Veterinární prohlídky zvěřiny.

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Veterinární prohlídky zvěřiny.

Příspěvek od krcoun308 »

Za týden jdu na ?kolení - Pro?kolená osoba v myslivecké praxi. Nemám ale dopředu žádné informace, jak to probíhá. takže pokud ho někdo už prodělal, sdělte nám prosím 2 dny nudy, nebo tvrdá nalejvárna? Sháněl jsem na netu nějaké osnovy-učivo-testy, odkazů mraky, ale nic konkrétního. Děkuji za Va?e názory a zkušenosti s touto novinkou.
Jantes
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 19.3.2008, 10:46
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jantes »

Tak jsi to trefil dva dny nudy, pak test který by jsi napsal i bez ?kolení, ale to by nemohli vybírat takovou sumu.
UB 7x57R12/70 meostar 7x56RD
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Veterinární prohlídky zvěřiny.

Příspěvek od Geronimo »

krcoun308 píše:Za týden jdu na ?kolení - Pro?kolená osoba v myslivecké praxi. Nemám ale dopředu žádné informace, jak to probíhá. takže pokud ho někdo už prodělal, sdělte nám prosím 2 dny nudy, nebo tvrdá nalejvárna? Sháněl jsem na netu nějaké osnovy-učivo-testy, odkazů mraky, ale nic konkrétního. Děkuji za Va?e názory a zkušenosti s touto novinkou.
Pokud shanis ucivo ,tak si zopakuj nemoci zvere, ktere jsi se musel ucit ke slozeni zkousky k ziskani loveckeho listku. Toto skoleni totiz nic jineho neobsahuje a ani nemuze,protoze zadne jine nemoci zver dostat nemuze. (Napr. AIDS,sifilis atd. ) A to, ze mas zver bezprostredne po zastreleni nebo dohledani vyvrhnout,to uz snad vis take. Je to obycejna lumparna opet a zase podporovana CMMJ. U nas v Nemecku trval tento kurz 4 hodiny. Po vyslechnuti a prohlidnuti obrazku z diaprojektoru, jsme dostali kazdy "glejt" na to,ze muzeme kontrolovat ulovenou zverinu. Zadne testy a sracky kolem toho. Zadne placeni (krome nejake te mineralky ,nebo piva, co kdo behem poslouchani vypil). Proste nic. Jen clenove kteri nejsou v nasem tzv. okresnim spolku,museli zaplatit 10 euro. Nemusime vest zadnou evidenci o zkontrolovane zverine,tak jak to pozaduji v CR. Kdyz to tady nekomu popisuji,jak to probiha u nas,tedy v CR,tak se chlapi chytaji za hlavu. :roll: Nejlepsi tresnicka je tech 4 500 kc. :lol: Posledne mi kamarad z cech psal, ze jich tam bylo 60 :shock: Tak tedy 60 * 4 500 = 270 000 kc. Panove ja jdu do toho! Nemate nekdo zajem se nechat proskolit u mnež :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Geronimo dne sob 08.11.2008, 21:53, celkem upraveno 1 x.
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

Geronimo, za polovicni cenu a platnej glejt bych to bral vsema dvaceti a jeste bych si par prstu pujcil...
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

kromax píše:Geronimo, za polovicni cenu a platnej glejt bych to bral vsema dvaceti a jeste bych si par prstu pujcil...
Musime to nejak promyslet. Prece nemuzou hrabat jenom ti nahore. :lol: Asi necham vypravit autobus z cech do nemec,no a vyklad zkousky budu tlumocit. Glejt si potom necha kazdy prelozit do cestiny, no a musi to platit. Vzdyt jsme jedna evropa ,jeden clovek. :lol: Cenu take domluvim. :wink: :lol: :lol: :lol:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové je to opravdu možné jen v ČR u kamarádů v Rakousku taky jen opravdu kroutí hlavou jaký je to k?eft.
Ale ted´trochu vážnějc.Jsem člověk,který ctí zákon.Předesílám,že prohli?itele nemáme.Zdá se nám to zbytečné.Ale zrovna řeším tombolu a problém je tady.Veterináři mě utvrzují,že oni mě zvěř vyšetřit nemohou a ani prohli?itel na to zatím nestačí.Tak mě řeknite kdo může vyšetřit?Jsem z toho volaký zmetený a hlavně už unavený.
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

