Právní rada - alkohol - řidičák - zbroják

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
jaffa
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 01.10.2008, 12:27
Bydliště: bruntal

Právní rada - alkohol - řidičák - zbroják

Příspěvek od jaffa »

potřebuji poradit-minule pondělí jsem byl zastaven policií a nadýchal jsem přes promily a jde mi o to, jak to bude pokračovat dál-myslím tím co zbrojní průkaz, děkuji
jaffa
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 01.10.2008, 12:27
Bydliště: bruntal

rada

Příspěvek od jaffa »

v pondeli jsem prisel o ridičak, pres promily jsem měl, zajmá mě jak to bude se zbrojákem, díky
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: rada

Příspěvek od Tommy »

Pokud ti naměřili více než jednu promili,tak je to trestný čin a pravděpodobně ti bude zbrojní průkaz odebrán.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Právní rada - alkohol - řidičák - zbroják

Příspěvek od Leon »

pokuď to bude kvalifikováno jako trestný čin tak přijdeš o zbroják i lovecký lístek
CZ 550 american 308win.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3406
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Právní rada - alkohol - řidičák - zbroják

Příspěvek od dalas »

Mám dva známé, kteří tímto prošli. Pokud je to kvalifikováno jako trestný čin, a to je od 1 promile, přijdeš samozřejmě o řidičák a zbrojní průkaz. Loveckého lístku se to netýká. Lovit do sklopců můžeš i nalitej jak slíva. Stejně tak krmit i chodit na brigády.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Pili
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pát 10.7.2009, 16:19

Re: rada

Příspěvek od Pili »

Vezmou Ti ho. A doufám, že i řidičák. Blbců, kteří se napili a pak sedli za volant a někoho zabili znám bohužel poměrně dost. Naposledy jsem viděl ožralu, který měl 1,25 promile u Davle - zabil jedenáctiletou holku a zmrzačil dvouletého kluka. Jestli člověk pod vlivem alkoholu sedne za volant, tak by to mělo být automaticky považované za obecné ohrožení a pokud někoho zabije, tak by měl být souzen jako vrah...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: rada

Příspěvek od Andy »

jaffa

Clovece Vy jste snad jeste pod vlivem... tady uz jste to jednou psal

Jeste jednou a vemu Vam dalsi body :D
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: Právní rada - alkohol - řidičák - zbroják

Příspěvek od egon »

Zdarec jaffa tak na jak dlouho ti to vzali.Kamosa taky chytli a vzali mu to na 5 let.Kdo tenhle zakon vymyslel to byl asi pekne de... Kdyz te chytnou napityho v aute tak ti to vezmou na 5let a berou te jako bezuhoneho,ale kdyz budez mit nejaky problem ze zbranemi tak to mas na 3roky a to ses podle nich ne spolehlivy.Clovek to ma jako konicek kterej ho bavi a voni delaji jeste takovihle problemy tim nemyslim chlast ale myslivost,kdyz chytnou napityho rybare tak mu zeberou ryb.listek nebo jak to budou delat.Kdyz te chytnou a budes myt u sebe zbran tak to beru nebo na hone to joto by si nemel dovolit nikdo ,ale to co delaji je blbost stat seto muze kazdymu a nemusi ani ridit tak stim potreba neco delat zdarec
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Právní rada - alkohol - řidičák - zbroják

Příspěvek od Toma »

Je to výmysl chorého mozku.To by mělo potom být i naopak ,když bude průser se zbraní(třeba nezabezpečenou někdo odcizí) tak by měli brát řidičák?
Lovec zabíjí jednou ranou.
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: Právní rada - alkohol - řidičák - zbroják

Příspěvek od egon »

Je to tak jak pises ja sy myslim to stejny.Ale kdyby se jednalo o nekoho z vysich mist ,tak si pocka pul roku a strili znova a nalitej bude jezdit opet,ale my jsme mali pani zdarec
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: Právní rada - alkohol - řidičák - zbroják

Příspěvek od egon »

Zdravim panove v novynach jsem vycetl ze bude amnestie na lidi,kteri zpusobili ohrozeni pod vlivem navykove latky, tak kdyz nekdo nadychal pres 1 promili tak to byl trestny cin vzali mu ridicak a jeste zbrojak.Tak podle selskyho rozumu byto meli tet dat spet.Nebo jak to bude.Nebo seto bude stahovat jen na vezne a pytlaky.
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: Právní rada - alkohol - řidičák - zbroják

Příspěvek od Hunter »

Nejprve jsem ani nechtel reagovat, ale nedalo mi to. Pokud nekdo nadycha v aute pres to 1 promile a ma tim padem trestny cin, samozrejme se to vztahuje i na zbrojak, a je to tak podle me spravne. Na zbrojak obecne, tz. nema to nic spolecneho se zakazem vykonu myslivosti a jeho konickem, proste pokud je nekd trestne stihany, nema moznost byt drztilem ZP. A kdyz si nekdo troufne jezdit s vice jak 1 promile, tak nemam nejmensi iluzi o tom, jak se chova stran zbrani. A srovnavat to s nalitym rybarem, to si snad delate srandu? Rybar muze nekoho ohrozit zbrani??... To je muj nazor :wink:
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: Právní rada - alkohol - řidičák - zbroják

Příspěvek od egon »

Co tam pletete rybare,toto forum je o myslivosti.A konkretne jsem se ptal na amnestie, tak dik za radu.
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: Právní rada - alkohol - řidičák - zbroják

Příspěvek od Hunter »

egon píše:...kdyz chytnou napityho rybare tak mu zeberou ryb.listek nebo jak to budou delat...
Kdoze to sem plete rybare ??? Ja urcite ne :idea:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Právní rada - alkohol - řidičák - zbroják

Příspěvek od Leon »

to byla asi odpověď pro mě ale egon zapoměl že na získání Loveckého lístku musíš mít čistý trestní rejstřík tak že pokuď tam máš tečku tak ti ho nedaj nebo by měly podle mě odebrat na rybářskej můžeš hlastat na ten se to nevztahuje :wink:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět