FOMEI LEADER 8 x 56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Pavka »

Asi tady opravdu moc lidi fomeie nemá rádo,jen jsem se chtěl zeptat na leadera 8x56 s ED skly a hned jsem byl zamčený,no nechápu to.Sice se tu o leaderu píše,ale ani jeden příspěvek není na leadera s ED skly.To se s klasickým leaderem nedá srovnávat. :( :( :(
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od kasari »

Téma se věnuje Fomei Leader, takže není potřeba zakládat nový téma. Umíš si představit, kdyby tu bylo téma na každý model od Zeisse, Leupoldu, Nikonu apod.?
Občas je prostě potřeba přemýšlet o důsledcích...
Ulkomaalainen...
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Pavka »

Jen jsem nechtěl srovnávat tyto dva modely,ale jinak máš asi pravdu.Omlouvám se čus
pshooter
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 07.12.2008, 21:42
Bydliště: Praha Východ

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od pshooter »

Tak jsem si s tímto dalekohledem trochu naběhl, pořídili jsme ho otci k vánocům a stařík nám vysvětlil, jak je to s výstupní pupilou a jeho starým unaveným okem :?
Chce to asi nejdřív studovat, pak kupovat.
No nic, koupím mu 8x40 a tenhle je v sekci prodám i s blbostní slevou.
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Hanzi216 »

Přidám zkušenosti po téměř dvou letech provozu. Na podzim se mi v optické části objevil takový kousek umělé hmoty šel vidět jenom zepředu - při pozorování jsem nic neviděl. Když jsem s dalekohledem trochu klepl tak se ten kousek pohyboval. Dostal jsem strach, že ušel dusík. Párkrát jsem tedy dal dalekohled do mrazáku - nezamlžil se, potom jsem ho hodil na 2 hodiny do kýble s vodou a taky nic. Pak jsem s dalekohledem pořádně klepl jako když se vyklepává kečup a ten plastový kousek zmizel. Funkčnost bez problémů. Tak nevím co si o tom mám myslet. Čas ukáže - na reklamaci to asi není, protože ta umělá hmota už není vidět ani když s tím klepu a funkčnost je taky 100 %
Francescco
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23.2.2011, 16:17

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Francescco »

Zdravím a prosím o radu mám možnost mít dalekohled Fomei Leader 8x56 za 3000,- a nebo
Zeiss Jena Binoctem 7x50 DDR 1Q za 4000,- oba jsou jak jsem se dozvěděl dobrý no noc ale pořád váhám, fomei je nový, zeis tak 30 let starý no?

tak poraďte prosím.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od rimar77 »

zeiss
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Michal P »

zeiss !!! a ještě jeden ! :D
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od kopov.c »

To Hanzi216 Z ujítí dusíku opravdu nemusíš mít strach-ve fomejích žádnej není :lol: I když to uvádějí,tak to je asijen reklamní trik... Měl jsem tenhle dalekohled a po roce mi odešel červík co je v závitu na ostření,tak jsem to kuchnul a není tam žádný těsnení ani nic jinýho co by tam ten dusík udrželo-jen kvanto vazelíny :lol:
Francescco
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23.2.2011, 16:17

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Francescco »

Michal P píše:zeiss !!! a ještě jeden ! :D

všichni mi radíte zeiss ´teda zatim dva, proc tak myslite?
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Steyer »

Já se musim taky přidat. Protože Zeiss je Zeiss.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Francescco
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23.2.2011, 16:17

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Francescco »

Steyer píše:Já se musim taky přidat. Protože Zeiss je Zeiss.
ja mam jen obavi z tech let, fomei fungl novy ale zas zeiss je klasika....kurna take dilema :(
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od kopov.c »

Já bych šel taky radši do toho zeise. Taky jsem dřív šetříval na dalekohled-po čtyřikrát jsem si koupil jevnější dalekohled a všechny odešli :cry: Pak jsem sečetl co mě tyhe dalekohledy dohromady stály a zjistil jsem,ře by zato byla meopta kterou jsem si nakonec stejně koupil.. Měl jsem si ji koupot hned a mohl jsem si od začátku užívat pohled který se s fomejem nedá srovnat a ještě bych ušetřil cenu tě čtyřech dalekohledu. Proto říkám radši než toho fomeje vem zeise :lol:
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od braka »

Volil bych radši moderní a nový fomei. Také jsem toto dilema před časem řešil, koupil jsem zeisse, meoptu ,samozřejmě staré, byl jsem spokojený, ale dnešní moderní technologie jako např. plnění dusíkem a pogumování mě nakonec dovedlo ke koupi nového dalekohledu, zvolil jsem delta optical titanium 8x56 ED a jsem spokojený. zatím dost dobrej dalekohled za slušný peníze.
Francescco
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23.2.2011, 16:17

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Francescco »

braka píše:Volil bych radši moderní a nový fomei. Také jsem toto dilema před časem řešil, koupil jsem zeisse, meoptu ,samozřejmě staré, byl jsem spokojený, ale dnešní moderní technologie jako např. plnění dusíkem a pogumování mě nakonec dovedlo ke koupi nového dalekohledu, zvolil jsem delta optical titanium 8x56 ED a jsem spokojený. zatím dost dobrej dalekohled za slušný peníze.
tak na ten tvuj jsem taky koukal ale to uz je sedmicka:-(
kamarad mi taky doporucuje toho zeisse ale jak rikam porad nevim, novy je novy a 30 let je 30 let i kdyz je to zeiss
Odpovědět