Volně pobíhající psi

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Petr1970 »

jinak by mě zajímalo jestli Tim takhle postupuje u psů "svých kolegů" - troufnu si říct že dost loveckejch psů se chová jak "utržená ze řetězu" a co se týče odvolání od zvěře....

navíc neznám skoro myslivce co by se pohyboval se psem "na šnůře" - samozřejmě znám obligátní výmluvu "provádím výcvik a právo myslivosti"

takže Time - jak je to s Vašimi psy? :D jinak souhlasím s ostatními, byl to velmi kvalitní právník:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Tim »

Jejej tady se to rozjelo. Já jsem ale nikde nepsal, že někomu zastřelím psa proto, že ho nemá na vodítku. Někdy jsem možná trochu prudkej, ale nejsem debil... Ale zakázat střílení psů je blbost. Ne proto, že bych chtěl ty psy střílet ale proto, že když se mezi lidi dostane informace, že už jim psa nikdo zastřelit nesmí, bude to v honitbách ještě Xkrát horší než teď.

Právník z Plzně nebyl :lol: Byl to ale poměrně vážený člověk který se kolem zákonů o myslivosti motá už pěkných pár let a já mu proto věřím - nemám důvod pochybovat.

A nakonec - proč bych měl s lidmi jednat v rukavičkách, když se chovají jako banda arogantních pitomců? Ctím jednu zásadu. Chovám se k člověku přesně tak, jak se on chová ke mne, cítím v tom určitou spravedlivost. Mnohokrát se mi stalo, že jsem někoho slušně upozornil a on mne pochopil, poděkoval za upozornění a nebyl problém. No a taky se mi stalo, že jsem sklidil za slušné chování nadávky do zk**venejch myslivců, z**dů a podobně. To mám takovému člověku poděkovat nebo jít z cesty? Ne, na to jsem moc hrdý. Nehoním si ego odznakem, ale nehodlám se dřít a platit horentní sumy za svůj koníček proto, abych pak koukal jak po lese místo srnců běhá dvacet čoklů bez dozoru, protože jejich majitelé zrovna o sto metrů dál sbírají borůvky nebo houby, nebo abych si udělal vnadiště na prasata a ono bylo každou chvíli od psů pochcaný, to po mne nemůže nikdo chtít. Spoustě lidí chybí jakási elementární pokora a slušnost, tolerance....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Tim »

Jo a s našimi psy je to tak, že žádné nemáme. Takže jednoduché :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od fesoj »

Pes na vnadišti či újedišti nevadí. Ale je nejlepší ho předtím "ustájit" pár dní v igelitovém pytli někde v teple, aby dostal ten správný "šmak". :roll:
Kritériem pravdy je praxe.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Tim »

:mrgreen: To někomu v lese řeknu, až ho tam uvidím se psem :mrgreen: A budu na vnadišti já :lol:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od motolada »

Time a co tak nějakého pořídit,třeba bys aspoň trochu vyměkl stím boucháním?
JInak souhlasím,že úplné bezvládí se psama být nemůže i když u nás jsou lidi líní vylézt před barák,ale i tak se pár čoklů kolem baráků pohybuje.
Asi 2 roky jsme tu měli klasického bezdomáče se smečkou o kterou se nestaral tam jsme to musely řešit protože napadli i mě s dcerou na výletě v revíru.
Jinak je zatím klid.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od BwanaHunter »

Tim> aha, nebyl to tedy Čechura? To vyjde nastejno... :lol: :lol: Hele, dělej jak myslíš. To co tady bylo řečeno od kolegů, bylo řečeno se zkušeností a dobrým úmyslem. Vezmi si z toho co uznáš za vhodné. Jen se pak třeba nediv. Taky jsem někdy povahy prudší, a taky jsem toho názoru, že jak se do lesa volá, vyběhne hajnej. Nicméně ve chvíli, kdy se oháníme plackou a to se statutem veřejného činitele, jsem přesvědčený, že musí jít veškeré emoce stranou, a člověk se musí chovat s maximálním nadhledem, pragmaticky, racionálně a zcela profesionálně. S mírnou nadsázkou - jak policisté při práci, aspoň ti lepší. To že ti někdo nadává tě prostě nesmí rozhodit. Nebo se na to radši vykašli.
Že to s lidmi není jednoduché, to je jistě pravda, ale osobně si myslím, že v dnešní době a při aktuálním vnímání myslivosti vede cesta spíš přes osvětu a vysvětlování, než přes represi, ta nikam podle moc nepovede. Taky rozumím tomu, že myslivci jsou jediní, kdo platí za to, že můžou jít do lesa, a neplatíme málo, ale to veřejnost fakt nezajímá, a na druhou stranu, platíme to, co jsme si sami a dobrovolně vysoutěžili...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Tim »

Motolada - jaké pořád bouchání? Já nemám v úmyslu střílet psy. Já jen chci, aby lidé byli ve střehu a byli si vědomi toho, že můžu, nic víc :wink: Psy jsem zastřelil za svůj život dva a oba byli moji. Vím, jaké to je o psa přijít a proto už ho snad raději ani nechci...

BwanaHunter - já vím, že je to dobře míněno a vážím si vašich názorů :!: Čechura to asi nebyl, nevím, fakt si nejsem jistý, ale zní to srozumitelně. Pes, který není na vodítku není pod vlivem svého majitele. Jistě, jsou psi, kteří jsou natolik poslušní, že kdyby se cokoli stalo a jejich vůdce dal povel tak pes poslechne. Ale jejich počet se blíží nule, to uznejte. A nikdo nemá čas zkoumat, jestli ten který pes zrovna mezi takové patří - ani já ne.
S osvětou jsem to zkoušel, jak přímo s lidmi tak prostřednictvím článků na serveru příroda.cz pro který na přání šéfredaktorky občas ohledně myslivosti něco napíši. (dokonce teď část mého článku citovali na ČT 1 v pořadu "polopatě, se musím pochlubit :mrgreen: ) Ale reakce lidí je bohužel většinou ve stylu - jasně, já nebudu zvěř rušit aby byla v klidu a vy jste ji mohli v klidu zabít, ani ho*no. Tudy cesta také nevede, bohužel...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od fesoj »

Naprosto souhlasím s Bwanahunterem. Jen dodávám, že MS podle stávající legislativy už není "veřejný činitel" ale "úřední osoba", což má sice úplně stejný význam, ale zní to víc nóbl. A pro takovou "úřední osobu" musí ve zvýšené míře platit, že rozčilovat se znamená ničit si vlastní zdraví pro blbost druhých, Angličané říkají "keep smiling", šéf obávané bolševické Čeky F.E.Dzeržinskij zase proklamoval heslo "chladná hlava, planoucí srdce a naprosto čisté ruce" - a kdo se kombinaci těchto zásad bude vždy řídit, tomu se i ta nevděčné funkce MS bude vykonávat líp. A na neukázněné pejskaře snad opravdu víc platí veřejně vyhlášené varování před Aujezskyho chorobou či možností, že jim volně pobíhajícího pejska zabije jeden z přemnožených divočáků, než nějaké vyhrožování a řvaní, že jim zastřelíme psa. S devadesáti pěti procenty lidí se dá vyjít, se zbývajícími pěti se holt musí vyběhnout - ale i to lze provést elegantně a "vždy s úsměvem". Velice se mi líbí to použití "dlouhého skla" k dokumentaci - tak se na ně musí !
Naposledy upravil(a) fesoj dne čtv 19.12.2013, 10:12, celkem upraveno 1 x.
Kritériem pravdy je praxe.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Petr1970 »

pes který není na vodítku není pod vlivem? hele sorry, ale totálně popíráš výcvik a poslušnost spousty psů - a to všech možných plemen...

vojenský, policejní, lovecký, záchranářsky, canisterapie - spoustu psů opravdu nerozhodí že vyběhne zajíc nebo srnčí...

bohužel?bohudík? myslivost už není lesa pán a lepší už to nebude (spíš horší)... zvěř dostává na prdel ze všech stran (a i od myslivců který půlku lověj pomalu i travexem, rptože se to nedá jíst)... ale myslivci se nejvíc vozej po pejskařích...

zkusit to na houbaře tak budou reakce ještě horší ... protože nasr.. houbaře tak naserete ještě většinu republiky... a všicni rádi jako viníky "myslivce" aby se jich mohli zbavit a přišlápnout je (lesáci, majitelé, zemědělci)...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Tim »

Petr1970 píše:pes který není na vodítku není pod vlivem? hele sorry, ale totálně popíráš výcvik a poslušnost spousty psů - a to všech možných plemen...

vojenský, policejní, lovecký, záchranářsky, canisterapie - spoustu psů opravdu nerozhodí že vyběhne zajíc nebo srnčí...
Ano, já to uznávám v příspěvku výše, ale zajímalo by mne, kolik % takových psů po honitbě běhá :lol: :lol: :lol: Vsadil bych se, že to číslo se bude blížit nule. Nehledě na to, že když jde člověk s jakýmkoli psem a pejsek mu jde poslušně u nohy, tak si takového ani nevšimnu. A těch je také málo...No, ale očividně máte s pejskaři jiné zkušenosti než já. Myslivec lesa pán není, ale spousta pejskařů si myslí, že les je jen pro ně a pro jejich podvraťáky a dávají nám to najevo. To mne vytáčí do vrtule...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od motolada »

Tim píše:Pes, který není na vodítku není pod vlivem svého majitele. Jistě, jsou psi, kteří jsou natolik poslušní, že kdyby se cokoli stalo a jejich vůdce dal povel tak pes poslechne. Ale jejich počet se blíží nule, to uznejte. A nikdo nemá čas zkoumat, jestli ten který pes zrovna mezi takové patří - ani já ne.
Čoveče nic ve zlém,ale já se pořád nemůžu zbavit pocitu,že si ten zákon kroutíš tak jak ti to pasuje.
Pes který není na vodítku ještě nesplňuje literu zákona na odstřel!!!!!
Na odstřel je pes který zvěř !!!štve!!(a to za splnění dalších podmínek...200m,ořech....atd...) a i to štvaní beru jinak když vidím, že pes štve za barákem zajíce 50m a pak zjistí ze je to zbytečný a vrací se a nebo když ti jde po srnčím 1km a to pravidelně-To je rozdíl i když pouze v chápání věci,ale velký pro následné trable s majitelem,tak jak tu ostatní z praxe popisovali.
A bohužel právě ty jako stráž jsi povinen tohle setsakra zkoumat a ne vidět psa bez voditka a hned ho obrátit!!!
Cajti ti taky nedají flastr vždy na samé horní hranici i když můžou.Pokud jsou normální tak vždy volí kompromis....

EDIT:Sorry ze se opakuju ale nez sem to vyplodil uz tady bylo mrak prispevku co me predbehly
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Tim »

Motolada Já jsem asi fakt blbej... Jinak si to nedokážu vysvětlit. O pár příspěvků výše jsem psal, že nehodlám psy střílet :!: :!: :!: Jen chci, aby si lidé byli vědomi toho, že se to může stát a byli ve střehu a dávali si pozor. A samozřejmě vím, jaké podmínky musí být splněny, abych mohl psa zastřelit a vím i to, že v praxi je to nepoužitelné. Ale čím více lidí bude vědět, že pokud si na psa nedají pozor tak o něj můžou přijít, tím lepší to bude pro nás. O to mi jde...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od BwanaHunter »

Time, nevim, jestli tahle debata nekam povede, takze jeste jednou a zrejme naposledy - vliv vudce = voditko je blbost a nehodlam o tom s nikym nikde diskutovat. Myslim tim v terenu. Az muj pes neco provede, necht to pak ten nekdo resi, do te doby necht me laskave neobtezuje. (Normalni slusne diskuzi se samozrejme nebranim). A vyhrozovat muze keda zkusit, v tu chvili budu tim vybehlym hajnym ja, protoze za tu uredni osobu je tam on. Nehlede k tomu, ze to jsou psi loveckeho plemene a jestli on to pozna nebo ne, to me fakt netankuje. Btw. to ze dnes myslivci tezko poznaji fouska od jezevcika je bohuzel fakt. Minuly tyden na jedne nahance mi zcela vazne tvrdil jeden ucastnik, ze kolegova alpska braka bude asi hanoverak... :-D :-D. Ale abych nemachroval, neni to tak dlouho, co jsem sam spekuloval nad srbskym brakyrem, nejakymi francouzskymi honici (gaskonsky modry to nebyli), ale i nad svetlym krepelakem, ktereho jsem pred tim taky nevidel.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Volně pobíhající psi???

Příspěvek od Petr1970 »

no hlavně že v zákoně je i plemena "záchranářská" a služební a tam je to naprosto konečná, protože i ta blbá čivava je v japonsku na drogy:-)

takže selským rozumem nemůžete vzít "žádnýho" protože i to co vypadá jak vořech bude nějakej šampon a v horším případě drogovej pes:-)
(a ofiko používaj i voříšky)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět