Kolimátor

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Kolimátor

Příspěvek od lovec »

Mate a pouzivate niektošak ano,s akym uspechom?Ake modely?
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Mám otevřený Winchester, čtyři možné obrazce,sedm možností intenzity osvětlení. Mám ho na Marlinu 30-30W ale se zkušenostmi nemohu poslou?it,jelikož na mne prasata na nátlačkách zásadně nechodí. Za 25 let snad jedinkrát. Ale na střelnici jsem zkoušel rychlou střelbu na 50m a super.
Asi ví proč na mne nejdou :lol: :lol: :lol: :lol:
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

kolimátor

Příspěvek od Majkl »

Tak na tohle téma kromě Olafa nikdo neodpověděl. Já jsem si objednal kolimátor OKO, s montáží na brokovnici i kulovnici. Cena i s montážema je kolem 6.800,-Kč. takže až to přijde a vyzkouším, napí?u moje pocity z této hračky. Jinak by mě samozřejmě zajímaly va?e zkušenosti se stejným, či podobným přístrojem.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Foxx
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 28.12.2007, 15:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Foxx »

zkušenosti s kolimátorem nemám . Zajímalo by mě které jsou lepší, jestli otevřené nebo tubusové . Popřípadě od jakého výrobce . Na trhu jich je hodně, ale jaký vybrat . Chtěl bych si ho pořídit na kulobrok 7,57/12. Budu rád za každý názor nebo informaci.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Já používám na naháňky a nejsem u nás sám kolimátor JH400. Kupoval jsem ho něco kolem 2500 a jsem s nim navýsost spokojený. Pro střelbu hlavně pokud tlačím v leči to je daleko rychlejší a pohodlnější ně? puškohled. A navíc daleko lehčí...Nastřeleno to mám na 50m a opravdu to i ten nástřel drží bez problémů a nerozjí?dí se to. Ze své zkušenosti to mohu jen doporučit.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Foxx
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 28.12.2007, 15:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Foxx »

Čendo díky a vy ostatní k tomu nic nemáte?
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

kolimátor OKO

Příspěvek od Majkl »

Tak chci popsat moji zkušenost z kolimátorem OKO. Mám ho přidělaný na brokové kozlici. Má první naháňka s ním. liška ulovena brokem 7,62mm v pomalém klusu cca na třicet metrů zůstala v ohni. Druhá liška na včerejší naháňce. Vy?la kolegovi na vedlejším ?tontu. Ale jak už to bývá, flintu opřenou o strom, tak než ji zvedl a zamířil, tak liška vypálila směrem ke mě. V tom po ní dal ránu brokem, tak mi ji ještě popohnal. Já vždy stojím s flintou v rukou. Sice je to někdy těžké, stát v mrazu hodinu a půl, ale většinou se mi to vyplatí tak jako teď. Měl jsem v komorách jednotné střely Brenneke rottweil a tak jsem s prchající liškou potáhl, bod jsem umístil na krku a vystřelil. liška setrvačností jela tak dva metry po sněhu a zůstala nehnutě le?et. Střílel jsem tak na dvacet metrů. Bě?ela mi trochu na ostro a rána ?la trošku zepředu na lopatku Tam kam jsem mířil . takže můj pocit z kolimátoru je zatím výborný. protože si myslím, že bych lišku jednotnou střelou a ještě k tomu v běhu jen přes mu?ku a li?tu na brokovnici těžko ulovil.
http://album.volny.cz/dominicek42/brows ... wse_page=0
Uprostřed fotky leží ulovená liška. Foceno mobilem z místa odkud jsem střílel.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
happymoos
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 31.12.2007, 16:03

Příspěvek od happymoos »

Majkle prosimtě co je to za kolimátor...z tý fotky se mi zdá že má dokonce kovovou konstrukci???
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

kolimátor

Příspěvek od Majkl »

Je to kolimátor OKO.
Kov to určitě není. Je to nějaký tvrzený plast, z kterého se snad vyrábí některé časti krátkých palných zbraní. Jinak více info je na http://www.oktarget.cz/lov.html
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Já jsem dostal od dcery k vánocům stejný typ kolimátoru,ale ještě ho nemám na flintě...musím si nechat vyfrézovat do žíny rybiny.A přišel jí na 4970,-Kč. u Brymový.
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

pro happymoos

Příspěvek od ČENDA »

Kolega se sousedního sdružení si k tomu oku pořídil i kovový kryt z důvodu ochrany když se brodí v leči chro?tím. takže i takový věci se k tomu dají dokoupit. Jenom nevím kolik to stálo a odkud to má.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
bikisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19.2.2008, 8:22

Kryt na OKO

Příspěvek od bikisek »

Já jsem si pořídil kolimátor OKO včetně kovové krytky, montáže na ZH kulobrok a neoprenovém krytu proti sněhu a de?ti v Loveckých potřebách pro lovce.cz . Zastřelený ho mám taky na 50 metrů a můžu říct že není nic lepšího na naháňku.
butt
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 03.2.2008, 23:12

Re: Kolimátor

Příspěvek od butt »

jaký levný kolimátor na jednušku bajkla 16/65?díky
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

No já nevim,ale na brokovnici bych asi kolimátor nedával. Tam ti stačí koukat po laufu a funguje to.Podle mého názoru to jsou vyhozené peníze,ale to už je na tobě. U kulovnice tam je to něco jinýho...
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
butt
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 03.2.2008, 23:12

Příspěvek od butt »

mno..,je to pro větší pohodlí a přesnost,ale člověku který učí sportovní střelbu z brokovnice i pány myslivce,je zbytečné říkat jak mířit,mnohdy jsou rychlejší lidé s jednuškou a kolimátorem,než rádoby mistři kozlice a šetřílků,kteří mají rady tohoto typu,nic proti,kolimátor je vynikající věc,jen jsem se ptal na typ,tubus,protože oko mám odřílené na jiných zbraních a nemyslím že tento typ kolimátoru je na ní vhodný,jinak díky za pěknou radu.moto:je lepší zbraň mít a nepoužít ji,než ji nemít a potřebovat ji.
Odpovědět