Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Lesomil »

Ještě doplním, že jsem při zadání Blaser R93 do vyhledavače na netu narazil na "Střelectví.cz" , a tam je také zmínka o nějakých problémech, které by mohly být obdobné.... Zmiňují tam i nečistotu v "kleštinách", případně i částečku ze zápalky... Jedná se ale o Blaser R93 Tactical, taky píší o vlivu "špatně zkalibrovaného" náboje.....
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Boci1 »

Lesomil:To bylo první co jsem udělal,když konečně ten závěr prošláp.Na nábojnici žádný atipický znaky nebyly.Porovnával jsem ji i s těma vystřelenejma,kdybys je zamíchal tak ji už nerozeznáš.Já bych z toho nedělal žádný drama,jeden případ na několik tisíc ran a opakovat se to nemusí.Dal jsem to sem spíš jen pro pobavení a navíc jsem roky,od těch dvou,poslouchal:kup si ji taky,to je mašina!Teď už to nemelou :D
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od dalas »

Spíše bych ten Bocim1 prezentovaný problém viděl v nějakém bordelu, zapadeném pod kleštinu. Ta pak nejde stáhnout a pořád závěr částečně zamyká. Myslím, že ty nečistoty v tomto mechanizmu jsou právě největší slabina R93. Kdo tu zbraň provozuje a udržuje ve "sterilních" podmínkách určitě problém nemá.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Lesomil »

Boci1 :) ,
no já to vidím jako zcela v pořádku, žes nám to tu napsal. Jsou to informace ke konkrétním zbraním... Mají li nějaké závady, je třeba to dát do fóra na vědomí. Ale píšeš o konkrétních zbraních, konkrétních majitelů a to je něco jiného než zepsutí celého sortimentu výrobků... Předesílám všem, že se nikterak nevzpírám tomu, aby někdo něco kompletně pohanil a zepsul... , ale mělo by to být trochu víc podložené, aby to mělo relevanci. Vždyť možná by se něco našlo na každou zbraň (zejména nové konstrukce) i když zase je pravda, že do prodeje by to mělo jít až když jsou "mouchy" vychytány....
Tady jde podle mne o to, že se zde takto získají informace, které jsou ke zbraním, ale s ohledem na skušenosti s konkrétními kusy. Závady se mohou vyskytnout i u jiných kusů, ale majitel již bude orientačně vědět, čím to může být.... Naopak, zveřejnění hrubých závad, ohrožujících život či zdraví, může být důvodem k výběru jiné zbraně. Jde o míru serioznosti informací. Pokud to pisatel podloží, pak není co řešit. Pokud je to "z doslechu" je nutno to uvést... Já sám vítám každou informaci a u mnohého z účastníků fóra je vidět, že "znají" :D :D :D To se cení.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Tim »

Uf, to jsem nečekal že v jednom tématu jen tak mimoděk prohodím poznámku o tom, že Blaser podle mne stojí za prd a vznikne z toho taková diskuze. Nejprve odpovím Dalasovi. Ne, žádný jiný Blaser, se kterým jsem měl tu čest se setkávat častěji nefungoval dobře - ale to je proto, že jiný nebyl. Ostatní Blasery jsem viděl jen na ramenou zahraničních hostů a to jsou lidé, kteří si o poruchovosti zbraní po naháňce nevyprávějí. Asi proto, že jednoduše opravy za X Euro neřeší.
Lesomil se ptal, co bylo příčinou nefunkčnosti těch flint. U první to bylo tím, že ten přímotažný závěr špatně vyhazoval nábojnice a ta se při pokusu o přebití zasekla. Někdy také nešla ani vytáhnout nábojnice z komory. U druhé zbraně praskla nějaká součástka toho přepínání kule/brok, nevím přesně která... Zítra se s tím klukem potkám, tak se zkusím zeptat na podrobnosti.
Ondra: Musím Ti dát za pravdu v tom, že povrchová úprava a materiály těchto flint jsou špičkové a je to znát na první "omak". Bohužel (jak tu někdo psal) je v těch zbraních velice přesná a jemná mechanika a to asi opravdu bude největší kámen úrazu, ona taková zemědělská vůle se tam, kde se může dostat nějaký bordel (a to do zbraně při lovu určitě může) může i docela hodit :mrgreen:
Boci1 - úžasný příběh :lol: :lol: :lol: Škoda, že jsem u toho nebyl....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Ondra »

Tim: Je to paradox, ale mám pocit, že Němci u svých zbraní (konkrétně těch Blaserů) v případě jejich poruchy většinou dojedou na to, že jsou až příliš dokonalé, příliš přesně vyrobené, jak píšeš. Tyto problémy však v drtivé většině případů (alespoň podle toho, co jsem se kde dočetl) souvisejí s tím přímotažným závěrem, jehož nejsem příznivcem a o jehož výhodách/nevýhodách nechci a ani nemůžu diskutovat. Můj Mauserův odsuvný válcový mazlík těmito neduhy naštěstí netrpí. Každopádně jediná věc, o kterou mi tady celou dobu jde je to, že nemůžeme říct: "Viděl jsem tři Blasery, které se se..ou, takže Blaser stojí za ho..no." Nic víc :wink:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Ondra »

