Jak zjistit kdy chodí na hromadu?

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Odpovědět
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

Greening: napsal sem vlastní zkušenost, jak to zjistit a taky výsledek. Není to tak, že sednu o půlnoci a za hodinu mám uloveno. Prasata k nám chodí nepravidelně. Někdy 2dny po sobě, jindy třeba 14dní se neuká?í, takže už mám takhle desítky nocí proseděných a ulovené mám jedno prase. Chci tím říct, že vědět, kdy tam ti čuníci chodí je důležité pro dobrý výsledek :wink:
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Příspěvek od defuch »

Já osobně se časem moc nezabývám, pokud mě začnou pravidelně chodit, buď každý den a nebo alespoň obden, tak se snažím večer zasednout a čekat dokuď nepříjdou a nebo se nerozední. Vědět že za deset minut mají přijít není ono. :wink:
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greening »

taky bych sedel treba celou noc, ale jsem strašne zimumřivej človek , takze víc jak pet hodin tam vet?inou nevydrzim.....(sedim na ?ebříku) takže i vitr dela veci.......ale stoji to za to.....i kdyz se človek jenom chce podivat...
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Příspěvek od defuch »

I já sedávám na ?ebříku nebo na zemi, žádnou kazatelnu nemám, protože nemít kontakt s okolím a sedět za oknem mě nebaví. Ale chce to místečko někde v závětří, na vyhnálově se to nedá.
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

strach

Příspěvek od curil »

tak ja se priznam ze na zemi nikdy nesedim.ja se prasat docela bojim,nebo mam respekt,spis teda bojim :P .ja tak vyskocit z auta na posed.
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Příspěvek od defuch »

když po nějakém střelím, tak jsem taky docela obezřetný, hned přebíjím a hlídám jestli mě nejde naštvaná bachna natrhnout kalhoty, ale dokud nestřelím, tak si myslím, že to je docela v pohodě. :P
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

ja se bojim

Příspěvek od curil »

ja mam strach jit repkou,obilim.na nahanky se psem sice chodim ale fakt mam z nich respekt.
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greening »

za auta na posed :D to je hezky. :lol: prasat se nebojim ale vím že je to zvíře takze nevíš co ho napadne no..respekt by tam byl ale ziju s tím že ono se bojí víc..nahaňky a kukuřice to je uz zajimavejší :D no a co se tyče postrelenejch...videl jsem uz pekne pokousany a rozsekly nohy...dycky na?testi jenom jizvy......

pro Defuch: když jsi na zemi tak te ty prasata podle me snáz ucítí..., nebo jake mas s tim zkusenosti???na zemi jsem este nikoho nikdy sedet nevidel.....
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greening »

doprdele zase sem to poslal dvakrat.. :(
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Já už su zoufalej!
Máme velký komplex lesa cca 450ha, ale prasátkům se tam moc nechce, bůh ví proč, zvlá?tě druhou část honitby-smí?enou les,pastvina,pole, stráně, skály, tam je prasat daleko více, tam lovíme 10-14ks černé, což je tak 80% našeho ročního odlovu, jenže je to strašně nedostupné, a navíc o 10km dále.
---------
Vnadím v tomto lesním celku, pěkné místo, dostupné. A už jsem z toho zoufalej, si říkám, že tak velký les přece ty čuníky musí přitahovat, teď jak je sníh, je vidět, že občas nějaké přejde, dokonce máme dvě krmeli?tě, které občas nav?tíví, jedno máme úplně rozbagrované, teď na obnově za 2dny, zase jen sólo přejité dvakrát.
Ale vnadiště nav?tíví jednou dvakrát do měsíce, nevím co dělám špatně.
Není to velká hromada, základ tvoří asi 10pytlů slámy a natom cca 10pytlů plev a nějakej pytel kukuřice obilí, není toho moc, ale určitě tam něco najdou, a od konce října přisypávám každý týden-2krát, min 1/2 pytel obilí, p?eničné votruby,obilí, a nějakej ten klásek kukuřice.
Navíc mám vedle samokrmu?ku pro srnčí a daňčí.
Loni jsem vnadil na místě jiném, ale jelikož bez úspěchu tak jsem přesídlil. A letos pomalu nastejno.
každou čekanou mi přijde daňčí, srnčí, prasata jakoby se vyhýbala, nemají ani kolem přecházený.
U? nevím co mám udělat jinak. Asi zase přesídlit.
Přitom tam vyjma prosince ledna nechodím, je tam klid, že bych je třeba zrazoval. Nevím
Prostě ten les je nějakej zakletej. už ani nemám vůli se tam s tím tahat
:oops:
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Příspěvek od defuch »