Vis Zdeno ,ja myslim ze se v tom pomalu nevyznaji ani ti, co tento kseft provozuji. Ale kdo jiny je fundovanejsi nez veterinar a zaroven ma nato i razitko? Takze, ne ze nemohou,ale nechteji. Nevim jakou zverinu chcete dat do tomboly ,ale pokud je to jen nejaky kus srnciho ,nebo divocak,tak by jsem si s tim velkou hlavu nedelal. Divocaka musite nechat vysetrit tak ci tak,takze tam budete mit potvrzeni,nebo si ho teda nechate vystavit. S drobnou uz je to trochu horsi,protoze ta nebude vyvrzena a to bych tedy neriskoval. Ale vis jak se rika ,kde neni zalobce ,neni ani soudce. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Dík.Oni i doktoři mě něco podobného naznačíli,ale....ví? jak to dnes v MS chodí.Hledá se kapka na ?ličce vody.A já mám rád za zády právní ochranu.Nějak to snad dopadne.Jinak tě ujižtuji,že na to vyšetření co se týká srnčího či divočáka opravdu Mvdr nestačí a prohli?itel nemá zatím oporu v zákoně nastane prý od nového roku.O vaření gulá?ů a svíčkové raději hovořit nebudu už by jsme seděli všichní. :P :roll:
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

Zdeno ono se bude jednat,nebo se jedna o LAICKE prohlizitele zveriny a ti nebudou a ani nemuzou mit takove zkusenosti,prostredky ke kontrole a hlavne pravomoce jako nejaky MVDr. Takovy prohlizitel by ti stejne nedal nejake doporuceni nebo povoleni zver dat do tomboly. Tam je dle meho nazoru opravdu treba ten veterinar. Jinak gulas to je zase o necem jinem,nez dat do tomboly dobre osetreny kus. Tam plati uplne jine hygienicke predpisy. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Příspěvek od velšterier »

Stímto zákonem je to stejně sranda.A největší for je ,že i veterinář pokud má být prohli?itel tak musí ze zákona na ?kolení.Další for je v tom ,že pokud sdružení nedává ani neprodává zvěřinu musí mít prohli?itele i když pro vlastní potřebu se prohlížet nic nemusí a s divočákama se stejně na veterinu musí.Je to udělané přesně pouze na výdělek pro pár vyvolenejch.
Počet honiteb krát dvě osoby krát asi 4500kč je neúměrný výdelek pro pár lidí.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

velšterier píše:Další for je v tom ,že pokud sdružení nedává ani neprodává zvěřinu musí mít prohli?itele i když pro vlastní potřebu se prohlížet nic nemusí
Neznám přesné znění tohohle nového na?ízení, ale toto mi není jasné. když z dané honitby prodám všechnu zvěřinu do výkupu tak snad nepotřebuj mít prohlížetele než Díky za osvětlení.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Pro?kolená osoba

Příspěvek od velšterier »

Ze zákona ,který je mimochodem platný od 1 července to tak jasné není,ale v Myslivosti č.10 strana 28 je to řečeno jednoznačně ředitelem krajské veterinární zprávy.ALE v té době a myslím,že ještě ani nyní není známo co k tomu řekne prováděcí vyhlá?ka která ještě nebyla ministerstvem vydána.Ale tlak je takový jak jsem výše psal.Je to ukázka neschopnosti naší legistlativy.Zákon platí od 1 července a na vyhlá?ku která ho upřesní se čeká a rvou se od myslivců peníze.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Je to již klasika, že se vydá zákon, vyhlá?ka a pak se v praxi hledí, kde jsou díry a jaké jsou vlastně důsledky. Je to takovej průzkum bojem. Jen se prosím neopírejte o nějaký článek v časopise, ikdyby pod tím byl podepsaný sám prezident. V případě sporu je to naprd.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Příspěvek od velšterier »

jasně je nutné počkat na vyhlá?ku
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Příspěvek od krcoun308 »

Konec dohadům, mám to za sebou. velšteriér tady plácá nesmysly, prohlížitel NENÍ povinný a dva na honitbu už tuplem ne. Ale není to omezené, kurs si můžou udělat třeba všichni členové sdružení - honitby. ?kolil nás osobně dr. Vodňanský, který je autorem těch asi tří článků v Myslivosti - bomba chlap - veterinář-myslivec, šlo to poslouchat. Plus dva civilní veterináři - něco strašného, když dle osnov dvě hodiny posloucháte že (např lov) cituji - když dete něco zabít, je lepší vlízt do tý budky na nohách a tam si opřít tu pistol, až se vám to neklepe, než chodit po lese až něco potkáte. Kdo nepoznal, šlo o kazatelnu a šoulačku. Někdo tady ještě tvrdil, že na tombolu potřebujete prohlídku od veterináře, já jsem přesvědčen, že ne. Zvěř prohlédnuta jen prohlížitelem a prodána - vyhraná v tombole, je určena k PŘÍMÉ SPOTŘEBĚ V DOMÁCNOSTI toho, kdo kus koupil-dosta-vyhrál. A každý kus musí být označen nápisem tohoto znění. Jinak k tématu, můj názor je, že je to dobrá věc. Nekomentuji 4500kč - to je na jiné téma.
Odpovědět