Meopta vs. Delta

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Meopta vs. Delta

Příspěvek od michalos »

Též řeším stejný problém, chtěl bych k naháňkovému puškohledu jeden na zimní čekané. Podmínky jsou jasné pouze v zimně noční čekané na sněhu, ať je měsíc nebo ne. Rozmýšlím se mezi Meoptou 7x50, 7x56, nebo Delta optical titanium 8x56. Střelba max. 150 m. Pro Deltu hraje ten širší tobus, kéž by v Meoptě přemýšleli a udělali místo té 7x56 puškohled 8x56RD hned bych měl jasno, ale takto prostě jsem na vážkách.
Variábl nechci, jednak z důvodu financí a jednak proto, že mám zkušenost s Meoptou 3-12x56 po malém ťuknutí se hned posunul kříž. 7x50 mám na kulobroku, nicméně váhám. Co si o tom myslíte? Jednu Deltu titanium mám 1-4x24 ale jak kouká ta 8x56 to nevím....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Meopta vs. Delta

Příspěvek od Zdenek41 »

Rozhodně pokud vybíráš z těchto dvou značek a nejde ti o prachy.Tak Meopta.Ono těch 7/56 neni pro srandu.Dá se udržet bod i v pohybu u 8/56 je to už z volné ruky horší.Pokud sklo je lepší meopta.
A až ti přibudou roky budeš rád za 7.
maxim19
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15.9.2008, 17:10

Re: Meopta vs. Delta

Příspěvek od maxim19 »

Mám variabl od delty na ZBK 110 (na to je meopta asi zbytečná) a srovnával jsem od kolegů co měli meoptu 7x(objektiv nevím). V noci mi to světlostně přišlo nastejno, ale meopta se mi zdála ostřejší s detaily. Jestli to máš jen v noci na sníh, tak určitě úplně bez sebemenších problémů uvidíš i v deltě, a taky v létě při úplňku. Pokud bych ale kupoval puškohled na "dospělou" zbraň, tak bych koupil variábl meoptu - nikdy nevíš kdy bude variábl potřeba a těch pár tisíc není nic hroznýho (na takových věcech se nevyplácí šetřit). Pokud ti poškohled nikde nespadne bude ti dělat radost dlouho dobu.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Meopta vs. Delta

Příspěvek od michalos »

Budu to používat pouze v zimě právě, variábl nechci stejně jsem ho měl pořád natočený na zvětšení 8x a je víc náchylnější na blbé klepnutí, to s meoptou 7x50 jsem už bouchnul víckrát a stále nic drží to a střílí pořád stejně. Lovu
Kalach
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: ned 25.5.2008, 16:02

Re: Meopta vs. Delta

Příspěvek od Kalach »

Čaute.Mal som Meoptu 7x50.Predal som ju a kúpil 2,5-10x56 SF DT. Doteraz som nebanoval.Je tam červený bod veľmi jemne svietiaci, možnosť zmeny zväčšenia.Svetelnosť v noci lepšia ako Meopta.Nástrel drží.Tej Číne neverte.Pozrite si Vixen a uvidíte zdroj.
Vixen má v Európe zastúpenie v Nemecku,kde sa vyrábajú ostatné optické prístroje tejto značky.Puškohľady robia licenčne Poliaci.
Robia iba montáž dielov z Japonska.Netreba si to pliesť s ostatnými výrobkami Delta Optical.Týka sa to iba rady Titanium.
V tejto triede sú porovnatelné výrobky Meopty oveľa drahšie,ale iba navýšením za cenu značky.To sa za pár rokov môže zmeniť.
lovu zdar.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Meopta vs. Delta

Příspěvek od dalas »

Kde zase na to ti internetoví obchodníci přišli? Všichni svorně udávají odolnost Delta Titanium 9,3x62 (6500J). To si tak 2000J přidali.
Stejně je to zhovadilost takto udávat mechanickou odolnost.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Meopta vs. Delta

Příspěvek od Hirc »

Meopty se dělají v Přerově - všechny řady, že?
Delta vyrábí různé výrobní řady všude možně, podle toho kde je výrobní síla nejlevnější a defacto pouze kompletuje ze součástek co někdo další dodá. Každý podle svého, ale já k tomu důvěru nemám - zvláště u puškohledu, na jehož spolehlivosti hodně závisí zda rána padne na komoru nebo se zvěř postřelí.

Dělají to samozřejmě i jiní výrobci, ale osobně bych si raději zvolil puškohled od výrobce, který ho skutečně vyrábí. Takže například bude mít náhradní díly i za pár let. Jestli je nejvyšší řada Delty z dílů Vixenu, tak proč rovnou nevzít ten Vixen "made in Japan"? Pokud je vyšší cena, tak proč asi?
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Meopta vs. Delta

Příspěvek od Jiří K. »

Za mně Meopta. Když jsem byl letos Sosnovci na HuntExpo tak jsem se na ten polský zázrak koukl a u vtržení jsem z něj nebyl a to byly kusy pro výstavu.
Odpovědět