Kulový dvoják ZP

Vše o kulovnicích a malorážkách
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Kulový dvoják ZP

Příspěvek od Fery »

Ahoj.
Chtěl bych si pořídit kulový dvoják ZP. Zajímalo by mne jestli s ním nemáte někdo zkušenosti? Kolik váží, jaký má soustřel, jak se s ním manipuluje? Hlavně bych ho po?íval na naháňky na černou a noční čekanou. uvažuji o ráži 30R nebo 8/57 JRS. Co si o nich myslíte?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

zkušenost s tím nemám, ale jen se potazastavím na smyslem takové zbraně.

Podle mého je to dobré na ty naháňky, dát na to kolimátor. Na posed nevhodné kvůli váze a přesnosti zbraně. Ideální je na lov nebezpečné zvěře.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Já si myslím že na posed váha nevadí. Ta vadí při šoulačce. už se mi párkrát stalo, že potom co jsem střelil prase na čekané tak ostatní jen poodběhla a na chvilku se zastavila a tehdy mi pohotová druhá rána chyběla. než jsem stačil rychle zakvedlat závěrem u 550 tak prasata byla v trapu. Dlouho ho trvalo a také to bylo pěkně sly?et. Proto uvažuji o dvojáku. Přesnost druhé rány na dálku není důležitá, protože v noci střílím na blízko (30-50m) a tam to není ještě tak dramatické.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

OK. Promyšlené to máš. Přiklonil bych se k ráži 8x57JRS.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Promyšlené to mám, ale chtěl bych znát názor někoho kdo už tuto zbraň má nebo s ní má nějaké zkušenosti. Přece jen to je jistá investice a chtěl bych znát názor někoho jiného než jen puškaře, který mi ji samozřejmě vychválí.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Na tvoj umysel bude presnost stacit.Drzal som taky prerobeny dvojak zo ZP-bolo to prekvapujuco tazke.Moje sympatie patria skor 8x57 JRS.
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

Příspěvek od dusab »

Ma niekto skusenost s tym puskarstvom "Jan Lepic"?
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Zdravím s tím puškařstvím mám zkušenost asi 4 nebo 5 let starou..Tehdy jsem si u nich nechal sestavit kulobrok 308W/12+ optika sv.bod, nastřelení a nějaké drobnosti. Po několika konzultacích, kdy tvrdili, že všechno je No Problem a že do 4 týdnů si můžu přijet pro hotovou flintu, jsem jim poslal zálohu tu?ím 50%...Jak asi všichni tu?íte flinta nebyla ani po 12 týdnech a peníze zpět až po předání korenspondence mému právníkovi.
PS. Nevím jak fungujou teď ale asi dobře inzeráty často vidím v Myslivosti.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

když jsem se díval na cenu té přestavby ZP napadlo mne, jestli by nebylo vhodnější koupit nový dvoják I?. Jestli se napletu, tak vzhledově je to obdobné, ale baskule u I? by měly být stavěny na kulový dvoják, kde?to, jestli se npeletu, u ZP to bylo jen jako brokové. I přesto to ZP to vydrží, netvrdím, že ne. Ale přecejn by to byla zbraň nová a poměrně i kvalitní (když si dá? trošku pozor na výběr). Nebo ještě je tu možnost koupě ruské kulové kozlice, která je za polovinu ceny. Otázkou je ten vuhled a preferuje?-li dvojku před kozlicí. Já osobně bych asi volil toho rusáka. Mám velmi dobrou zkušenost s brokovnící, tak bych se toho nijak extra nebál. Je pravdou, že bych upřednostňoval 8x57 JRS nebo 30 R Blaser, nebo 9,3x74 R. Otázkou je v čem všem se ti rusáci dají sehnat. Dle mích info to jsou (DETEX) jen ráže bez R u kozlic a to: 222 a 223 Rem, 30-06 a 308 Win. To bych však nedoporučoval chce to R. Na stránkách baikalu mají více ráží problém je s dovozem, ale to by se snad dalo domluvit s dovozcem. Dle Baikalu dělají tu kozlici ještě v 7,62x54R (mohu doporučit, obdoba 8x57JRS, vlastní zkušenost) a v 9,3x74R (na prasata a pro tvůj účel by to bylo super). Možná by ten Baikal nemusel ýt špatnou volbou.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Mě se kulové dvojáky a "kombi" zbraně moc líběj akorát nevím jestli dvoják postavený na baskuly ze ZP je to pravé ořechové. Neb přísloví praví: "nejsme tak bohatí abychom kupovali levné věci". Měl jsem ho v ruce a vypadá to spíš jako parodie na dvoják, hlavně soustřel je problém. Podle slov puškaře pana slaniny je to i ryskantní - baskule to sice asi utáhne ale na dvoják má ZP poměrně subtilní háky. když dvoják tak osvěčenou kvalitu, je to sice drahý ale funkční a navíc i pěkný. Markel 140 v 8x57JRS stojí dnes asi 114000,- což na dvoják není zase tolik a je to jistota (dokonce ho prodávají na splátky).
Dalším aspektem (ikdyž ne hlavním, chudoba cti netratí a tak zůstaňme nohama na zemi) že dvoják je reprezentativní zbraň což se o dvojáku na ZP uplně říct nedá a byl jsem na několika naháňkach kde se "kolegové" kteří prostě na dvoják od renomovaných výrobců neměli snažily dělat grófy což spíš vyvolávalu úsměv mezi těmi Heymi a Krighoffy. Kolegům kteří by rádi dvojáky ale Nechťej pustit chlup radím až si radši koupí dostupnou originální zbraň(opakovačku, kulobrok...) raději než "suplflintu" Blaser je taky docela dostupný ale mě zase vadí jeho celkový vzhled jinak proti zpracování a funci o tom žádná.....Je to problém, kulové kozlice a dvojáky mají mizerný soustřel skoro vždy když se jedná a pokus nějaké zbrojovky zasáhnout do této sféry - Browning, Brno, Baikal, Finklasic. Dvojáky a kulové kozlice jsou ?lechta mez zbraněmy a tak by jejich výroba měle být prováďena je těmi nejlepšími zbrojovkami které s tímto mají hluboké zkušenosti....Omlouvám se jestli jsem nikoho urazil, vězte že to není záměr můj názor může být poněkud radikální ale tak to prostě cítím....Proto než dáte peníze z ruky za něco očem nebudete přesvěčení a co není praxí prověřené tak o tom dlouho přemýšlejte....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

....bohužel, podle zásluh by hodně těch co nosí ZPčka (nic proti nim sám ho mám..) by zasložily flintu z Ferlachu a spoustu z těch co nosí Ferlachy by zaslou?ilo přes hubu a sand ani to ZPčko ne....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

řeknu to takhle pokuď ten dvoják ze ZP udělá puškař tak to je pěkná zbraň a majitel se nemusí stydět pokuď to udělá někdo tak jak je nafoceno na stránká puškařství Lepič tak je mi na bli......... k těm fotkám se nic jinýho nedá dodat
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

já to neumím ale jsou lidé kteří to umí za dobrý peníze tady se podívej co se dá pořídit zhruba za 40 000 sk
http://www.polovnictvo.com/modules.php? ... le&sid=319
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

to Jakub: Kdybych měl na Merkla tak bych se asi neptal na ZP :twisted: :wink: . Děkuji za radu. :lol:
Zatím jsem si to trochu rozmyslel. Mám doma 3 kobyly tak je za rok připustím a až prodám hříbata tak si koupím kulovou kozlici bettinsoli. :wink: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Odpovědět