FOMEI LEADER 8 x 56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Tommy »

To love-c
Na druhou stranu se nediv,že o Fomei tady většina nechce ani sly?et,ještě před pár lety to byl au?us ve všech směrech a puškohledy se pořádně nehodily ani na malorážku a ještě dnes mají hromadu reklamací.Ten kdo jednou začne vyrábět šmejdy,tak těžko si bude získávat důvěru zpátky a dobře jim tak.
love-c
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 23.4.2009, 15:36
Bydliště: Evropa

Příspěvek od love-c »

To Tommy
každý má jinou zkušenost, určitě ale platí, že kdyby jakákoliv firma na světě vyráběla (třeba jen dočasně v minulosti) au?us a šmejd, pak by v tr?ním hospodářství taková firma už dávno neexistovala. až si každý udělá závěr sám.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Fomei

Příspěvek od Choochoo007 »

Koukam ze kolegove maji s Fomei stejne problemy jako kolega u nas. Zaostri, polozi, znova zvedne a znova zaostri a porad dokola. Taky bych to hned zahodil. Koukal jsem s tim a porad kazdy oko jiny. Moc na vybaveni nedba, tak jsem mu doporucil z Lidlu Bresser 10x50 LE za 600Kc. Vyborna hloubka zaostreni, jednou zaostrim na cca 200m a skoro cely vecer nepreostruji na jakoukoli vzdalenost. Vyborna svetelnost (hranoly ze skla Bak4) zorne pole 124m(koukl jsem do strejcova rusaka bylo to jak koukani do trubky, zorne pole zadne) nakonec to nejlepsi heslo na krabici, zaruka 5 let :lol: .Kdo neveri at tam bezi a koukne do seznamu jak u nas i ty internetovy zlodeji tohoto cinana prodavaji za 2 a vice koliku :lol: .Chce to ho v prodejne prohlidnout a snad by to melo jit i do tydne vratit bez udani duvodu.

neco reklamy z netu nakonec:
Limitovaná edice od výrobce Bresser přiná?í na český trh kvalitní dalekohled s precizní optikou BaK4 za přijatelnou cenu.
Model Bresser LE 10x50 byl vyroben jako limitovaná série a nabízí za velmi rozumné peníze nadprůměrné mechanické i optické kvality. Optické hranoly jsou vyrobeny ze skla vyšší třídy BaK4, plochy ostatních členů jsou ošetřeny antireflexními vrstvami MC.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Fomei Forester

Příspěvek od krcoun308 »

Nechci být moc zlý na adresu dalekohledů Fomei, ale přidám se k obecnému hanění, 8-56 Forester z roku 2002 tehdy 6 tis - sklo jako takové pořád jde, není v něm vidět prach - asi je stále těsný, ale ostření a vůle okulárů jsou neůnosné. takže jsme ho občas vzali na večer, ale co ho loni světelností porazil Nikon 7-15 - 35 ! je zatrest ve skříni. již nikdy víc.
Bessy
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 19.3.2008, 19:18
Bydliště: ®amberk

dalekohled FOMEI

Příspěvek od Bessy »

Dík za diskusní příspěvky už mám doma Monarcha 8,5x 56 super.
ZKK 600 7x64 Artemis 7x50RD, německý křepelák Brit
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od savazka »

Přátelé vy mě děsíte!
Chtěl jsem si pořídit nový Fomei Leader 8x56, ale potřebuju mít trochu jistotu, že je to dobrá investice. Pro mě pro chudého studenta je čtyři a půl tisíce zatraceně hodně peněz a jestli nebude sloužit jak má, bude mě někdo z vás v lese zakopávat, páč to se mnou na posedu švihne, až zjistím že to je šmejd...:) Lesu!
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od rimar77 »

já jsem jako chudý studen vystačil s Alpenem za 2000 takže buď v klidu službu ti to určitě splní ale né takovou jako dražší dalekohledy mě se jich doma povaluje asi tak 6ks jak jsem šel postupně do dražšího a dražšího a tudíž kvalitnějšího a kvalitnějšího :-)
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od martinh »

Sluzbu ti udela dobrou.Samozrejme ze meopta za 20 000 je nesrovnatelna ale tenhle fomei je dobrej.Jeto jek srovnávat kulovnici CZ 550 a Blasera. Hodně lidi na CZ 550 nadáva ale věštsina ji stejně maá. Určitě bych nějak moc nevahal a koupil ho. Já mám Fomei ranger 7x50 už 5 let a jsem spokojenej.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od duch Pampuch »

Tak nejak, ono se necha asi prezit s kazdym dalekohledem pres cca 2000 kc, akorat ty levnejsi nemaji tu spravnou zivotnost a kvalitu obrazu v meznich situacich. Dokud nezkusis neco jineho lepsiho, tak o tom nebudes vedet. Pak je to neco jako presedat z ferrary do felicie..
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od savazka »

Zatím mám Minoltu 7x50 a spokojenost byla, dokud jsem nezačal chodit v noci. Dost se mlží a světelnost horší, srovnával jsem s kamarádovým Fomei 7x50 a ten rozdíl je znát. Mimochodem s tou Meoptou za 20tisíc: Kamarád mi cestou z čekaný volal ať mu jdu na proti, že je na strništi kocour a nemůže na něj. Pomalu tma že nebylo vidět na krok. Kouknu dalekohledem na strniště a...vidím černočernou tmu. Za chvíli došel kamarád a divil se že jsem kocoura neviděl. Půjčil jsem si jeho Meoptu, rozsvítilo se mi před očima a na strništi jsem viděl jednotlivé usekané stonky. Prostě parádá. Někdo se má, že má...:) Lovu!
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Hanzi216 »

Mám Fomei Leader 8x56 od jara. Chodím s ním hlavně na noční čekané. Kolega má Meostar 8x56, takže jsme několikrát porovnávali jak za dne, večerního šera, tak i v noci. Proti meoptě má ve dne horší kontrast a trošku jiné podání odstínu barev.
Za večerního šera je rozdíl cca 10-15 minut - já už srnce v trávě neviděl, ale když jsem si půjčil meoptu, tak jsem mohl spočítat i výsady (jak píše savazka nahoře úplně se mi rozsvítilo). No a v noci je to podobné, když je jasno,tak je vidět pěkně, když je tma, tak je to o těch 10 -15 minutách. Bohužel (nebo možná bohudík) každý si musí rozhodnout, jestli se mu vyplatí investovat o 14 tisíc víc do Meopty. Já zvolil fomei a radši jsem pustil prachy do puškohledu. Další kolega má podobné zkušenosti při srovnání mezi svojí meoptou a novým Zeissem Victory FL, ale ten už je někde kolem 48 tisíc. Takže je to zase jako téměř vše o penězích.

Jinak co se týče ovládání jsem spokojenej. Po zaostření v noci na hromadu a několikerém odložení na lavičku, nebo svěšení na krk se vůbec nerozostřuje a vydrží celou dobu. Je jasné, že když se podívám na pole k lesu o 120 m dál musím doostřit a potom zase zpátky, ale je to stejné jako u Meopty. Fomei Leader je plněný dusíkem a zatím se uvnitř nemlží. Při návratu domů se mi na starém Zeissu srazila vlhkost a kapičky tekly dolů u Fomeie sice taky ale o poznání míň a rychleji oschne. Už mi i několikrát spadl a děti mu dají taky zabrat ale zatím je v poho. Jediná věc, která mě naštvala je popruh. Dostal jsem k němu takovej tkaloun co hrozně řeže do krku a za asi 300 jsem doobjednal takovej ten s polštářkama plněnýma vzduchem.

Závěr: Za 4 tisíce je dobrej, splní vše co je v myslivosti potřeba. No ale samozřejmě šetřím a šetřím.
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od savazka »

Tak už je to uděláno už je to hotovo. Před pěti minutama jsem ho objednal, domů mi ho dopraví akorát jak prijedu ve středu ze školy. Večer pak vezmu ven tu starou Minoltu i nového Leadra ať si to porovnám. Pak dám vědět jak to dopadlo... :D Lovu zdar!
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od savazka »

Mazlíka už mám od středy doma a naprostá spokojenost. Světelnost výborná, nemusím věčně doostřovat jako u starého a ani po dlouhém koukání se nazamlžuje. Zkrátka s pozorovací optikou jsem si pomohl tak o sto procent...:) Lovu zdar!
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: FOMEI LEADER 8 x 56 PRO ED

Příspěvek od argonaut2006 »

Zdravím chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenost s tímto dalekohledem ale ve verzi ED skly měl by to být znatelný pokrok v kvalitě obrazu tak mě zajímá jestli se ten rozdíl v ceně vyplatí?

Děkuji za případné info
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Pavka »

Zdravím,já se nyní rozhoduji mezi Nikonem Monarchem a Fomeiem Leader 8x56 DCF FMC ED GLASS.Fomei si neudělal moc dobré jméno,o to to má těžší,aby získal důvěru nás myslivců atd.Ale ten Leader s těma sklama ED je opravdu pecka.Moc hezky se přez něj kouká,trošičku mě zaráží,že tu nejsou žádné příspěvky na tento dalekohled.Prý je to momentálně nejprodávanější lovecký dalekohled od této firmy.Já do něj asi půjdu,opravdu je to o něčem úplně jiném,něž jsme byly u této značky zvyklí
Odpovědět