Zbrojní oleje & čištění zbraní

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

sprg:
Malinko ti v drazkach vzdy zustane pokud si neporidis vyslovene rozpoustec medi. Ja cistim tim Break Bree CLP a musim rict ze mi to funguje. Pouzivam jen silonovy kartacek.... projedu to klidne 40x s olejem (staci trochu). Pak to necham byt... a za dve hodny znova. Pak uz jen hadrovym tak 20x a vyvrt je oukej. Pokud cistim po vice ranach... opakuji tento postup klidne 3x za den. Rozhodne lepsi je primo rozpoustec medi. Byva to takova pena, kterou nastrikas do hlavne... ale neni to nic moc... musis stale pootacet hlaven aby to pusobilo vsude... a nesmi ti to vlest do zaveru.

Jinak k tomu oteru ve smyslu vlivu presnosti zbrane. Defakto jde o to, ze jakmile je nanos tak silny, ze uz se v hlavni neudrzi, dojde pri vystrelu k jeho odtrzeni... tim se meni charakteristika vnitrni balistiky a na terci ti strela tzv. upadne. Cili jde jinam nez obvykle. Pak trebas par ran zase dle normalu (dokud se nevytvori zase nanos) a pak znovu strela upadne. Cili cisteni oteru v hlavni je dulezite proto, aby se eliminovalo prave tzv. upadavani zasahu vlivem odlupujiciho se tombakoveho nanosu v drazkach hlavne.
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

Takze zadne ROBLO jsem nesehnal..Hlaven jsem zase vystrikal Brunoxem a zitra uvidim,teda spis neuvidim protoze neverim,ze to pujde dolu.Pouzivam silonovy kartacek.V obchode mi nabizely mosazny,ale z toho mam strach..Asi zajedu do Vlasimi,a budu po nich chtit neco,cim ten oter z jejich naboju pujde dolu..uz vazne nevim co stim..Vubec se mi nechce po kazde rane cekat tri dny nez se oter odmoci..JESTLI VUBEC!!!!To prece neni reseni!!!!?????To mi chcete rict ze dam v utery ranu a budu cekat do patku az budu moct jit zase ven????
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

sprg:
A kolik toho za tu "prochazku" vybouchas ze to resis? Dvacet ran? Snad než Jestli jednu dve... tak nevim co tu resis. Proste vycistis, vytres do sucha a rano des zase. Jednou za cas vycistis proste dukladneji (1x za mesic).

Lovu! A hlavne klid.
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

takze tam ten oter nechat a zdarec jo???To se mi moc nezda..nerad bych si znicil hlaven..A poradis mi,jak ten oter jednou za cas dostanu dolu?kdyz to nejde ani po jedne rane....?????????????????
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

otěr

Příspěvek od milan »

Otevři si stránku www.balistica.cz
a tam to také mají - ROBLA-SOLO-MIL.
Za?loiu to na dobírku.
Jinak to běžně mají v loveckých potřebách.
vhool

Příspěvek od vhool »

TO sprg: jestli ty uz ten lauf nemas dokurvenej :wink: normalni oter jde brunoxem,balistolem i breakem v pohode odstranit kdyz to nechys chvili pusobit :!:
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

Dokurvenej???Jak prosimte?Ta flinta ma vystřelenych 15 ran... pri nastrelovanichodila bezvadne..
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Kup si ten ROBLA-SOLO-MIL a budes snad spokojeny.
vhool

Příspěvek od vhool »

to sprg: no ja jsem koupil ted pred tydnem novou 550 v razi 7x64 a pro zacatek jsem vybouchal krabicku SB se striznou hranou pak vycistil a nastrelil na norma vulkan.oter tam byl taky po tech sb ale po dvou hodinach balistolu a poradnym vycisteni je lauf jako novej tak nevim kde soudruzi udelali chybu
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

Tos flintu ams uplne stejnou jak ja..jaky pouzivas kartacek???Mosaz nebo silon???Co je lepsi??Neposkozuje mosaz?
vhool

Příspěvek od vhool »

osobne se bez kartacku obejdu ale ani mosazi nic nezkazis.osobne bych v tvem pripade udelal jedno,na noc bych nanesl silnou vrstvu breaku nebo balistolu a rano znovu (bez vytirani)odpoledne bych vzal mozaznej kartacek a vycidil bych lauf za pomoci opet br.nebo bal.pak bych ho vytrel do sucha a cista.osobne pouzivam stoceny papirovy kapesnik na kazde protazeni novej az dokud nevyleze ciste bilej.pak aplikuju teflonovy olej od f.lupus a cely mesic nemam problem s oterem (je pravda ze pouzivam drazsi a kvalitnejsi strely)behem mesice to pouze po prichodu z venku protahnu lacetkou ktera neni uplne sucha ale pouze mirne mastna od balistolu.nastrilim toho behem mesice opravdu hodne a problem s oterem nemam. :wink:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Mám takový menší dotaz. Jedná se opravdu o otěr? Není tam opravdu nějaký defekt? Je to toi? velice zajímavé. Pokus se použít ještě to Roblo a uvidí?.

