Přebíjení 7,62x54R pro lov

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
jarda-x
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 12.6.2007, 15:58
Bydliště: jižní Morava

Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od jarda-x »

Ahoj,přebíjíte někdo tento náboj pro lovecké učely?Jaké používáte komponenty?Jediné co sem vyčetl na foru,tak že Edelweiss používá střely Hornady a prach Vectan Tubal 3000,jinak nic moc.Já sem zatim zkoušel střely sierra 180grs SPT a Hornady 174grs GR RN s prachem Acc 4350.Moje poznatky jsou že Sierra je na slabší zvěř tvrdá,a Acc 4350 je pomalejší,co takhle Acc 2520,podle tabulek ho sypou do 308W i 30-60 Sprg. pod střely od 110grs až po 220grs,a měl by být rychlejší než Acc 4350 takže teoreticky by mohl být Použitelný i do 7,62x54R.Co na to praktici,zkoušel to někdo,nebo je to slepá cesta? :roll:Budu rád za každou zkušenost,takže pište,pi?te. :lol:
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Jarek Horsky »

No, já přebíjím Acc 4350 a SelBel SP 180gr. Rychlost cca 750 m/s. Chování k srnčímu výborné, černá max. 57 kg bez problémů, muflon bez problémů. Bez problémů znamená, že mi černá odchází max do 30m. To snížení rychlosti o cca 50m/s se vyplatilo. Má to výrazně ni??í zpětný ráz.
zkoušel jsem Lapua Mega 12g, (pozor .308!), ale přesnost byla v háji.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

Na tuhle ráži si nechávám přebíjet výše zmiňovanou střelu Hornady, zatím jsem s tím střelil 2 lončáky a ti byly max 20 metrů od nástřelu. Jinak střely SaB bych tam nedal, s tím jsem střelil 3 lončáky a 3 kusy vysoké, prostřelen byl jediný kus a ve zbytku střela fragmentovala.
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Jarek Horsky »

Jak už jsem psal, těch 50 m/s dolů se opravdu vyplatilo. Prostřelil jsem vždycky i když to šlo skrz lopatky. Byl to muflon na hraně rokle a nesměl udělat ani krok. (Kdo by ho vyná?el :D ) Střela pro?la durch. Střepiny jsem Nenašel. Pravda, cena za to byla cca 0,5 kg zvěřiny. Původně jsem SB střelu Použil jako prozatímní řešení, ale osvědčila se. Je to ale řešení pro mne! každý střílíme v jiné honitbě, na jinou zvěř, jinou vzdálenost a jiným způsobem. Jinak se mi tato střela subjektivně jeví jako výrazně tu??í než ta do .308 W.
jarda-x
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 12.6.2007, 15:58
Bydliště: jižní Morava

Příspěvek od jarda-x »

Omlouvám se Edelweissovi,asi sem to nějak přehlídnul,že už to tady je :oops:. kdyžtak to teda prosim přesun a můžem poračovat tam.
jarda-x
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 12.6.2007, 15:58
Bydliště: jižní Morava

Příspěvek od jarda-x »

Tak to zamkni a je to.
Odpovědět