Montáže

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: montáže

Příspěvek od pufr »

Bohužel se tepelné zpracování pouzder závěru ČZ 550 stalo kdovíproč problémem (asi personální otázka ve výrobě) a některá pouzdra jsou výrazně zdeformovaná. Výrobce prý i chvilku uvažoval o frézování drážek pro montáž optiky až finálně - po kalení (nástroje už na to dnes jsou) ale nakonec zvítězil zdravý názor, že pušku, která by měla na jedné straně drážku rybiny hlubší a na nadruhé straně mělčí a trochu jinde umístěnou, by si nikdo nekoupil :) . Takže se to musí dohnat montáží - jak píše Figi.
FAO snad umí u té jednodílné montáže se šroubky pro horizontální opravu udělat jinou výšku zadní objímky - kdyby byl problém i ve vertikálním směru.
Pufr
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: montáže

Příspěvek od Hans88Vagus »

Dobré odpoledne, mám takový dotaz. Mám doma starý Srb Štýs 4x na klapkové montáži pro brněnskou Zetku. Teď mám možnost pořídit Zetku s otočnou montáží. Upraví standardně puškař pouzdro pro tu klapku nebo je to složitější ? Nikdy jsem toto neřešil, vždy jsem měl jen násuvný montáže.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: montáže

Příspěvek od figi »

Dobrý puškař si s tím bez problému poradí.
Osobně bych ale raději volil úpravu té otočné montáže pro tvůj puškohled.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: montáže

Příspěvek od duch Pampuch »

Hans88Vagus píše:Dobré odpoledne, mám takový dotaz. Mám doma starý Srb Štýs 4x na klapkové montáži pro brněnskou Zetku. Teď mám možnost pořídit Zetku s otočnou montáží. Upraví standardně puškař pouzdro pro tu klapku nebo je to složitější ? Nikdy jsem toto neřešil, vždy jsem měl jen násuvný montáže.
Ano jak pise Figi, za penize lze vsechno, nicmene se podivej kolik bude stat dodelani kamenu klapkove monzate a pokud tam mas zakladnu na otocnou od kozap, tak za ty penize koupis montaz i novou meoptu. Pokud to chces mit "jako zbran s dusi", tak to jde.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: montáže

Příspěvek od Hans88Vagus »

Ano chtěl bych ji jako flintu jen na den s touto dobovou optikou. Cenu té přestavby počítám minimálně 5tkč, ještě zkontaktuji obchod za kolik by mi to udělali.
oryx3O8
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 10.1.2010, 11:02

Re: montáže

Příspěvek od oryx3O8 »

Potreboval by som poradiť s akým lepidlom podlepiť montáž na zbraň jedná sa o WIN 308 a montáž bude od leupoldu DD niekde som čítal , že UHU 300 by mohlo celkom fungovať 300 kg na cm 2 ale vraj je aj niečo o pevnosti 700 kg na cm2. Aké ma kto skúsenosti čo by ste poradili. Montáž a puškohľad bude napevno nikdy nedávam dole optiku nie je dôvod.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: montáže

Příspěvek od mikis »

oryx3O8 píše:Potreboval by som poradiť s akým lepidlom podlepiť montáž na zbraň jedná sa o WIN 308 a montáž bude od leupoldu DD niekde som čítal , že UHU 300 by mohlo celkom fungovať 300 kg na cm 2 ale vraj je aj niečo o pevnosti 700 kg na cm2. Aké ma kto skúsenosti čo by ste poradili. Montáž a puškohľad bude napevno nikdy nedávam dole optiku nie je dôvod.

Zdravim, o montážích na zbraně tak moc nevím, zato s lepidly mam zkušeností dost. A musím říct, že i když výrobce deklaruje pevnost třeba 150 nebo 300kg na cm2 je to většinou pevnost samotného lepidla tvz. koheze, ale adheze (přilnavost) zvláště k neporézním materialum jako je kov je mnohonásobě menší, i když se odstraní povrchová úprava zbraně a zdrsní povrch. Takže bych hledal lepidlo s dobrou přilnavostí na kov, případně s molekulární zakladovkou.... a nebo se zeptej přímo puškaře čim to lepí...ale nějakýho prověřenýho. Ja jsem z mojí 550ky sundal montáž a lepidlo bylo sice tvrde, nicmeně po lehkém poťuku odskočilo z kovu jako kdyby tam byl kapnutej jenom tvrdej vosk. Podle mě tam byl efekt nula....
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: montáže

Příspěvek od medo »

Mne overený puškár poradil UHU 300 v SR nebolo objednaval som ho Z ČR kde sa na mna predajca vykašlal, tak som lepil s Bison metal má síce udávanú pevnosť len 180 ale vytvrdzoval som pri vyššej teplote a doteraz cca 50 rán 8x57JS drží v pohode .
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: montáže

Příspěvek od Toma »

Po deseti letech se mě na schwenk montáži od kozapu udělala vůle na zajišťovací páčce,kterou jsem chtěl doladit.Šroub M5 na kterém se páčka otáčí uletěl jak řepa,a zbytek levého závitu M 4 zůstal v montáži.Potom jsem zkusil povolit imbusáček napravo a ten taky zařval.Nešťastný vynález se podařilo odvrtat na obou stranách.Na pravé straně sem udělal M4 místo trojky co tam byla.Ale s tím levým závitem to bude horší.Sehnat u Kozapu nejde.Buď seženu levé očko a udělám to z pětky imbusu červíka ,nebo to přeřežu na pětku pravý,a když se to zakontruje z druhé strany tak si myslím že by to mělo vytrímat.Poraďte.
Lovec zabíjí jednou ranou.
lubo
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 07.3.2010, 9:23

Re: montáže

Příspěvek od lubo »

Potrebujem poradiť.Montáž Leupold standard 30 mm mi nedrží puškohľad, po niekoľkých ranách sa posúva a mení nástrel. Puškár mi radí to podlepiť epoxidom. Nechcem to podlepovať na tvrdo, puškohľad je v záruke a pri zložení to nebude sranda, čím by sa dalo spevniť uchytenie ? Viem, že existuje Loctite 641, na to určený, ale balenie 40 €, to je dosť na jednorázovku. Potreboval by som cenove prístupnejšie riešenie . Čo používate v takomto probléme. Našiel som jeden príspevok, nanesenie vulkanizačného lepidla na gumu, pri dotiahnutí by to malo držať .
Uživatelský avatar
dušan
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 15.7.2010, 15:42

Re: montáže

Příspěvek od dušan »

kde se sežene montáž na průměr 34 je to na zeiss 6-24/72
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: montáže

Příspěvek od rimar77 »

dušan píše:kde se sežene montáž na průměr 34 je to na zeiss 6-24/72
nejlépe je rovnou to koupit s puškohledem od jednoho prodejce a ev rovnou si to od něj nechat i namontovat a nastřelit a nebo zkontaktuj Shivu ten by ti to určitě dokázal sehnat
Uživatelský avatar
dušan
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 15.7.2010, 15:42

Re: montáže

Příspěvek od dušan »

ahoj,puškohled přijde z německa já nevím zda u zeisse prodávají i montáže.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: montáže

Příspěvek od US OPTICS »

Potřebuji poradit ohledně montáže na ZKK 600 a to na puškohled Swarovski Habicht NOVA 8x56, který má šínu ( ta stará šína). Nevíte někdo, kde se dá u nás sehnat tato montáž? Díky za jakékoli info.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: montáže

Příspěvek od Marpie »

Zkus u Ing. Kozuba v Klimkovicích (já od něj přesně tu montáž mám a drží dobře) nebo FAO Olomouc.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Odpovědět