jednuška IŽ 18MN

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od kojot »

trapa píše:to kojot: nejak tvemu prispevku nerozumim...
Bylo to myšleno tak, že by se z rusandy dala udělat flinta, co by se mi líbila, pár jsem jich už viděl...........
Naproti tomu stojí za zamyšlení, jestli to má cenu, když je spousta jiných možností, jak jsem uvedl například to ZKK, protože cenově to vychází cirka na stejno.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Luboš
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 02.3.2011, 15:44

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od Luboš »

Ještě k té IŽ: mám ji v ráži .30-06, na ní Vortex Diamondback 1,75-5x32 od Michala Vavrečky. Laciná flinta z druhé ruky, ale mně se líbí. Na 100m z ramene rozptyl do 8 cm, zásahy se nerozhazují. Jasně, spoušť jako kopyto, ale ta flinta mi udělala docela radost. Nedá se srovnávat s ČZ, Tikkou, samozřejmě, ale asi jsem měl štěstí.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od fesoj »

O této zbrani jsem toho už přečetl hodně dočetl jsem se i o problému, který s ní mám já ale...Iž 308 W. Přesto, že nemám napínáček, dokážu se při nastřelování na cca 80 m vejít do padesátikoruny, pokud ovšem neudělám chybu sám. Zbraň vyčistím, uložím a za pár dní jdu lovit. Na 50 m z posedu s oporou namířím srnci, stojícímu naostro, na krk a odmáčknu. Nad srncem se zavře tráva - a nanástřelu zjišťuji, že kule šla o 15 cm nahoru a hlava je napadrť. To je nejkřiklavšjší případ. O chybených liškách nebo o ranách na hřbet, když mířím na nízkou komoru /zas mluvím o liškách/ raději ani nemluvím. Zkusil jsem zménit stčelivo, vyměnil jsem puškohled i montáž. Vše h...o platné. Jediné co trochu pomohlo, bylo to, že při čištění již zbraň nerozebírám, jen ji zlomím. Bod zásahu se sice stejně posunuje vzhúru, ale podstatně méně. Zatím mi nikdo nedokázal odpovědět na základní otázku - PROČ ? V čem je zrada ? A především : Pékně prosím smutně koukám - víte někdo o puškaři který by si s tím dokázal poradit ? Na novou flintu nemám a desetitisíce na přestavbu taky ne.
Kritériem pravdy je praxe.
vhool

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od vhool »

podle mne nebude problem ve zbrani ale spise v tom ze strelnice neni revir a strelecky post na strelnici neni posed.neber to osobne ci jinak negativne ale problem bude v tom ze oboji ma sva specifika a to zbrani asi az tolik nebude ... ono i zalezi zda na strelnici mas to strileni z teple ci studene zbrane a podobne ... doporucuju vzit terc k posedu a zkusit to primo tam a pak za stejnych podminek to ukusit na strelnici ... opravdu toto nebude ve zbrani :wink:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od fesoj »

Abych to upřesnil - samozřejmě, že když jsem střílel nahoru, zašel jsem si na střelnici Vždycky hledám chybu předevčím u sebe. Ale střílelo to nahoru stejně, z vychladlé zbraně, zahřáté zbraně...Ale také se mi jednou stalo, že jsem - na střelnici - nechalzbraň vychladnout, rozložil znovu složil - a šla dobře. Od té doby jsem ji právě přestal rozebírat při čištění. Múj názor je ten, že se jedná o nějaké špatné uložení v baskuli, ale to je pravdu je můj názor laika.Abych vssedě s oporou nadstřelil o 15 cm na 50 m, tovylučuji. Takové jelito snad přece jen nejsem, vždyť jsem dřív střílel závodně malorážku a služební zbraně včetně SA 58.
Kritériem pravdy je praxe.
vhool