Jinak v klidu Použij mosazný kartáček. Je ale lepší před jeho Použitím ten lafu stříknout olejem (má zkušenost), aby to až tak moc nedřelo. No jinak Použij postup, který tu již radilo mnoho lidí. (nástřik a nechat ule?et). A mělo by to, spíše musí to zmizet. Hlavně klídek. A nepřerážej to, byla by té flinty škoda. Mnoho úspěchů v čištění M
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

Takze jsem vyzkousel sierru, ale oter vznikl stejne..Budu tedy strilet Sb 11,2 spce.myslim,ze kdyz s tim lovili drive vsichni,aa flinty strily do ted,tak to nebude zas tak hrozne...
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

Takze jsem vyzkousel sierru, ale oter vznikl stejne..Budu tedy strilet Sb 11,2 spce.myslim,ze kdyz s tim lovili drive vsichni,aa flinty strily do ted,tak to nebude zas tak hrozne...
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Chápu tvoje problémy Sprg, osobně si myslím, že spousta lidí, kteří tvrdí, že nemají otěry v hlavni se jenom špatně dívá. Nejmasivnější otěry nejsou samozřejmě s drážkách - tam se střela sotva dotýká, ale na vrcholu polí vývrtu - ty jsou tepelně i jinak namáhané podstatně víc. už jsem si zvykl, že bez nějakého toho "Copper Solventu" to načisto nejde. Příjemné je, že většina značkových "odměďovačů" má s mědí barevnou reakci - takže přímo na hadříkách vyta?ených z hlavně vidí? jestli tam měď ještě je nebo už ne.

Osobně se mi nejvíc osvědčil způsob čištění z knihy Precision Reloading & Shooting Handbook od Freda Sinclaira a Billa Gravatta ze Sinclair Intl. - nejdřív dvakrát, třikrát nasucho tvrdým suchým silonovým kartáčkem, pak dám místo kartáčku takovou mosaznou ku?elku s bodcem vepředu - průměr podle ráže - a protáhnu suchým hadříkem - co vyjde za sucha z hlavně a neroz?mudlá se, za to zapla? bůh. Pak nakapu PE pipetkou na další čistý hadřík ten Copper Solvent -teď zrovna Hoppes No. 9 - od Brymové z Dlouhé ul. - protáhnu směrem k ústí (z hadříku by nemělo nic kapat do závěru) a tak dvě minutky počkám, napíchnu suchý hadřík a protáhnu - první tři dvojice jsou většinou černé od spalin. Tepve teď když se podíváš při dobrém světle mírně z boku do ústí uvidíš na vrcholu polí ?lutavé otěry. Pak následuje dlouhý příběh - suchý, mokrý, suchý mokrý - s Hoppe`s No. 9 jsou na těch suchých v místě polí zelené stopy. Ty zelené stopy časem zeslábnou a zmizí. Tak dá? 3 suché za sebou. Pak další dva hadříky namočí? do konzervačního oleje - já do Balistolu a je hotovo. Pokud jdeš dál střílet dá? ještě dva tři suché (chce to dobrý zdroj textilu - seprané staré povlečení, vojenské ko?ile, laboratorní oděvy a pod. - hadříky jsou podle ráže tak 3 x 3 až 5 x 5 cm).

Takhle to vidí Bill Gravatt - dvoumetrové usměvavé hovado, co stává v Norimberku u Sinclaira - a mě se to celkem osvědčilo - až na ten puch petroleje z Hopes 9 :wink:

Jo ještě - v prospektech nebo na webu dobrých značkových "solventů" bývá graf - takhle rychle bere ta naše vodička měď a takhle skoro vůbec nebere ?elezo - takže tu pasivaci Balistolem a pod. na závěr bych rozhodně nevynechával.

Hodně zdaru a trpělivosti
Martin
Odpovědět