Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od sw_fox »

Myslim ze jednou to bylo deformitou nabojnice a podruhe to bylo nejakym kouskem lesniho bordelu co se dostal do mechanismu.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Tim »

dasny píše:Nedá mi to sem něco nenapsat. Vždy mě baví komentáře, jeden můj kamarád říkal...na internetu se někde psalo..
Ale osobní zkušenost nemá nikdo. Kdyby někdo napsal, koupil jsem si Blasera, měl jsem ho tři roky,dávám ho pryč proto a proto.
Takhle mi to připadá jedna paní povídala.
Mě zase vždy pobaví (a nemyslím to nijak zle), jak se někdo urazí a začne kopat kolem sebe. Co je špatného na tom, že se mému kamarádovi dva Blasery prostě sr*ly a napíši to sem přesto, že sám jsem je nevlastnil? Kdyby byly ty flinty mé, fungovaly, resp. nefungovaly by úplně stejně, tak o co jde? Jaký je v tom rozdíl? Lidský život je příliš krátký na to, aby si člověk vše vyzkoušel dostatečně dlouho na to, aby si o všem vytvořil svůj názor. Nevidím proto nic špatného na tom, když člověk prezentuje nejen zkušenosti své, ale i zkušenosti svých blízkých (samozřejmě pouze pokud mají nějakou váhu) a řídí se jimi. Netřeba být pionýrem slepých uliček jen proto, že si musím vše SÁM osahat, to je ztráta času :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
dasny
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 08.8.2008, 10:37

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od dasny »

Ne, já to vůbec zle neberu. Myslel jsem to spíš všeobecně. Kolikrát lidé na něco nadávají a je to kolikrát spíš hysterie. Teď vůbec neberu Blasera jako takového. Jen mám pocit z toho vlákna, že tyhle flinty stojí za prd. Když mám svojí flintu, vím co s ní dělám, jak se k tomu chovám, jaké střelivo používám. Myslím, že to má přesnější vypovídací hodnotu, než když to někdo láduje vším možným a pak se diví. Tohle to, se ne úplně dobře přiznává a člověk se tím nechlubí. Já si věci rád ošahám osobně, než si na ně utvořím nějaký názor. Ale každý člověk je jiný a někomu stačí informace zprostředkovaně a hned danou věc zavrhne. Já mám flint několik a pokud to můžu porovnat, tak konkrétně ta moje se asi povedla a jsem rád, že ji mám. Kolikrát slyším, že si tyhle kulovnice kupují snobové a že je to taková módní zbraň. Mrzí mě, že je to v některých případech pravda. Já snob nejsem a k vůli módě, jsem ji nekupoval. Jen se mi pasovala a líbila, o něco víc než Zh které také mám a se kterým jsem začínal. Dokonce i když na naháňky nechodím, pokud náhodou jdu beru právě to Zh. :wink: A jinak nejsem vůbec urážlivý, to mi věř :wink:
Naposledy upravil(a) dasny dne stř 19.2.2014, 20:08, celkem upraveno 1 x.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Hirc »

dovolím si něco málo k Blaseru, aneb nebylo by to správné fórum o loveckých zbraních, kdyby neobsahovalo sálodlouhou diskuzi na téma jestli je Blaser bomba nebo nebezpečný šrot...

V čem Blaser exceluje...
- inovace - každý rok mají něco nového; a je vidět, že se zákazníků ptají co chtějí + nebojí se i experimentovat
- jednoduchost designu a špičkové technické zpracování
- špičkově zvládnutý marketing - nejlepší webová stránka vč. konfigurátoru zbraně, videa, katalogy, veletrhy, a počítám že i provizní schéma prodejců
- maximální možnosti individualizace - každý kousek zbraně je možno za příplatek upravit
- pochopení, že pokud chci vydělat, tak neprodávám flintu ale "srozumitelné komplexní řešení" (zbraň + geniální montáž pro všechno možné, X různých doplňků a hadrů)
- pochopení, že rozdíl mezi chlapcem a chlapem je ve velikosti a ceně jeho hraček

V čem Blaser podle mě NE-exceluje
- slavné hřbetní natahování je v porovnání s klasickou pojistkou těžké a pomalé na ovládání. Osobně odjišťuji až se zalícenou-zamířenou zbraní, u Blasera tohle nejde - zvláště se zmrzlými prsty.
- "LEGO" design R8čky je těžkopádný (čistě osobní názor :wink: )... což Blaser kompenzuje profi kvalitou fotek
- přímotah je z principu citlivější na čistotu a dodržení rozměrů hilzny
- porucha = fatální následky (pokud vím, tak nehody měly R93, Strasser, Heym... R8čka zatím chybí :-) )

Mám doma Steyr, který tato negativa nemá, ALE zároveň totálně propadá ve všem včem Blaser exceluje :-(
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od george.barley »

Myslim,ze je velka skoda,ze se k tomuto tematu nevyjadril Myslivec Milda.Ten je asi nejpovolanejsi.Prominte ale musel jsem si rypnout :D
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od kojot »

Hirc píše: Mám doma Steyr, který tato negativa nemá, ALE zároveň totálně propadá ve všem včem Blaser exceluje :-(
Pokud ti vadí, že nemáš triko Mannlicher, tak ti ho nechám potisknout. :D
Kdo netermí s námi, termí proti nám
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od gawein »

To Hirc
To hřbetní napínání jde napnout i v rukavicích(samozřejmě i bez nich), a zrovna bezpečnost spojená se hřbet. napínáním bicího mechanismu je věc kterou si mnoho lidí cení na Blaseru nejvíce.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Hirc »

Princip napínání úderníku namísto pojistky je super, ale zároveň je podle mě třeba dodržet stejný komfort ovládání jako u pojistky
- tak aby bylo možno odjistit s již zamířenou, nebo alespoň zalícenou zbraní.
- tak aby odjištění/natažení bylo stejně rychlé jako u obyčejné pojistky. R8-přímotah umožňuje 2.-4. ránu rychleji, ale o první ráně to neplatí, protože nátáhnout bicí mechanizmus je pomalejší než posunout šoupátko klasické pojistky.

Je to samozřejmě čistě subjektivní pohled - mám drobné ruce a nepracuji manuálně, takže v prstech nemám extra sílu. Kdo má dělnické tlapy nebo kromě myslivosti dělá lezení po stěně tak je určitě v pohodě.

Když mám střílet, tak je sekvence operací s Mannlicherem tato
- zalícit.... najít si polohu a vybrat kus - zamířit - odjistit - "bác"

S Blaserem je sekvence
- odjistit (lauf míří bůhvíkam) - zalícit - zamířit - bác.
Doba kdy byla zbraň odjištěna je řádově delší, navíc Blaser má spouště hodně lehké. Obejít to lze tím, že si zbraň natáhnu dopředu - čímž zase dostává nafrak bezpečnost.

Kdyby měl Blaser sílu k natažení bicího mechanismu na úrovni Steyr SM12 tak mlčím :)
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od onder »

Máš pravdu mám už třetího blasera a ta pojistka jde sakra tuho a to dělám v lese.Nejlíp vyřešenou ji ma podle mě z těch nových flint Merkel helix. :D
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od gawein »

to Hirc
Nemůžeš srovnávat pojistku spoušťového mechanismu s napínáním mechanismu bicího, to je neporovnatelné. Větší odpor pro natažení má i bezpečnostní výhodu, nemůže se stát, že si samovolně odjistíš. To, že ty odjisťuješ po zalícení neznamená, že by to měli dělat všichni. Já a troufám si říci ,že i většina ostatních, odjišťuji těsně před zalícením a nemá to žádný vliv na bezpečnost střelby. S Blaserem střílí i ženy a zatím jsem neslyšel o nějakém problému. Asi to bude otázka šikovnosti a ne hrubé síly.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od kounek »

S hřbetním napínáním mám pár zkušeností ze zbraní, se kterými jsem střílel na střelnici:

Pořadí pohodlnosti napínání od nejlepšího (dle mého subjektivního pocitu):

Blaser R8 - nejlépe jdoucí napínání
Blaser R93 - Druhé nejlépe jdoucí napínání, oboje vcelku v pohodě i s přilícenou zbraní
Blaser BS95 - přirovnal bych k R93 (napíná pouze jeden bicí mechanizmus)
Heym 26 - napíná oba bicí mechanizmy, jde už dost ztuha, s přilícenou zbraní je to nesmysl, neudržíte mít zamířeno a natahovat, ale alespoň to utáhnete
Blaser S2 - Nejtěžší napínání, s přilícenou zbraní se napíná velmi špatně.

Do tohohle hodnocení nechci zařadit flinty, které jsem zkoušel jen tak na prodejně, tam to člověk vnímá prostě jinak...

Jako hlavní nevýhodu bych to viděl u toho dvojáku S2, který jsem nekoupil jen kvůli tomu, že to napínání šlo tak ztuha, protože jsem to tenkrát chtěl jako zbraň na naháňky a toto je opravdu nepoužitelné. Když stojím na průseku, tak bych musel mít pořád nataženo, aby to bylo použitelné... Pojistka je v případě naháňkové zbraně opravdu operativnější...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

george.barley píše:Myslim,ze je velka skoda,ze se k tomuto tematu nevyjadril Myslivec Milda.Ten je asi nejpovolanejsi.Prominte ale musel jsem si rypnout :D

Jirko Ječmeni, nevíš o čem mluvíš, tak plácáš nesmysly. Blaser R-8 je v současné době nejmodernější a nejlepší seriově vyráběná lovecká kulovnice na světě. Jako Mercedes S Class. Je naprosto spolehlivá a bezpečná. Viz DEVA test.

http://myslivecmilda.rajce.idnes.cz/Aby ... VATEST.jpg


Kdejaký mauser by při testu který Blasery snášejí v pohodě dopadnul jako tento M-98 systém :

http://myslivecmilda.rajce.idnes.cz/Aby ... MAUSER.jpg



Obecně platně. Přesvědčovat zabedněnce a hlupáky kteří Blaser R-8 se zlým úmyslem účelově pomlouvají nemá smysl. Blaser R-8 je moderní modulární kulovnice kterou si majitel může poskládat sám podle svého gusta a peněženky. Nepotřebuje taky nikdy k ničemu puškaře. Osobně mám R-8 už pátým rokem. Tato konkrétní kulovnice byla 6x v Africe, s různými hlavněmi. Pak v několika evropských zemích a všude funguje naprosto bezvadně,v létě i v zimě, bez jediné závady ! Pravda je „mlsná“ na kvalitní munici. Můj kamarád s Blaserem R-93 ulovil celou Big Five + mnoho další africké a evropské zvěře, ulovil s ním v r.2008 na Aljašce bílého ledního medvěda. Týden svého Blasera vozil na saních a sněžném skůtru v mrazech a nepohodě a když ledního medvěda našli, tak Blaser střílel jako by ho právě vytáhnul ze skříně!!! To jsou fakta ! Co znám osobně desítky lidi kteří si Blaser kulovnice koupili tak nikdo nelituje a jsou navýsost spokojeni.

No a k s Prominutím tomu „rýpnutí“. Ječmeni, podíval jsem se na tvoje kulovnice – zde:

viewtopic.php?f=2&t=91&start=960

Můj názor je pragmatický, bez emocí a konstatuju jenom fakta která znám a vidím. Zastaralé kulovnice ZG-47 jsou ve srovnání s Blaserem R-8 jako parní lokomotiva proti pendolínu. ZG.47 je neohrananá , težká a nevyvážená kulovnice. Chodit s ní na šoulačky je utrpení. Ničím zvláštním taky nevyniká, kromě zbytečně velké váhy a divně složitého ovládání. No a tvoje kulovnice na obrázku jsou mezi námi hrozně škaredé. Tak hnusné dřevo na pažbách se hodí leda tak naštípat jako špejle na markely. Za takové „ obludárium“ bych se leda styděl. Jak má vypadat opravdu pěkná kulovnice s kvalitním pažbením se můžeš podívat zde:

