GPS pro psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

Vše se dočteš ve Světě myslivosti....ale je dobrá...
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

Tak testování probíhá úspěšně a musím přiznat, že i já jsem překvapen rychlostí a přesností načítání Alphy. Už mi prošlo těch přístrojů rukama hodně, ale tentokrát jsem velmi spokojen...
Velmi příjemná obsluha a přehlednost. Zatím hledám chyby...
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: GPS pro psy

Příspěvek od patrol »

Zdravím, můžete mi prosím někdo poradit, kde bych sehnal 2 kusy Gps na Hanoverského a Bavorského barváře ? Protože máme naše kamarády rádi jde nám o kvalitu. Horidooooo
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od RuStaff »

ve vláknu Slovenský kopov (viewtopic.php?f=27&t=742&start=60) se načlo téma používání GPS na loveckých zkouškách, asi to patří spíš sem. Máte s tím někdo další zkušenosti, případně informace?
Pokud vím, tak třeba záchranářské kynologické zkoušky bez GPS ani nejde dělat a mají to přímo ve zkušebních řádech, používají "lovecké" Garminy a tuším, že je zapůjčuje pořadatel nebo jejich svaz...
6,5x55SE☝️❤️ 8)
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: GPS pro psy

Příspěvek od nivo »

Letos jsem vedl křepeláka na BZ a na disciplínu nahánění(jelo se podle ZŘ pro jezevčíky a terieri)jsem dal psovi GPS.Ze začátku měl rozhodčí keci,ale hlavní jednoznačně řekl,že to ZŘ nezakazuje.Dostal jsem příkaz,abych psa pustil do oplocenky.Ten ji měl během 3min.proběhlou(nic tam nebylo) a zbytek zkuš.doby se spiš snažil,jak se z tama dostat ven.Rozhodčí se mě snažil přesvědčit,že pes tu oplocenku prohledal nedostačně a málo do hloubky,tak jsem ho pomocí GPS lehce přesvědčil o opaku.:)
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od kopov.c »

Nevím na Slovensku na to nikdo neřekl půl slova.Tady u nás na zkouškách ksk to musí majitelé vypnout přijímač a dát ho po dobu zkoušek rozhodčímu.Prý aby majitel nemohl psa ovlivnovat :oops: :roll: a aby to nebylo nefér vůči těm co gps nemají. No mě přišel důvod malinko jinej.Pár IZH jse prošel a někdy se stane,že u zvěře byl modrej a červenej pes.No u hodnocení tam prý byl jen zelenej :lol: Začátkem prosince jedu na MSSK NA Libavou-Tam mi bude GPS narozdíl od slovenska zas odebrána abych čubinku nijak neovlivnoval a možná taky proto aby nebyli důkazy,že byla tam a tam :?: Klub má ůdajně na zkoušky a soutěže pořizovat 10 obojkůTrackera-tam se pozice psů zobrazuje na telefonu kterej bude mít jeden rozhodčí.
Naposledy upravil(a) kopov.c dne čtv 15.11.2012, 20:47, celkem upraveno 1 x.
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Dají se někde u nás sehnat nahradní baterie k GPS garmin obojkům???
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: GPS pro psy

Příspěvek od nivo »

Já nevím,podle mě to ZŘ nezakazuje(alespoň jsem to nikde nenašel),takže nevidím jediný důvod proč by to pes nemohl mít a hlavně třeba na ZH.To,že to někdo nemá a jiný jo je asi slabý argument.To už by se třeba mohlo stát,že můj pes má ochr.vestu a jiní psi ne tak mu ji asi budu muset sundat,aby nebyl ve výhodě?
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od kopov.c »

Asi jo :roll:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr1970 »

tak asi to nezakazuje ZŘ, ale už hůř vidím to "ukazování rozhodčímu a diskusi s ním".... když rozhodčí řekne "nebyl tam", tak teoreticky máte smůlu a rozhodčí má pravdu.. proti známce se nedá protestovat atd..

takže bych to viděl spíš na problém s rozhodčím a uznáním argumentů typu "pes tam byl, tady je gps video..." - za rok můžeme mít na psech kamery a dívat se "co viděl pes a kde byl"....

samozřejmě neříkám že rozumný rozhodčí se na to nepodívá, ale to maj výhodu ti psi "co jí maj" proti těm co nemaj a rozhodčí je v křoví nemůže vidět..

holt technika zase ovlivňuje něco dalšího...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Zvědavec »

Nejsme už hodně daleko od téma vlákna? Hypotetická debata o tom, zda je můj pes bílé barvy s reflexním (nelektronickým oranžovým) obojkem zvýhodněn oproti psovi černé barvy s hnědým obojkem, protože hnědého psa rozhodčí v křoví přehlédne spíš, než mého vytuněného běláka může být logickým vyústěním této debaty. Pak přijde na řadu téma jestli je spravedlivé, že Romská menšina má malé zastoupení coby psovodů loveckého psa a o Vietnamce člověk v tomto prostředí nezavadí a můžeme začít kopírovat Evropu s "promyšleným nařízením", že v každém sdružení by měl být Vietnamec, Rom a žena aby na nás Evropa nekoukala špatně. Nějak v tom postrádám praktické zkušenosti s GPS na psech, což možná naivně od tohoto vlákna očekávám.
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: GPS pro psy

Příspěvek od nivo »

A co bys chtěl konkrétně slyšet?Praktické zkušenosti jsou vynikající.:)
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: GPS pro psy

Příspěvek od kasari »

To Zvědavec - téma se týká GPS pro psy. Nevím, že by se tu někdo hodně odkláněl od tématu. Díky za snahu, ale pokusíme s to uhlídat my moderátoři... :wink:
Ulkomaalainen...
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Zvědavec »

Sypu si popel na hlavu
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od kopov.c »

Dnes jsem byl na nahánce kde mohlo být zhruba 20-25 garminů po hromadě.Docházelo ke ztrátám signálu a rušení se mezi sebou.Po telefonátu s Trapem byla závada alespon pro mě odstraněna. Tímto mu děkuju za Online servis :) Po leči jsem se bavil s ostatníma a tyhle problémy měli bohužel asi všichni.
Tímto bych se chtěl zeptat jestli před začátkem nahánky řešíte mezi sebou frekvenci. Co jsem se tady bavil s lidmi co Garmina mají,tak většina ani nevěděla,že tam nějaký frekvence měnit jdou :?
Odpovědět