Tim: Viz příspěvek Lesomila dnes ve 12:54. To podepsuju, tak jsem to přesně myslel. Jen Lesomil je evidentně obratnější "řečník" :D
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Tim »

Dobrá, asi bylo dost silné tvrzení napsat, že všechny Blasery stojí za houby....
Ale stejně už jim nevěřím :mrgreen:
P.S. I já mám ne svém Mannlicheru ten závěr jako Ty (nebo na stejném principu - prostě Mauser :wink: ) a neměnil bych. Funguje už několik generací a stále precizně dobře.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Lesomil »

Ondro :wink: ,
děkuji za kompliment :oops: , nevím zda je to pravda, nic to nemění, ale potěší to.... :lol:
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Ondra »

Tim: "Dobrá, asi bylo dost silné tvrzení napsat, že všechny Blasery stojí za houby". Díky. Se zbytkem souhlasím.

Lesomil: Komu čest, tomu čest. To se nedá nic dělat :wink: :D
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od zvire »

Zdraví! Taky bych přidal jednu historku s Blaserem! Loni při nahánce se loveckému hostu z Německa zasekl a nešel otevřít závěr po vystřelení! Po půlhodinovém bádání, jak to co nejšetrněji provést, přišel chlápek který ho měl na rameni také a jen nás všechny odstrčil, vzal milou flintu za lauf a na páku závěru šlápnul s pažbou opřenou o zem!!! Pak nám prozradil, že jemu se to už párkrát stalo a je to zřejmě tím, že nábojnice po vystřelení nabyde v komoře???
Také jsem uvažoval o jeho koupi, ale takováhle věhlasná a drahá flinta by měla fungovat bez problémů, proto za ni dávám tolik peněz!!! O zpacování nemluvím, jistě je to špička! Ale nebode to flinta pro našince?!
Je to jen můj osobní názor, žádné hodnocení a doporučení!!!
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od precechtel »

šlápnutí na kliku závěru není nic nového pod sluncem, praktikovali to již vojáci RakouskoUherské armády u svých manlicherovek, Prostě to pootočení vystřelené nábojnice /jako u Mauserů/ u přímotažného závěru schází... F.
politice a politikům zmar
dasny
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 08.8.2008, 10:37

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od dasny »

Nedá mi to sem něco nenapsat. Vždy mě baví komentáře, jeden můj kamarád říkal...na internetu se někde psalo..
Ale osobní zkušenost nemá nikdo. Kdyby někdo napsal, koupil jsem si Blasera, měl jsem ho tři roky,dávám ho pryč proto a proto.
Takhle mi to připadá jedna paní povídala. Blaser je jedna z nejkontraverznějších zbraní vůbec.
Myslím, že to není vůbec špatná flinta, ne každému musí padnout nebo se líbit. Je to jak se ženskýma. Někomu se líbí ta, pro druhého může být pěkná šereda. Možná kdyby někdo argumentoval, že ta cena je přemrštěná, asi bych to bral. Ale odsoudit flintu jen k vůli tomu, že si jí kupuje většina snobů.....to si nezaslouží.
Mám tuhle flintu už šest let a spokojenost - asi tomu nebudete věřit. Je pravda, že jsem začínal se ZH a s tím jsem spokojen také. I když víc chytá lišku a chce větší péčí. Jinak u Blaseru je kvalitní povrchovka. Moc to nečistím a zatím to nikde nerezne.
Znám i kolegy, co jí mají. Většinou jsou spokojení, abych napsal pravdu neznám nikoho ve svém okolí, kterého jsem slyšel nadávat. I když ji můj kamarád vyměnil, nesedlo mu ovládání . Koupil si Sauera a je spokojen.
Já si kupoval flintu ne proto abych se ukázal, ale proto. že se mi líbila a sedla mi. Jestli není špatná tím, že si jí většinou kupují podnikatelé "nemyslivci"
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od sw_fox »

Kamarad R93 ma a neda na ni dopustit i presto, ze jsem byl dvakrat svedkem toho jak se mu flinta hryzla a nesel zaver tam ani zpet. Prvni ranou tahl s loncakem a trefil strom, bezelo jich na nej dalsich cca 20, lomcoval klikou tam i zpet, utekli. Totez jeste jednou pri vybijeni u auta. Lovi s ni dal, tvrdi ze dodnes nevi cim to bylo ale uz se to neopakuje..... Tak nevim....
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
dasny
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 08.8.2008, 10:37

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od dasny »

Mě se to nikdy nestalo, ani nikoho co znám. Střílím nepřebíjeným střelivem od Normy. Ale věřím, že se to může stát.
Po pravdě nevím, co bych potom dělal. Ale za sebe můžu říct, že bych to neměnil a to nestřílím pouze s Blaserem.
Pokud se to stane, určitě bych přemýšlel, mluvil jinak. Jenže to se může stát i s jinou flintou.
Odpovědět