eschenbach trophy 8x56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
petru
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 10.7.2007, 13:30
Bydliště: Jičín - Východní Čechy

eschenbach trophy 8x56

Příspěvek od petru »

Zdravím kolegové, jak hodnotíte tento dalekohled. uvažuji o jeho koupi. Rozhoduji se ještě nad Nikonem monarch,ale ten je dra??í a má jen 2roky záruku.
Eschenbach má prý 10let.
Lovu zdar
LOVU ZDAR
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Nikon

Příspěvek od KelneeQ »

S Estenbachem zkušenost nemám, ale vlastním Nikon monarch 8.5x56 a je to parádní dalekohled! Světelnost a věrnost barev je víc, než dobrá. Jeden člen ve združení má swarovski 8.5x42 a přes den není žádný výrazný rozdíl. V noci jsem neporovnával. Záruka je na všechny dalekohledy Nikon 10 let!
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
mart1
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 21.4.2009, 5:16

NIKON

Příspěvek od mart1 »

Za světla se moc rozdíl nepozná . Nikon je fakt za šera dobrý jen mě u něj vadily ?iroká obruba očnic nemačkám si očnice až do oka ale mám dalekohled opřen nad očním víčkem a pak mě ty obruby vadily ve výhledu. jinak za tu cenu moc dobrý dalekohled
Já mám meoptu než jsem ji pořídil tak od kamaráda co prodává lovecké potřeby jsem si na posed půjčil Nikon Monarch 8,5x 56 , Meoptu 8x56 a Eschenbach 8x56. Meoptu jsem měl jen do počtu byla 2x dra??í než ostatní dva / prostě mě ji kamarád vnutil/. celou dobu jsem na posedu seděl a přehazoval jsem si jen dalekohledy čekaná o ničem , ale bylo hned poznat proč Meopta je tak drahá. při velkém šeru bylo vidět se všema , ale Meopta perfektně "kreslila". u Nikona mě vadily ?iroké očnice ale koukal pěkně. Po takovém mém "testu" jsem šel pak kamarádovi vynadat ,že mě tu Meoptu dával a koupil jsem ji. Nedávno jsem ji půjčil kolegovi /velký myslivec a velký lovec s mnoha zkušenostma/ na čekanou a říkal že když si za šera dal dalekohled na oči a kouknul do něj tak lekl že mu někdo v lese rozsvítil a to doslova. Meopta dle mě je dobrá a drahá volba , až kouká jak kouká drahá jako pr.... alejsem rád že ji mám je snad na celý život. Přeji dobrou volbu. Jen vím od toho kamaráda že někdo kdo má Eschenbach tak 2x reklamoval kolečko na zaostřování ale reklamace byla tak že mu daly nový takže ho chválí . Přeji dobrou volbu
RadoK
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 19.2.2009, 13:34

Příspěvek od RadoK »

Mam Eschenbach sektor D compact 8x56B , este som ho len vybalil a uz ho idem reklamovat, neda sa zaostrit. Bud je dobra prava alebo lava strana. Kupil mi ho kamarat v Nemecku, tak teraz budem mat len vydavky okolo toho.Nikon monarch atb 8.5x56 dobra volba.
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

ostření

Příspěvek od KelneeQ »

Nechci se nikoho dotknout, ale Možná není problém v dalekohledu, ale v systému ostření... Nejdříve se zaostří levé oko hlavním kolečkem uprostřed dalekohledu a potom pravé oko kolečkem na pravém okuláru. Nechci nikoho poučovat, ale jestli je problém v postupu ostření, bylaby reklamace jen zdržování! Přeji hodně štěstí s vyřešením problému :)
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
RadoK
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 19.2.2009, 13:34

Příspěvek od RadoK »

Ako sa zaostruje dalekohlad to viem, nie som v tom zaciatocnik. Lavu stranu zaostrim a pravu musi korigovbat tak s dioptrickou korekciou do + ze to je uz privela a napriek tomu nenosim okuliare. V jednej predajni som skusal ten isty model a tam to bolo v poriadku a diop. korekcia bola 0. Tak neviem asi si ho mam nechat nie, stal len 260 Eur, nasiel som ich na ceste.
milsfreeman
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 29.11.2007, 7:16

Re: eschenbach trophy 8x56

Příspěvek od milsfreeman »

mám doma eschenbach trophy 8 *56 i meoptu meostar 8 * 56, v noci jsem je srovnával a mohu říct, že meopta je jen o trošičku lepší. Docela mě to štve, protože meopta je za 18 000 a eschenbach za 7 000. A úplně by mi stačil eschenbach. Jo a co v poho vidím v eschenbachu i v meoptě už nevidím v puškohledu - docter 8*56 , meopta zd 3-12/56. Dle mého na myslivost eschenbach úplně stačí.
Radek Gahura

Re: eschenbach trophy 8x56

Příspěvek od Radek Gahura »

Zdravím.
Eschenbach Trophy AS/P 8x56 B je podle mých zkušeností dalekohled, který až do cenové hranice 10000 kč nemá konkurenci. Kvalitní ostrý obraz, velmi dobrá hloubka ostrosti obrazu, dobrá ostrost obrazu v okrajích zorného pole, a dobrá světelnost. A hlavně pro mě dost podstatná věc - dalekohled netrpí žádnými optickými neduhy (které má většina nových dalekohledů ve stejné cenové třídě), jako je např. prohnutá rovina ostrosti obrazu nebo barevná aberace... Jediné menší mínus má v tom, že mohl mít větší zorné pole, nicméně parametr 102 m/1000m není ještě vyloženě průšvih. Po stránce mechanické rovněž solidní kvalita.
S pozdravem Radek Gahura
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: eschenbach trophy 8x56

Příspěvek od ČENDA »

Za nějaké 2-3 roky používání zatím naprostá spokojenost s tímto dalekohledem.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

Re: eschenbach trophy 8x56

Příspěvek od plok »

Eschenbach Trophy 8x56 také vlastním a mám jen jedinou výtku a to očnice. Uvítal bych gumové jako u starých dalekohledů a ne z tvrdého plastu, což je asi teď nějaký hit.
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: eschenbach trophy 8x56

Příspěvek od Jirka C. »

Eschenbach trophy 8x56 mám asi od roku 2005. Byl a je perfektní. Akorát poslední rok, jak klesne teplota pod cca +10 stupňů a dívám se přes něj déle jak půl minuty, zamlží se mi na straně, kde jsou očnice tak, že ho musím dát od hlavy a buď to otřít, nebo ho nechat chvíli "odpočinout". Nevím, jestli je to jen v tom mym kusu, horší je, že ani nevím, kolik let na to dávaj záruku a jestli vůbec někde od toho ještě najdu papíry. Nekupoval jsem si ho, byl to dárek k vánocům. :-(
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: eschenbach trophy 8x56

Příspěvek od SamanFalco »

Jirka C. rosení je přirozený jev...kdy teplý vlhký vzduch přijde do kontaktu se studeným povrchem - rosný bod...dá se omezit. Pravděpodobně se čištěním jenom setřel ochraný film...http://www.nano-concept.cz/bryle/protim ... ryli-30-ml zkusil bych něco na tenhle způsob...to by částěčně mohlo pomoct...určitě těch přípravků bude spousta...ale rady typu mýdlová či citonová voda bych vynechal... poptejte se u optika brýlí, ten vám určitě poradí co funguje dobře na brýlích...a to samé můžete použít i na čočky dalekohledu - hlavně nepoužít nic, co by mohlo poškodit antireflexní vrstvy!!!
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
Odpovědět