Zbrojní oleje & čištění zbraní

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
vhool

Příspěvek od vhool »

no preji prijemnou zabavu :lol:
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

Tos mi teda pomohl...jestli o tom neco vis tak porad..,,dik..Vazne me to zajima..
vhool

Příspěvek od vhool »

petrak se pouzival za hlubokyho totace kdyz nic jinyho nebylo.vycistis to taky ale je to hrozny srani (andy promine ten vyraz) a hlavne to dlouho trva.jakejkoliv jinej pripravek co tu byl jmenovan je na oter ucinejsi.petrak byl spis na usazeniny vznikajici pri horeni prachu.podle mne na tombak pusobi asi stejne jako jarova voda (muj nazor,nikdy jsem to hloubeji nezkoumal)
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

Minulou sobotu jsem byl nastrelovat...Ctyri vystrely..Oter se zase obevil Zkousel jsem to brunoxem,co tady nekteri chvali.neslo to.Tak jsem v nedeli ucpal usti hlavne a nastrikal do ni brunox..Nechal jsem to az do dneska.vypustil jsem olej,ale vysledek nulovy..tak ted zkousim ten petrolej... :( ..Uz me to pekne sere!Nedokazu si predstavit cistit flintu tyden..
vhool

Příspěvek od vhool »

jak jsem uz psal,ja s oterem problem nemam ale vyzkousej tu chemii od lupus professional.s petrakem bych to typoval i na dyl nez na tejden.to spis vydres vyterakem nez petrolejem :wink:
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

A kdes e nejaka ta chemie da sehnat???U nas v obchode me nabizel nejakej pripravek myslim ze se to menovalo "009"..Nevim co je to zac..Hlavne ze na tom brunoxu turbo je napsany,ze odstranuje zbytky medi,TOMBAKU a kdovi co jeste..TAK HOVNO ODSTRANUJE!!!!!!!!!Zasrany kecy!!!Omlouvam se vsem!
vhool

Příspěvek od vhool »

ja to kupuju v nemecku ale da se too sehnat i v cz.nevim od kud si ale na netu to najdes na www.LUPUS-PROFESSIONAL.de a jmenuje se to lauf reiniger.tusim ze to i v cz nekdo normalne prodava
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

no ja mam problemy s oterom detto a mozno aj preto ze mam 5,6 a je to jemnejsie a haklivejsie.....urcity cas som dlhu dobu cca 1/2 roka nic nestrelil..flintu som vzdy ulozil namazanu a pred lovom 1x presiel dratakom a potom vytrel olej tak to slo kazdy vikend...nikdy nevysiel cisty obrusok...vzdy sa tam nieco naslo... a po tom polroku neustaleho vytierania "bez rany" ten tombak zmizol(cize asi to dlhodobe namazane skladovanie a mechanicke cistenie)..bol som rad az kym som do minuleho tyzdna nedal jednu tranu a oter tam bol znova...je to problem no...nikdy som necistil dratakom len ti stetinovym "ze to staci" ale raz som to predsa urobil s tym dratenym a nemohol som sa flinty docistit a divil co tam bol roky za bordel..mam pocit ze vycistit maximalne sa da len chemicky (skary, trhlinky). t. j. amoniak elektrody a pod.
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

Edelweis.:

Proc tedy na etiketu pisou cituji"odstarnuje vlhkost,zbytkyprachu,olova,medi,niklu,tombaku.."...
vhool

Příspěvek od vhool »

To sprg: tomu se rika reklama :lol: :lol: .co petrak?funguje?
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

ani moc ne.. :(
runner
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30.1.2007, 11:13

Příspěvek od runner »

Vážení, v návaznosti na předchozí debatu bych vas chtel poprosit, zda by jste tu mohl někdo napsat, kde by se dalo sehnat Robla-Solo-MIL. Kdysi jsem si ho dovezl z Německa, ale v CR jsem na nej jeste nikde nenarazil.............Moooc dik! :roll: :roll: :roll:
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

V loveckých potřebách to občas mají (Praha, Brno, Ostrava Příbram), ale stoprocentně Ti jej po?lou z www.ballistica .cz cena 140,-Kč + poštovné.
runner
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30.1.2007, 11:13

Příspěvek od runner »

Díky moc, přesně to jsem potřeboval vědět! :lol: :lol: :lol:
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Na http://www.strelectvi.cz/forum/ je menší test oleju tak přeposílám:

Před časem jsem viděl malorážku a několik vzduchovek pěkně chycených rezem a tak jsem se rozhodl udělat jednoduchý test olejů, které mám doma, abych viděl jak si povedou v ochraně kovu před rezatěním.

zkoušel jsem: KONKOR 101; ONE LUBE; WD 40; BRUNOX; BALISTOL; BREAK FREE; PARKER-HALE 009 a YOUNGS 303.

Použil jsem hřeby-krováky 180 mm dlouhé o průměru 7 mm, kterým jsem uřízl hlavu a čistě zapiloval. Takto vzniklou kulatinku jsem perfektně vyle?til smirk. plátnem, odmastil benzínem a zasadil do dřevěného bloku. Pro nama?tění jsem Použil pro každý hřeb čistý suchý flastr (hadřík 4x4 cm). Ten jsem důkladně navlhčil daným olejem a hřeb jsem namazal. Olej jsem nechal asi 1/2 hod. působit a potom jsem olej zase lehce setřel, tak jak se běžně ošetřují zbraně. Opět pro každý hřeb čistým suchým flastříkem. Pak jsem vše dal ven na balkón. Několikrát za tu dobu pr?elo a také byly mlhy.
Výsledky:
1.9. 2006 začátek testu
4 den.... první známky koroze u Brunoxu a Break Free
6 den.... první známky koroze u Konkoru 101, One Lube, WD40 a Balistolu.
9 den.....první koroze u oleje Parker-Hale 009
14 den....první koroze u oleje Youngs 303
Počáteční koroze byla lehká, skvrny ?ly snadno setřít (barva světle hnědá, skořicová).

Po 40 dnech byly všechny hřeby posti?ené už dost hrubou korozí, která nejde nijak odstranit, pouze osmirkovat. Relativně nejlíp z testu vyšel Young 303 a Parker-Hale 009, když tyto hřeby byly o nepatný chlup méně rezaté.

Celkově jsem byl ochrannou schopností těchto olejů proti korozi zklamán. Tyto oleje určitě dokáží po určitou dobu ochránit kov zbraně v suchém prostředí budov, např v 6 patře paneláku (sucho) ale jinak by Možná dopadly v přízemním domku staršího typu se špatnou izolací proti vlhkosti nebo v trezorech býv. svazarmovských organizací (netopí se a nevětrá celou zimu), nebo dokonce v nějaké kůlně (aby byla vzduchovka rychle "po ruce").

Teď dělám nový test který je rozdílný v tom, že dobře namazané hřeby jsem neutíral a oleje tak vytvořily silnější vrstvu.
--------------
Tak mám první výsledek z druhého testu olejů. Tentokrát jsem hřeby bohatě namazal, ale neotíral. Po 10 dnech jsou vidět na hřebu namazaném Balistolem první drobné rezaté skvrny, hustě po celé plo?e. Pouhým okem je vidět jen jiný barevný odstín, ale pod lupou je to naprosto zřetelná rez. Nijak mě to nepřekvapuje protože Balistol se používá u střelby z předovek jako mazání na flastry s vodou jako emulze. ovšem v tomto stavu emulze nevydrží dlouho, za nějakou dobu se olej oddělí od vody. A v tom to právě je. Voda jde dolů na kov a olej stoupne nahoru jako vždycky. No a pod olejem to začne rezatět. Tak pozor na Balistol ve vlhkém prostředí!! Je vidět, že pro dlouhodobou konzervaci se asi moc nehodí.
Já samozřejmě vím, že na zbraních je mnohem kvalitnější ocel, než jsou hřeby krováky a že ocel na zbraních bude líp odolávat, ale jak je vidět, reklama někdy dost přehání.
Odpovědět