Veterinární prohlídky zvěřiny.

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

Ceska myslivost narazila na osobni zajmy nove firmy.


VODNANSKY a spol. cisteni penezenek a kol. :lol: :lol: :lol: :lol:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
slavektis
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25.6.2008, 19:29

Dotaz na Geronima

Příspěvek od slavektis »

Mám jeden dotaz na Geronima.Na stránkách myslivosti probíhá diskuse o možnosti Použití krátké kulové zbraně na dostřelení kusu,když je zakázán dávat záraz.Jak je to legislativně ošetřeno v Německu? Omlouvám se za to ,že to nezapadá do tématu.
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na Geronima

Příspěvek od Geronimo »

slavektis píše:Mám jeden dotaz na Geronima.Na stránkách myslivosti probíhá diskuse o možnosti Použití krátké kulové zbraně na dostřelení kusu,když je zakázán dávat záraz.Jak je to legislativně ošetřeno v Německu? Omlouvám se za to ,že to nezapadá do tématu.
V Nemecku je kratka zbran na dostreleni povolena,dovolil bych si napsat i doporucena. Ja osobne mam dve kratke zbrane,ale jeste jsem nemel tu potrebu je pouzit. Jinak zakon v nemecku zakazuje tuto zbran nosit stale u sebe,tedy do mist verejne pristupnych. Teda musim to trochu rozepsat. Kratkou zbran, kterou mas zapsanou v prukaze o zbranich (Waffenbesitzkarte) nemuzes nosit tak jak u nas. Tedy je to jedine pro lovecke vyuziti. Takze do lesa a z lesa domu. Zbran musis transportovat nenabitou atd. Pokud chces nosit zbran i k jinym ucelum,potrebujes na ni zbrojni prukaz,ktery neni tak jednoduse ziskat. Nejak jsem se o to zatim nezajimal,protoze ja kratkou zbran potrebuji opravdu jen k loveckym ucelum. Kazdy lovec muze vlastnit max. 2 kratke zbrane,ale na vyjimku kterou si musis vyridit ti jich povoli i vice. Ale zase behani a vysvetlovani proc a jak. :wink:

Vsechny lovce ,nebo tedy myslivce ktere tady znam ,maji doma kratkou zbran. A neni jich malo. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
slavektis
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25.6.2008, 19:29

KKZ

Příspěvek od slavektis »

Dík za odověď.Lovu, lesu.JT
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Příspěvek od krcoun308 »

Do teď jsem tenhle projekt hájil, ale teď si musím přihřát polívčičku - zkoušky jsem udělal 14.11. - max do 14 dní mám prý doma razítko a ještě nějaké podklady a knihu, tu co jsem vyfasoval na kurzu už z poloviny neplatí a . . . . . STÁLE NIC !!! Snad to dorazí do srnců v roce 09, servis je prostě skvělý.
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Příspěvek od defuch »

Já jsem byl na ?kolení koncem srpna a razítko přišlo až v prosinci, slibovaná kniha je asi ještě někde na cestě. Asi nečekali takový zájem, nás se ?kolilo kolem šedesáti.....za dva dny docela dobrý výdělek...
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: Veterinární prohlídky zvěřiny.

Příspěvek od krcoun308 »

Tak musím opět otevřít tajemné dveře - vyšetření proškolenou osobou. Razítko a slíbená kniha asi po 7 měs dorazily na OMS. Raději nekomentovat, ale . . . Proškolená osoba je ze zákona povinna vést evidenci Všech Ulovených a Vyšetřených kusů v honitbě - tak praví zákon, ze školení si ale pamatuji, že mám evidovat jen vyšetřené kusy, všechnu zvěř přece eviduje mys hospodář !? Za druhé, formulář - vzor záznamu vedeného proškolenou osobou - mám jeden kus ze školení, má 21 ! a 17 ! - je to oboustranné - svislých kolonek, zkoušel jste to někdo poctivě přemalovat do bloku s neddělitelnými listy - opět cituji zákon. Nezačal náhodou nějaký šikovný tiskař vyrábět originál (knihu) ? A do třetice jsem se teď dozvěděl, ale nemám to nějak ověřené, že Státní veterinární inspekce, začala s jakousi kontrolou všech prohlížitelů ve svém - nevím - okrese. Takže kdo ví něco víc - honem sem s tím.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Veterinární prohlídky zvěřiny.

Příspěvek od Perník »

to krcoun 308: ten vzor záznamu o vyšetření vychází ze zákona? My jsme obdrželi jakýsi foršrift kde je kolonek asi jen 7 (lovec, honitba,datum a hodina ulovení, datum a hodina vyšetření, druh ulovené zvěře, nález, a kam šla zvěřina) Docela by mě zajímalo, co tam ještě píšeš. Nešlo by to třeba oskenovat a poslat mailem?
Jinak na možnou kontrolu ze strany SVS jsme byli upozornováni již při školení, ale jestli to bylo jen bububu, aby se to dělalo trochu pořádně nevím. O tom, že by byl již někdo kontrolován u nás na okrese také nevím.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Veterinární prohlídky zvěřiny.

