Kulovnice s plastovymi pazbami

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Kulovnice s plastovymi pazbami

Příspěvek od Mirob »

mal by som záujem o gužovnicu s plastovou pažbou (asi 308)..zatial som si vybral Remington..SPS,Tikka T3 lite a Manlicher PRO Hunter...Je ešte niečo porovnatežné???...čo z môjho výberu je najvhodnej?ie??? (inak som žavák ale už som si zvykol na pravú kžuku..ak je ovšem "obojručná" pažba)..dík za radu
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Co se týče té pažby. Dnes není až takový problém sehnat zbraň v levorukém provedení. Pokus se zeptat prodejce případně dovozce. Bylo by to asi nejlepší řešení. Sice je to o něco málo dra??í, ale asi by se tito vyplatilo.

Řekněme, že existují dva druhy materiálů na pažby (samozřejmě je jich více, ale úplně v globále). Jsou pažby čistě polymerové a jsou pažby kompozitové. Samozřejmě ty kompozitní jsou lepší. Jedná se o kompozity polymeru a grafitíckých vláken. Nejen, že jsou pevnější ne?-li pažby čistě polymerové, ale většinou je i ten materiál jaksi lepší na omak. To však Záleží taqké na povrchové úpravě.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Příspěvek od Mirob »

ako som písal prežijem aj pravorukú kžuku len aby bola pažba "univerzálna"..dr?al som v ruke len manlicher pro hunter a tem bol ok..ale ostatné som nemal ...dík za nfo
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

jestli mohu přidat svou skromnou zkušenost tak jestli může? tak kup flintu komplet pro leváka. Taky jsem dělal kompromysy a smiřoval se s pravým systémem a pažbou bez lícnice. Mojí poslední kulovnice mi bylo moc líto byl to originál Mauser 98 7x64......
prošel jsem to martirium a jako nejlepší poměr kvalita cena se ukázal Remington, hlavně je rychle k dostání. Další "leváky" i s polymerovými pažbami dělají Tikka, Sako, Remington, Blaser, Sauer - čeká se i rok protože skladem je standardně nemají. Manlicher levé systémy vůbec nedělá. Zkus kouknout na ty Remingtonky.....já jsem spokojenej jako prase v žitě..... :lol: :lol: :lol:
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Příspěvek od Mirob »

dik za radu...ja som nemal v ruke ani Tikku ani Remington ..tak neviem porovna? ...na Tikku mi povedali u dovozcu 6 až 8 mesiacov..tak zostáva Remington...(pýtal som sa aj na Sauer ale to je možno 2x drah?ie...)...akú montáž má remington (má už prípravu alebo treba lepi? základové sokle ako napr. na Manlicher)?
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Laminát

Příspěvek od KelneeQ »

Nechci zakládat nové téma a nevěděl jsem kam jinam to dát, tak jsem snad neudělal chybu, když se ptám tady. Je laminátová pažba odolnější proti vnějším vlivům(vítr, voda, o?oupání) odolnější než plastováš Jaké jsou výhody-nevýhody laminátové pažby?
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
vhool

Příspěvek od vhool »

no laminatovou pazu bych urcite nebral,z laminatu tak kajak nebo kanoj :wink: ale asi mas na mysli lamino coz je krapet neco jineho a o tom bych debatil s edem.... :wink:

jinak co se tyka pazeb od remingtonu tak plast nebo kompozit je vzdy prima pazba vhodna jak pro levaka tak pro pravaka ...(mysleno seriovou vyrobu u vetsiny modelu 700)
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KelneeQ »

jj, omlouvám se, myslel jsem tím lamino :) Jinak jsem měl na mysli konkrétně Tikku...
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
vhool

Příspěvek od vhool »

význam slova laminat: vrstvená hmota ve formě desek nebo tvarovaná, vzniklá spojením několika vrstev (papíru, tkanin, skla) impregnovaných vhodnými pryskyřicemi, například epoxidovými nebo plastickými hmotami. Spojení se děje například za tepla a lisováním. používá se například v elektrotechnice, k výrobě krytin, nádob, sportovních potřeb, nebo v letectví.

tudiz prosim nezamenovat kompozitni materialy za "laminaty".v nasem pripade je pouzitelny pouze pripad "lamino" coz je vrstveny material vetsinou drevene dyhy.v cz se slovo laminat vzilo hlavne ve spojeni epoxidova pryskyrice + skelne vlakno ale treba odlitek z teto smesi uz laminat neni je to kompozit a ted zalezi z ceho :wink: :idea:
vhool

Příspěvek od vhool »

nestuduji tyto stranky a navic anglictina neni moje parketa ale jelikoz pazby me zajimaji pouze jako soucast zbrane tak je mi celkem putna jak se vyrabeji :wink: a kdyz neco potrebuju vedet tak se zeptam edika ... :wink:
...a co se tyka slova laminat tak ho nepouzivam protoze pod tim slovem schovam opravdu vse co smrdi pryskyrici a skelnym vlaknem.radsi mam slovo kompozit ve spojeni s informaci jaky kompozit (jestli vrstveny nebo lity a hlavne jeho slozeni) :wink: :wink: :wink:
Odpovědět