pro Greening:
vnadiště bez posedu mám jen jedno. Takové, že sedím na kraji lesa a vnadiště je v lese. Jinak na zemi sedávám nejčastěji pokud vychází z lesa nebo obilí ven a střílím dál, takže vítr je OK. Pár jich mám střelených na ochozu, ale to jen pár kousků. Jinak nejvíce jich mám střelených na noční šoulačce. U ostatních vnadi?? v lese mám samozřejmě posed.
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To Tomfi:
jak to popisuje?, tak tam prasata moc chodit nebudou.
Prasata mají svoje oblíbený místa a svoje prasečí stezky, který stále používají. I když se vykácí les nebo se něco změní (např. nová oplocenka), tak tudy pořád chodí. Já jsem si ze začátku taky myslel, že si prasata naučím někam chodit, ale omyl. Jeden musí vždycky za prasatama a neudělat chybu při přístupu, odhadu odkud asi nejčastěji chodí, vítr, atd. vždy» tady jsou o tom napsané celé romány. Já bych tu hromadu přestěhoval tam co jsou a může? se jen modlit aby tam byly stáleji nebo se tam třeby růdly střídaly.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Příspěvek od Zlámoš »

Já mám zase vyzkoušené, že prasata se dají naučit chodit kam je potřeba. když tam mají klid. Chce to krmit a jezdit kontrolovat. když ti tu hromadu najdou a ty tam budeš pravidelně krmit, tak tam přijdou znova a naučí se tam chodit. Akorát tam vždy musí najít něco na zub. Dobré je vzít pytel loupané kukuřice, ustřihnout na pytli ro?ek a projít se s ním na více stran od hromady do lesa. Jak to za sebou tahne?, tak ro?kem pytle padá kukuřice ven. když na takovej řádek narazí, tak je dovede až k hromadě. Osvědčená metoda. :wink:
Nebo kup pár balíčků tvarů?ek(olomoucké sýrečky), vybal je z obalu a dej do nějaké uzavíratelné nádoby z PVC. Třeba něco takového jak jsou uzavíratelné nádobky do mikrovlnné trouby. Dej tu krabici někam do tepla tak na 3-4 týdny a pak to vyklop na hromadu. Ale otvírej velice opatrně až tě ten smrad neporazí. :lol:
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

tvaruzky

Příspěvek od curil »

tvaruzky? ja jsem zkousel magi ale nic.davam pravidelne silaz a kukurici.kukurice treba kyblik a cely rok.tvaruzky zkusim.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

Je to sice trochu OT, ale mě jeden postarší a Vážený myslivec na prosincové naháňce vykládal, že jeho osvědčená metoda, jak vytáhnout prasata z lánu kukuřice do průseku je - světe div se - horký napařený knedlík. Prostě prý vezme doma knedlík, v igelitovým pytlíku ho v mikrovlnce napaří, ?up s ním do termota?ky a vzhůru ke kukuřici. U průseku ho vyndá a čeká, až vůně horkého knedlíku přiláká černou. Přiznám se, že jsem něco takového slyšel prvně :shock: Tak nevím, jestli na tom něco je, nebo jestli jsme už nesklouzli do myslivecké latiny :lol:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět