FOMEI LEADER 8 x 56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od popovic »

Zdenek41 píše:Moje slova,jenom v poslední době s rusákem 7/50 dost blbě v noci vidím.Zrak mám zatím v pořádku.Jestli by to nechtelo zmenšit vstupní pupilu.
Jinač Fomei mám jagd 8/56,ovšem vidím dvojitě asi hranoly,ikdyž si nejsem vědom pádu pak vlhkost nebot pod gumou je skryté profrézované tělo pro péro na hranol.Samozřejmě pokračuje mapa na skle a rez.Pokud se rozhodnu tam dalekohled poslat a dali ho ještě za nějakou slušnou cenu dohromady,nekoukal špatně.Jinak to zaostřování neustálé, mě štvalo.Hlavně,když po raně člověk sleduje odcházející a prchající kus.

Zdenku myslím že se nevyplatí do opravy investovat. Hlavně z toho důvodu, že u Fomei, Bresser atd. budeš tu samou závadu řešit časem znovu... U těchto levných značek jsou hranoly nekvalitně ukotveny. I po opravě se po čase zase pohnou, vznikne dvojí vidění a tahání za oči. Za čtyři-pět tisíc seženeš staršího Zeisse 7x50 nebo 10x50. Obraz jako víno a u nich pohnutí hranolů nehrozí, to by jsi s ním musel zatloukat hřebíky...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Zdenek41 »

Dík,tenkrát jsem za něj dal 4000Kč.a je mi prostě líto s ním podkládat jenom flintu.Opravdu dneska to chce dobrou klasiku.Nejde mi do hlavy proč se mi tak rapidně zhoršilo koukání u BPC v noci.To že mlhu nemá rád vím,ale tohle se mi děje až ted.Jsem už starej dědek.I tak zkusím dát poptávku u té fomei na opravu pak uvidíme.Kamarád to vyřešil u Bresse tak,že mu slevili při koupi Nikona.Nevím jak to dokázal,ale dokázal.Jakou pupilu bych měl mít v 46?Kolega teda starší to řešil Deltou 10/56 Titan.Ve dne to koukalo božsky tak asi jako BPC v noci nevím.Dokonalej vykreslenej obraz.Jestli jsem OT tak prominte.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od fesoj »

Zdeňku, já na Tvém místě bych do Hradce zavolal, domluvil se s nimi a pak ho tam poslal. Mně po krátké době používání upadla očnice. Dalekohled sice v záruce, ale bez záručního listu - výhra v Myslivosti. Zavolal jsem tam, domluvili jsme se, do týdne to opravili zdarma. Velice vstřícné jednání. A koneckonců by Ti po telefonu mohli i říci přibližnou cenu opravy, aby ses rozhodl zda jo či ne.
Kritériem pravdy je praxe.
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od ares »

Zdenek41 píše:...Jakou pupilu bych měl mít v 46?..


Člověk by měl mít ve 46 pupilu cca 5,7mm.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Zdenek41 »

Děkuji za radu já,že mi v poslední době moc 7mm nesedí a to hlavně v noci.Už nevidím ty detaily co dřív.
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od ares »

Rozdíl mezi 7mm a 5,7mm je už bohužel podstatný a dochází k výrazným ztrátám. Jen na přenosu mezi výstupní/vstupní pupilou dojde ke ztrátě zhruba 33%. Tady jsme ale asi OT.
Odpovědět