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od vhool »

tak je obecne znamo ze IZka je dobrodruzna zbran zijici vlastnim zivotem ale v tomto pripade bych opravdu hledal jeste jednou u sebe a snazil se co nejvice priblizit podminky pri nastrelovani podminkam z posedu ...ano zakon nedovoluje ani z posedu si strilet jak se komu chce ale o to vice se musis snazit zkusit to za stejnych pominek.jeste me napada ...jakou mas oporu,presneji jak a o co opiras zbran na posedu pri mireni a strelbe a jak na strelnici ... ??? vetsinou je proble prave v tomto,na strelnici lide pouzivaji bagy,batohy a jine pomucky a pak na posedu jednoduse v lepsim pripade podeprou rukou,v horsim primo o posed :wink: a na problem je zadelano ...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od fesoj »

Zcela polopaticky. Zbraň držím vždy stejně. Snažím se i stejně spouštět. Ne vždy se to podaří, ale udělám-li chybu, vím o ní.A abys byl zcela v obraze - nastřeluji z posedu, i když vím že bych neměl. Bezpečnost je zaručena. Zákon je zákon a teď mě můžeš setřít,že jsem to napsal po pravdě.
Kritériem pravdy je praxe.
vhool

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od vhool »

fesoj píše:Zcela polopaticky. Zbraň držím vždy stejně. Snažím se i stejně spouštět. Ne vždy se to podaří, ale udělám-li chybu, vím o ní.A abys byl zcela v obraze - nastřeluji z posedu, i když vím že bych neměl. Bezpečnost je zaručena. Zákon je zákon a teď mě můžeš setřít,že jsem to napsal po pravdě.
OK ...jedine za co te "setru" je to ze uz mi prestava bavit kvuli takovym jako ty zde prispivat prave kvuli tomu ze okamzite za vsim vidite "ze moderator je zde kvuli tomu aby stiral" ...myslim ze to je krapet pokrouceny pohled.druha vec mi prijde ze kdyz uz vsechno vis tak proc se zde ptas? ... tohle urcite ve zbrani neni,ty je fuk jestli strili z posedu nebo ze zeme a kdyz to napisu tak jak si myslim tak to vyzni asi nasledovne "NAUC SE STRILET" ... ovsem toto ti asi taky pod nos nepujde ze?

Pro ostatni: kdyz pisu z pozice moderatora tak pisu barevne a kdyz normalne tak pisu za sebe jako clen vhool :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od fesoj »

Promiň, myslel jsem to tak, že na to, abys mě setřel, máš plné právo, vždyť jsem porušil pravidla fóra a ty jako moderátor nad tím bdíš a je to tak správně. Nic ve zlém.
Kritériem pravdy je praxe.
vhool

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od vhool »

:wink: v poho ale nestiram za zbytecnosti a kdyz tak poruseni pravidel by bylo kdyby jsi k tomu navadel,to ze jsi se sam priznal je jen tvou veci a zaver at si udela kazdy sam :wink: ...a pisu to cerne takze za vhoola jako clena a ne jako moderator :wink:
miki14
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 31.1.2009, 18:18

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od miki14 »

fesoj píše:O této zbrani jsem toho už přečetl hodně dočetl jsem se i o problému, který s ní mám já ale...Iž 308 W. Přesto, že nemám napínáček, dokážu se při nastřelování na cca 80 m vejít do padesátikoruny, pokud ovšem neudělám chybu sám. Zbraň vyčistím, uložím a za pár dní jdu lovit. Na 50 m z posedu s oporou namířím srnci, stojícímu naostro, na krk a odmáčknu. Nad srncem se zavře tráva - a nanástřelu zjišťuji, že kule šla o 15 cm nahoru a hlava je napadrť. To je nejkřiklavšjší případ. O chybených liškách nebo o ranách na hřbet, když mířím na nízkou komoru /zas mluvím o liškách/ raději ani nemluvím. Zkusil jsem zménit stčelivo, vyměnil jsem puškohled i montáž. Vše h...o platné. Jediné co trochu pomohlo, bylo to, že při čištění již zbraň nerozebírám, jen ji zlomím. Bod zásahu se sice stejně posunuje vzhúru, ale podstatně méně. Zatím mi nikdo nedokázal odpovědět na základní otázku - PROČ ? V čem je zrada ? A především : Pékně prosím smutně koukám - víte někdo o puškaři který by si s tím dokázal poradit ? Na novou flintu nemám a desetitisíce na přestavbu taky ne.
Nic si z toho nedělej,já ji mám od roku 2003 a poslední rok to stojí za h...o.Dělalo mi problém předpažbí tak jsem to sundal a ohnul ingot,teď je tam vůle mezi hlavní a předpažbím nějaký 2mm,chvíli to dalo pokoj a po pár ranách zase v p....i.Mám ji v .30-06,nový puškohled.Uz na to prdim ani to nečistim.Našetři a kup třeba Vanguarda nebo Marlina XL7,ty flinty nestojej čerta kus.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od Lesomil »