http://myslivecmilda.rajce.idnes.cz/A_K ... 08-936.jpg

Ps. Ale mohl bys zde v rámci rehabilitace svých „předpotopních ichtyosaurů“ – ZG 47 uvést jakou význačnou trofej se ti podařilo loni ulovit s tvým arzenálem. Můj Blaser R-8 se má věru čím pochlubit. Jak jinak, vždyť je to vysoce kvalitní, moderní, lehká, přesná, spolehlivá, obratná a pohotová kulovnice pro lidi kteří chtějí jen to nejlepší, že. Už za týden bude tento Blaser R-8 , letošní rok v ráži 8x68 S lovit na kalahari dvě lvice + další místní zvěř. Blaser R-8 je jako Tyoyta, taky ho nic nezastaví. Pevně doufám, že jsi s odpovědí spokojený, a až si někdy našetříš tak si taky koupíš R-8 Blaser. :D
jezevcik
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: stř 26.9.2007, 8:47
Bydliště: praha

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od jezevcik »

Na úvod musím říct ,že nejsem majitelem R8 - škoda.Měl jsem tu kulovnici v ruce snad 100x i jsem s ní střílel a doslova mě učarovala pažba sedne snad každému a to přepínaní spouště lov- sport to je něco co my hlava nebere- nádhera. Naposledy jsem měl v ruce model s dírou na palec pažba plast pošítý kůží paráda samotná pažba snad 90 000 tisíc celá flinta 166 000 ale mít ty peníze tak neváhám srovnání s mercedesem určitě snese. Střílel jsem ho v několika ráží nejsilnější 8-68 a rána příjemná.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od kojot »

No jestli je Blaser R 8 jako Toyota, které jsem měl dvě, tak nevidím důvod ho kupovat.
Kdybychom se měli srovnávat podle toho, kdo má a nemá kulovnici Blaser (podle Mildy -je chudák, není chudák), asi bychom zjistili, že to k ničemu nevede a o duševním bohatství to už vůbec nic nevypovídá.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Krása Mildo :) Jen tak do nás oslů starejch, úchylů, kteří stále preferujou ty prehistorické Krnkovo nebo čí vůbec nápady s válcovým otočným , odsuvným závorníkem a to v době, kdy existují systémy, kde vše podstatné sedí přímo na hlavni uzamčené vzadu malinkým "čurá*kem" o hmotnosti několika gramů, který je vždy dokonale souosý a jeho čelní plocha přísně kolmá na osu hlavně .... Dobře nám tak :)
Osobně R8 v romto směru taky obdivuju - pro tu konstruktérskou "ideovou" čistotu řešení základních požadavků. Pažba Succes, Atzlova spoušť a komfort montáží zaměřovače to ještě umocňují (nedávno jsem zkoušel tuhle kombinaci v 338LM s jedním z posledních Night Force zaměřovačů a byl jsem nadšen).

Osobně, neb se rád hrabu v nábojích, jejichž nábojnice kalibruju těmi matricemi, které ani celou nábojnici pořádně nezkalibrují, střely nechávám vysazené kdovíjak dopředu ... , jsem to vyhodnotil, že R93, R8 ne. Z německých Blaser 850/870, Mauser 66, Merkel KR, Sauer ... ano

Svému kamarádovi jsem R8 s nejlepším svědomím doporučil, ale je to starší pán, bojí se za tu kliku pořádně zabrat, napínáček mu chybí, ten plast ve schránce se mu zdá moc tuhý, ani ten hmatník na hřbetě většinou nenapne napoprvé. Takže na posedu - pokud tam jsme spolu - sedí s mou "flintou" (aktuálně má nejraději S202) a já dávám pozor, bych zbytečně neotloukl to jeho sedmičkové dřevo na R8 :?

Ty "sociální" připomínky a na odiv stavěné přehledy úlovků nechám zatím bez poznámek, z pozice moda upozorňuji, že tohle vlákno není věnované takovým tématům, to si pište někam do "různých". Tady to budu mazat!
Pufr
Odpovědět