Podzimky

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Podzimky

Příspěvek od curil »

ahoj chlapi,v sobotu jsem byl s oharem na pozimkach a tak neobjektivni posuzovani jsem jeste nevidel! byl jsem sice v 1cene ale docela jsem byl nastvany.zacalo to hned rano,sraz v 7.30h a byli tam jen psovodi,organizatori a rozhodci prijeli v 8.30h :) .byl jsem ve skupine s jednim chlapem co prijel s rozhodcima a presto ze ten pes byl druhy nejhorsi ve skupine nakonec skoncil celkove druhy,v kazde discipline mu pomahali.mne treba dal rozhodci 3 z nosu a vystavovani,vlecka,vse 4,nevim podle ceho mi dal 3.pak jeste 3 za styl hledani.ten druhy pes(irsky setr) pri hledani na 15min utekl a dostal 4.bylo tam toho moc,docela mne mrzi jaka ta nase kynologie bordel a kamaradickovani.nema cenu se hadat ale nase.re to :(
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Podzimky

Příspěvek od Leon »

Gratuluji k vykonání zkoušek a stim co se děje okolo se nevzrušuj jsou to zbytečný nervy a nic stím neuděláš :? já jsem na ZV s Lunou vyhrál ale všichni jsme dostali trojku z nosu a důvod byl že nebyla srstnatá a to mi fena vystavila srnčí ale to Kubátovou nezajímalo hold to nebyl zajíc
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Podzimky

Příspěvek od curil »

ale jo,ja jsem nechtel byt slavny :) ,mne to stvalo jen kvuli psu,super delala a pak nejaky blbecek dela ze vsech voly a prachsproste pripiskava kamaradovi.to nesnasim.a to byli rozhodci ze snad nikdy nemeli psa,to bylo neco.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Podzimky

Příspěvek od Perník »

Pánové, nedávno jsem Vám o tom psal v jiném tématu, že z tohoto jako začátečník mám velké obavy. A nyní mi to jen potvrzujete, je to jen partička známejch, který mezi sebe nikoho nepustěj! Prachsprostej bordel!!! :evil:
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Podzimky

Příspěvek od curil »

perniku,to mas pravdu ale na obyc podzimnich zkouskacho nic nejde a stejne takove prasarny.co se pak deje na memorialech a vrcholnych akcich.minuly tyden jsem byl na vystave a jak se rozhodci s kazdym kamaradem poplacaval v kruhu cekal jsem levotu ale nakonec to dobre dopadlo :).
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Podzimky

Příspěvek od Perník »

to curil : tak gratuluju. Zrovna nedávno jsem četl článek v Myslivosi o nominační soutěži na MRK a byl jsem zhnusenej. pak mám opravdu pocit, zda do toho vůbec jít. Ale na druhou stranu si říkám, nechci mít nějakého šampiona , ale pejska na práci. Tak snad pak ty zkoušky nějak zvládnem a víc mě to nebude rozčilovat...
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Podzimky

Příspěvek od curil »

ale jo,zvladnes to,jen nekdy proste to kamaradickovani nasere.nemam nic proti ze treba zacinajicimu klukovi rozhodci pomuze ale tohle bylo jine.mne se ted dva tydny darilo,minuly tyden moje stene vyhralo vystavu a ted jsem byl s jinym v 1cene na PZ celkove 4.ono prave nastve ze pes chodi super a nejaka lata skonci lip ale co uz :) .
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Podzimky

Příspěvek od Leon »

perníku klídek to zvládneš :wink: u vás jsou sice rozhodčí tvrdý ale dost spravedlivý loni jsem byl uvás na VZ a pohoda jediný problém byl že mi dali na ohrádku pro 19kg moc velkého lišáka :D :D :D ještě že na vlečku dali normální lišku tak měla samý 4 jinak jsem jí musel dát vozejček :D :D :D :D :D škoda že to není v řádech nějak ošetřený protože srovnávat 40kg fouska s 19kg pointrou prostě nejde pak jsou na tom malý ohaři bitý nedokážu si vůbec představit malého mustrlanda nebo bretaňáka s 7-8kg liškou
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Podzimky

