy a Sektor stejné sklo(asi to nejlepší co má). Jen málo světových firem má zvládnutu technologi dalekohledů se střechovými hranoly, mezi ně patří např. Zeiss, Swarovsky, Meopta a pod., ale to je jiná cenová třída. Pro obyčejnou myslivost to pova?uji za naprosto zbytečné. Co se týká toho Trophy/AS/P 8x56 D (dodržet přesné označení, jsou v prodeji i starší typy)je naprosto srovnatelný v praxi s naší Meoptou, která je cenově podstatně jinde cca 20 000 Kč. Za šera velice slušný no a v noci pokud nesvítí měsíc není vydět nic ani v dalekohledu za 100 000 Kč. žádný dalekohled světlo nevyrábí, pouze využívá zbytkového světla z prostředí(otázka propustnosti světla).
Garantuji Vám, že pokud koupíte Trophy 8x56 (cca 7 000 Kč) budete spokojen. Pokud ovšem chcete něco o třídu výš tak kupte jednoznačně Zeiss, cena je někde kolem 50 000 Kč. Je samozřejmě mnoho dalekohledů stejné nebo podobné kvality jako Trophy, ale podle mojich zkušeností je tento typ dobrá volba. Přeji š»astnou ruku při volbě.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Trophy/AS/P 8x56 D

Příspěvek od duch Pampuch »

Dekuji za vysvetleni, nebot prave resim co koupit za nove kukatko (rusak 10x50 po 11 letech hlasi pomalu odchod - spinave cocky a totalne vybehane ostreni) a rozhoduji se mezi trophy a sektor 8x56. Mel bych jeden dotaz:
Pokud jsem to spravne pochopil, tak strechove hranoly jsou pouze vyhodny obchodni manevr (dalekohled vypada jinak) ale praktickeho vyznamu to nema?
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Příspěvek od Myslivec52 »

no ono to není tak docela pravda, kvalitní lineární dalekohledy by měly být kompaktnější, menší, lehčí, větší zorné pole při stejné délce a samozřejmě vyšší cena. Je otázkou na co ten dalekohled potřebujeme.
Pro myslivost to nemá valného významu, ale tam kde potřebujeme malé rozměry tak tam se uplatní velice dobře. že to je o penězích je ale samozřejmostí, jako vše kolem nás.
vhool

Příspěvek od vhool »

no ja sice nejsem odbornik na optiku ale moc linearnich dalekohledu co jsou mensi a lehci nez jejich ekvivalent klasicky ,moc neznam :( :(
Odpovědět