fesoj :) , mám rovněž tuto zbraň v 308W, není to odstřelovačka, ale na šoulání (kratší vzdálenost do cca. 100 m.) svou službu odvede. Víc od ní nečekám a nepláču, když sjedu se stráně a někde klepnu, či odřu... Soustřel jsem dlouho nezjišťoval ale tak kolem 5 cm. vhool Ti tuším chtěl naznačit možnost, že při střelběmůže vzniknout odchylka zaviněná střelcem, Tedy např. opření zbraně o tvrdou podložku a automatický posun zásahu nahoru...... Možná se pletu, nečtu myšlenky, ale tak jsem to pochopil já... Na druhou stranu, když něco nevím, zeptám se... O tom je diskuse :wink: :wink:
vhool

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od vhool »

Lesomil píše:fesoj :) ....... vhool Ti tuším chtěl naznačit možnost, že při střelběmůže vzniknout odchylka zaviněná střelcem, Tedy např. opření zbraně o tvrdou podložku a automatický posun zásahu nahoru...... Možná se pletu, nečtu myšlenky, ale tak jsem to pochopil já... Na druhou stranu, když něco nevím, zeptám se... O tom je diskuse :wink: :wink:
..presne ...dobre jsi to pochopil :wink:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od fesoj »

jenomže já tu flintu při střelbě držím opravdu,ale opravdu pokaždé stejně. Pár ran po nastřelení v pohodě a pak to začne lítat nahoru. Kdybych tu chybu dělal já, tak by se mi snad nestalo, že po chybení lišky si jdu ověřit nastřelení zbraně a po vystřelení 3 ran zjistím, že soustřel je v poho, ale NAHOŘE. Tak to stáhnu, aby to lítalo tak jak chci, vystřelím dvě, tři rány (někdy i víc), střelím dva, tři kusy bez problémů a pak další lišku v lepším případě přerazím ve hřbetě, v horším chybím - nadstřelím.Tedy ne že bych nikdy neudělal chybu, ale když, tak o ní vím. A ty oroblémy, co mám s IŽkou, jsem nikdy s žádnou zbraní nemél. Ať je to jak chce, je to holt první kvér, kterému nemůžu věřit. Myslel jsem, že se mezi zdejšími renomovanými střelci najde někdo , kdo měl stejný problém jako já a poradí mi, jak ho odstranit, nebo mi aspoň vysvětlí, proč odstranit nejde.Protože kdybych střílel tak blbě, jak se mě o tom snaží přesvědčit Whool, bylo by líp abych toho po dvaačtyřiceti letech nechal, flinty prodal, respektive IŽku nechal sešrotovat a myslivost pověsil na hřebík A to se mně přece jen zatím nechce. A vo tom to je...
Kritériem pravdy je praxe.
vhool

Re: jednuška IŽ 18MN

Příspěvek od vhool »

to fesoj: tak to je zase trosku jina story,psal jsi ze na strelnici v poho a v reviru to lita jinak ....to co popisujes je nesvar snad kazde IZky v razich 308 a 30-06 kterou jsem mel v ruce (a ze jich par bylo) a uz se to tu kdysi resilo takze pohledej i kdyz je mozne ze to jiz zmizelo pri prevovodu fora na tutoo verzi.co si pamatuju tak se doslo k zaveru ze to je dano laufem a jeko technologii vyroby.kazdopadne neco podobneho mi kdysi delala izka v 223 i kdyz ne v takovem rozsahu.neresil jsem a sla z baraku. :wink:
Odpovědět