Příspěvek od Hynek »

U nás na Opvasku resp. OMS Bruntál, bylo vše jak na drátkách. Školení, zkoušky a za 14dní razítko s osvědčením.
Eviduje se pouze zvěř fyzicky zkontrolovaná vč. práva, kterou chcete uvést do oběhu ve (ŠKÁŘE, DECE-KONEČNÉMU SPOTŘEBITELI-kontrolovat můžeš pouze zvěř v rámci kraje, nejsi omezen pouze svou honitbou. Platnost osvědčení je na 5 let) a až na základě této kontroly vedeš evidenci. Nemůžeš evidovat zvěř, kterou jsi neviděl...zaráží mě, že vám nikdo nevysvětlil alspoň základy a princip...
Kontrolu už jsem doma jednou měl a nebyl žáden problém. Hezká paní doktorka mi zkontrolovala evidenci, vyplnila check list, podepsal jsem vč. razítka a hotovo.
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: Veterinární prohlídky zvěřiny.

Příspěvek od krcoun308 »

Tak jsem sehnal - kapesní záznamník proškolené .......... , je v poslední myslivosti za pouhých 57 kč. Hynku - u tebe že byla kontrola v pořádku ? Ze zákona můžeš kontrolovat POUZE zvěř za své honitby, např sousedům jen, pokud jsi byl přímým účastníkem lovu - např na naháňce a né jak nás mylně informuješ, že celému kraji. Základy a princip nám byl vysvětlen myslím dobře, ale v systému jsou ještě chyby. Ptal jsem se na to, že jsem slyšel, že při kontrole je vyžadováno evidování VEŠKERÉ ulovené zvěře - jaksi mimo a potom samozřejmně všemi pochopená evidence VYŠETŘENÉ zvěře.
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Veterinární prohlídky zvěřiny.

Příspěvek od Hynek »

krcoun308 píše:Tak jsem sehnal - kapesní záznamník proškolené .......... , je v poslední myslivosti za pouhých 57 kč. Hynku - u tebe že byla kontrola v pořádku ? Ze zákona můžeš kontrolovat POUZE zvěř za své honitby, např sousedům jen, pokud jsi byl přímým účastníkem lovu - např na naháňce a né jak nás mylně informuješ, že celému kraji. Základy a princip nám byl vysvětlen myslím dobře, ale v systému jsou ještě chyby. Ptal jsem se na to, že jsem slyšel, že při kontrole je vyžadováno evidování VEŠKERÉ ulovené zvěře - jaksi mimo a potom samozřejmně všemi pochopená evidence VYŠETŘENÉ zvěře.
Ahoj, samozřejmě se tady s tebou nechci přít, pokud ti někdo omezil osvědčení pouze na tvoji honitbu, tak je to asi v rámci programu co nejvíce zbohatnout...a z každé honitby min. dva lidi na školení...hurááá.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Veterinární prohlídky zvěřiny.

Příspěvek od Perník »

Tak jsem si toho Průvodce také objednal, doufám, že to k něčemu bude a něco se dozvím. Jen aby to zas nebyl jen příspěvek pánům od tohohle kšeftu. :evil:

to krcoun308: nám bylo řečeno, že vyšetřovat můžeme i pro ostatní honitby v rámci kraje, nikoliv jen tehdy pokud jsem byl účastníkem tamního lovu. Z celé věci mám dojem, že se na každém školení vykládalo něco jiného, tak řečeno každý to tam vykládal po svém :(
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Veterinární prohlídky zvěřiny.

Příspěvek od roedear »

Vzhledem k situaci kolem veterinárních prohlídek a nízkým výkupním cenám jsme zvolili poněkud jinou strategii.

Všechno sežereme sami :lol:
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Veterinární prohlídky zvěřiny.

Příspěvek od Perník »

to roedear: to by se asi mnohým mrazákovým myslivcům z našeho MS také líbilo, ale my máme chod MS postaven hlavně na prodeji zvěřiny, takže žrát se nebude!!! :D :D :D
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Veterinární prohlídky zvěřiny.

Příspěvek od Perník »

Tak mi přišel ten záznamník prohlížitele. Musím říct, že jsem čekal víc, například výklad vyhlášky apod., bohužel je to jen 90 formulářů na prohlídku ulovené zvěře a vyhláška sama o sobě (asi jen její citace). Možná jsou ty formuláře trochu vymakanější, než je můj nalajnovanej blok a je to možná skladnější formát, jiné výhody ale opravdu nespatřuju. Naštěstí cena nebyla taková, že bych koupí publikace přivedl MS na buben.... :wink:
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Odpovědět