Příspěvek od curil »

Leone to je fakt.kolikrat ma drobny pes problem i s velkym zajicem.Leone prodal jsi nakonec vsechny stenata? kolik ted vubec stoji stene pointra nebo setra? ted jsou asi nejdrazsi madari a vymari.stene vymara tak 9tis.kamaradovi ze sdruzeni ted v sobotu umrel fousek.normalne pri kacenach dostal zachvat,odvedl ho domu ,pak dalsi zachvat a privolany veterinar ho utratil.ten fousek mel teprve 7let a nikdy nemel zdravotni problemy.tak si kolega bude hned kupovat druheho psa,asi zase fouska.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Podzimky

Příspěvek od Leon »

nazdar ono to je odně ho tom co maj rodiče za zkoušky a výstavy dají se sehnat výmaráci maďaři se zakladní výstavou a zkouškama za 8 ale taky za 15 to samý u pointru tuhle mi volal myslivec aniž by se zeptal na rodiče zkoušky atd. tak na první co se ptal byla cena když jsem mu řekl 8 tak ze mě začal dělat blbce že normální cena je 4 tak jsem mu poradil ať si tam kde to maj za 4 jde koupit štěně a tím jsem hovor ukončil. Tomu známýmu poraď ať si důkladně projede rodiče dnes sehnat pořádnýho fouska není sranda
Zatím mám volný dvě feny a jednoho psa tady jsou fotky nejsou nic moc ale na to že jsem jich uděla asi sto a vybral 6 tak to je zázrak protže ty malý šílence udržet je zázrak :D :D http://zakatovehoudoli.webgarden.cz/nov ... ek-10.html
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Podzimky

Příspěvek od curil »

s tema stenatama je to bida,sam ted mam stenata a zajem je maly,porad mam dve volne.s tim fouskem nevim,rikal hlavne at neco rychle sezene.znas to nejlip se na to zapomene.
hunter364
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 22.1.2008, 20:38

Re: Podzimky-dotaz

Příspěvek od hunter364 »

:? :?
Naposledy upravil(a) hunter364 dne sob 22.10.2011, 7:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Podzimky

Příspěvek od curil »

s tím uvazováním je to teď docela běžné.ty slepice mají míň pachu nebo co a psi to vystaví až nakrátko.někdy se taky dávají křepelky a to je ještě horší pokud na ně psa necvičíš.ve zkouškách jsi mohl dál pokračovat a upotřebitelnost jsi podle mně získat měl.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Podzimky

Příspěvek od roedear »

..to uvazování mi přijde divný, jinak lovecká upotřebitelnost se získává vykonáním limitních disciplín v případě, že na nelimitní disciplíně pes pohoří

Já jsem se nakrknul na BZ - pobarvené stopy byly blízko u sebe a konce tří stop byly namačkané dokonce v pouhých 50 m - všechno zavětřené, na své stopě jsem viděl konec následující a podle toho jak foukl vítr tak mi pes ukázal i konec předcházející - krásně označené stromy a smrkové větve na zemi, konec naší stopy byl 25 m za linií konců těchto dvou dalších stop :x
ZKK 600 30-06 Spring. Sierra 11,7g (SBT)
karlos79
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 17.7.2010, 21:10
Bydliště: Ludslavice,Holešov

Re: Podzimky

Příspěvek od karlos79 »

Dobrý den,pokud se na podzimních,i jiných zkouškách použije volierová zvěř,je to špatně.Má zcela jiný pach než zvěř z divoké populace.Ohař ji nemusí vůbec vystavit a pokud ji vystavý tak na velmi krátkou vzdálenost.To mu potom snižuje i známku z nosu.Dobře je to vydět na honech kde se lový baženti z odchoven,pes jen nosí podle zraku,nos vůbec nepoužije.tak se dá i kvalitní pes pokazit.
Odpovědět