Strelivo CENTAUR "Hornady Manufacturing Co."

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
darbujan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: ned 23.3.2008, 9:38
Bydliště: PS

Strelivo CENTAUR "Hornady Manufacturing Co."

Příspěvek od darbujan »

jáké máte zkušenosti s tímto střelivem,vzal jsem krabku na test 243 win,(terčovka),vyrábí to barnaul
www.ab.ru/~stanok
prodejce jen chválil,normálně používám jen lapua a hornady ale za test to stojí
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sw_fox »

A stalo se ti někdy že by prodejce něco nepochválil? Já to teda ještě nezažil :-)
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Uživatelský avatar
darbujan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: ned 23.3.2008, 9:38
Bydliště: PS

Příspěvek od darbujan »

ale jo stalo proto mam manllichera a střílím lapua a hornady , se právě divim když jsem šel pro své oblíbené střelivo které je 4 x dra??í proč mě todle doporučoval na odzkoušení
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Má na tom větší vývar a prodá ti ho více. Má argument, je přece levné :wink:
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Asi jsem natvrdly, ale co ma spolecneho "Strelivo CENTAUR Hornady Manufacturing Co." a v prispevku pak dale "vyrabi to barnaul" Na ruskych strankach jsem nic o hornady nenasel. Neco jsem prehledl?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Strelivo CENTAUR "Hornady Manufacturing Co."

Příspěvek od fesoj »

Včera jsem narazil na toto střelivo v r. 243 W. Výrobce Barnaul, střela Hornady Soft Point Boat Tail - anglicky neumím, co znamenají ta poslední dvě slova ? Váha střely 6,5 gr., plášť tombak, roznětky Berdan. Nábojnice ocel potažená polymerem. Balistické údaje, jako obvykle u Barnaulu, neuvedeny. Cena vskutku lidová - 20 Kč. Barnauly v r. 308 W mě sice příjemně překvapily, a to nejen cenou, ale nevystřelil jsem jich tolik, abych mohl zevšeobecňovat, navíc 243 není 308. Na toto střelivo se zde již ptal Darbujan v r. 2008, ale odpovědi se nesly v rovině nic neříkajících keců , proto se ptám znovu : Máte s ním někdo nějaké zkušenosti ? Děkuji.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Strelivo CENTAUR "Hornady Manufacturing Co."

Příspěvek od Choochoo007 »

Jedna se asi o strelu .243 100gr Hornady BTSP - Boat tail soft point, zadek lode, laicky receno - zuzujici se konec strely, poloplast
http://www.gilbertsguns.com/productimag ... .small.jpg
http://www.huberts.lv/images/products/M ... btsp_2.jpg
Ted jsem nabojem Hornady s touto strelou ulovil srnce na 40-50m a poskozeni lepsi jak 7x64 PTS, SP. Srnec ustreleno polovinu srdce a jeste odbehl 30m :? Docela me strela prekvapila s malym poskozenim, asi ji necham na srnci.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Strelivo CENTAUR "Hornady Manufacturing Co."

Příspěvek od fesoj »

Zásah srdce s 243 W a nezůstal v ohni ? Mimořádná vitalita !
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Strelivo CENTAUR "Hornady Manufacturing Co."

Příspěvek od Choochoo007 »

Mozna tretina, ctvrtina srdce, nezkoumal jsem to, ale kdyz zacal odbihat uz jsem si rikal, zasah na ha.no, se po..... Ikdyz jsem si rikal ze bych to z volne ruky neudrzel na komore a poslal to na zasah na mekko? Fakt me to prekvapilo. Odbehl cca 30m skocil do krovi a po 2m zustal. Vystrel i vstrel bez podlitin oproti 7x64, ale dle jednoho kusu tezko hodnotit. Prozatim strelu doporucuji
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Strelivo CENTAUR "Hornady Manufacturing Co."

Příspěvek od Žanek »

to je presne to o cem jsem psal v topicu 243/Barnaul, nabojnice po vystrelu nesla ven, nicmene v Brne staly 15,- - tam bych mozna videl ten duvod toho nabizeni :wink:
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Strelivo CENTAUR "Hornady Manufacturing Co."

Příspěvek od fesoj »

fesoj píše:Včera jsem narazil na toto střelivo v r. 243 W. Výrobce Barnaul, střela Hornady Soft Point Boat Tail - anglicky neumím, co znamenají ta poslední dvě slova ? Váha střely 6,5 gr., plášť tombak, roznětky Berdan. Nábojnice ocel potažená polymerem. Balistické údaje, jako obvykle u Barnaulu, neuvedeny. Cena vskutku lidová - 20 Kč. Barnauly v r. 308 W mě sice příjemně překvapily, a to nejen cenou, ale nevystřelil jsem jich tolik, abych mohl zevšeobecňovat, navíc 243 není 308. Na toto střelivo se zde již ptal Darbujan v r. 2008, ale odpovědi se nesly v rovině nic neříkajících keců , proto se ptám znovu : Máte s ním někdo nějaké zkušenosti ? Děkuji.
Tak jsem tohle střelivo koupil a vyzkoušel - zatím jen do terče - ve své Marlince XS7. Co se týče přesnosti, nemohu si stěžovat, 3 rány na 100 m bych překryl padesátikorunou /kovovou, pochopitelně/, ale při vytahování vystřelených nábojnic nelze normálně otevřít závěr, abych dostal kliku do horní polohy, musím na ni zespoda uhodit dlaní. Pak jde závěr dozadu již normálně. A tak se ptám : 1/Tento problém byl zmíněn již v jednom z předchozích příspěvků, ale není mi jasné, zda to tyto náboje dělají ve všech zbraních této ráže nebo jen v tom Marlinu. 2/a to je důležitější - nemůže tím použitím síly dojít k poškození závěru ? To, že je zpomalené přebití, by mi v zásadě tak nevadilo. U ráže 308 W s tímto střelivem problémy nebyly, ovšem střílel jsem ze zlamovací IŽky.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět