Vesty pro psy...

Pejskové a jejich výcvik
Nyctereutes
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 18:05

Vesty pro psy...

Příspěvek od Nyctereutes »

Jaký je váš názor na vesty (oran?ové, ochranné) pro psy? když mi kolega řekl, že chtěl střelit po mém psovi, protože myslel, že je to liška, okamžitě jsem fence pořídila oran?ovou vestu na suchý zip. Viděla jsem také ochranné vesty pro psy používané na černou zvěř. Jde v podstatě o korzet spojený s viditelným obojkem, kdy pes má chráněný hrudník i břicho. používá se to hlavně v USA, ale myslím, že je to velice dobrá věc. Jen letos tu prase rozpáralo dva psy.
Odkazy: http://www.haynhogdogs.com/page4.html; http://www.boardogs.com/Videos/Keith_T_Hog_%20Video.htm :P
Nyctereutes
__________________________________________
"Ex natura vivere summum bonum est."
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

zdravim na vesty jsem dával odkaz v rubrice odkaz na jiní weby je to určitě dobrá věc jak reflexní pro všechny psi tak ochraný pro psi kteří loví černou ale v česku si to moc lovcu nepořídí díky ceně 50-100 dolaru ví? co je za to piva hold nejsme ve ?védsku nebo usa adt. tam je každý kdo to nepoužívá blb který si neváží psa jak mi řekla jedna majitelka fil z brazílie
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Vesty jako takové jsou dobré jak pro honce tak pro psy.Za jedno má člověk přehled v leči za druhé bezpečnost by měla být prvořadá.Některým psím plemenům je přímo nařizuji na každou společnou akci.Jedná se hlavně o borderteriéra.Neni nic horšího koukat se pak do vůdcovích očí a říkat mu co se přihodilo.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Zdenek41 píše:Vesty jako takové jsou dobré jak pro honce tak pro psy.Za jedno má člověk přehled v leči za druhé bezpečnost by měla být prvořadá.Některým psím plemenům je přímo nařizuji na každou společnou akci.Jedná se hlavně o borderteriéra.Neni nic horšího koukat se pak do vůdcovích očí a říkat mu co se přihodilo.
Nemám takové zkušenosti s loveckými psy, ale oněkdy jsme se o tom s kamarádem, co má velšteriára a kopova a on mi řekl, že vestu NIKDY obojek vždy.
Zdůvodnoval to tím, že ta vesta může být volnější a mnohdy může psovi uBlížit tím, že se zamotá do nějakého ?á?í,či nějaká větev a hned je v totální nevýhodě a jasný cíl. Naproti tomu obojek je bezpečnější.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Tomfi u těch psů obojek na sucháč.To se omlouvám nechal jsem se strhnout s těma honcema.Ale myslel jsem obojky.těžko by si někdo na na háňku povinně táhl pro bord. vestu.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

k tomu jenom

Příspěvek od precechtel »

učiním poznámku, že loni jsem koupil reflexní obojek pro své dvě feny a sobě pásek na klobouk na společné lovy. Myslím, že nastala situace tyto věci používat, myslím to zcela vážně. S vestami zkušenosti nemám. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Také jsme si pořídili pro naše čubiny reflexní obojky. Pro sebe to plánujeme koupit letos.
žena má výmaračku a byla by ji škoda. Krom toho je lépe vidět. :wink: Akorát, že jagoša už dva obojky ztratila v rákosí.
:?
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Nyctereutes
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 18:05

Příspěvek od Nyctereutes »

Tomfi píše:
Zdenek41 píše:Vesty jako takové jsou dobré jak pro honce tak pro psy.Za jedno má člověk přehled v leči za druhé bezpečnost by měla být prvořadá.Některým psím plemenům je přímo nařizuji na každou společnou akci.Jedná se hlavně o borderteriéra.Neni nic horšího koukat se pak do vůdcovích očí a říkat mu co se přihodilo.
Nemám takové zkušenosti s loveckými psy, ale oněkdy jsme se o tom s kamarádem, co má velšteriára a kopova a on mi řekl, že vestu NIKDY obojek vždy.
Zdůvodnoval to tím, že ta vesta může být volnější a mnohdy může psovi uBlížit tím, že se zamotá do nějakého ?á?í,či nějaká větev a hned je v totální nevýhodě a jasný cíl. Naproti tomu obojek je bezpečnější.
Vesta je na suchý zip. už mi to ztratila v husté smrčině (na?ly ji ženské při pálení klestu). takže nehrozí, že by se pes někde zasekl... Jinak oran?ové reflexní vesty jsou u nás už cca 2 roky povinné a obojky pro psy také. A je to opravdu výborná věc... :P
Nyctereutes
__________________________________________
"Ex natura vivere summum bonum est."
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Pro psy reflexní obojky schvaluji, to je myslím dobrá věc.
Za dob mého mládí nikdo žádné vesty ani pásky na klobouk neznal. Na společných lovech byla většinou kázeň, když se řeklo " do leče se nestřílí", tak se taky nestřílelo, kdo to porušil, žel domů. K tomu jsme žádné vesty, ani jiné podobné nesmysly nepotřebovali každý věděl o svém sousedovi a do leče se fakt nestřílelo.
Dnes se chráníme podobnými pomůckami, abychom věděli, kam do leče střílet - jiný účel v tom nevidím. Ze společných lovů se stávají polovojenské akce, zaměřené na černé nepřátele - černou zvěř. Mimo vest nebo reflexních pásek je dobré se vyzbrojit i poloautomaty typu SKS, nebo Browning BAR - až budou naši černí nepřátelé útočit, je každá rána dobrá. NEPROJDOU ! A diky červeným vestám to Možná přežijem, protože když se objeví nepřítel, střílí se přece všemi směry.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Příspěvek od Bord »

Zdenek41 píše:Vesty jako takové jsou dobré jak pro honce tak pro psy.Za jedno má člověk přehled v leči za druhé bezpečnost by měla být prvořadá.Některým psím plemenům je přímo nařizuji na každou společnou akci.Jedná se hlavně o borderteriéra.Neni nic horšího koukat se pak do vůdcovích očí a říkat mu co se přihodilo.
Začínají naháňky a já budu zase chodit s borderem vtlaku.On s reflex. obojkem já ve vestě.již párkrát jsem po ukončení leče slyšel,tvůj pes nna mě vyhnal prase,myslel jsem že za ním běží sele.Nic příjemného pro u?i.Tak uvažuji o vestě i pro psa.Lesu lovu
8x57JRS,bordík
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Vloni na naháňce v kukuřici také dva borderteriéři vyhnali samotné větší prase a na srazu po leči jsem také slyšel: Viděli jste tu bachnu s těma selatama? :!:
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Tak jsem se dozvěděl že by snad měla začít jedna česká firma dělat ochraný vesty pro psi tak jsem zvědavej protože ještě hony pořádně nezačali a už v mém okolí jeden fousek nepřežil kontak s černou jeden foxík má asi 25 stehu na boku a v sobotu unás jagoš odcházel z honu po dvou packách na obě levý kulhal :(tady na té stránce jsou dva odkazy na ochraný vesty
http://www.jagdterrier.at/cgi-bin/page. ... 53;lang=de
despo
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 19.10.2007, 18:07

To leon

Příspěvek od despo »

to leon:

jo máš pravdu jedna česká firma se již touto problematikou a vím, že jsou vidět výsledky. Vesty budou připraveny na příští loveckou sezónu.
Mám doma slovenského kopova a když mi ho na začátku listopadu chytl kanec a rozpáral mu, sice "pouze", kousek kůže na stehně. Bylo to pro mě utvrzení v používání vest pro pse. Reflexní obojkou jsou výborná věc, a dokonce podle rozdílných barev rozeznávám své psy na dálku, když jdu na naháňku se smečkou:) ale přeci jen před prasetem ho obojek nezachrání..
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Příspěvek od Bord »

žena mi u?ila pro bordíka oran?ovou vestu.V leči to byla paráda,nedal se s ničím splést.Vydržela jen do čtvrté leče kde jiroztrhl u střeleného selete.Další pokus snad dopadne lépe. :)
8x57JRS,bordík
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Příspěvek od Bord »

žena u?ila pro bordíka oran?ovou vestu.Nedal se v leči s ničím splést :D To nám vydrželo do čtvrté leče,kde ji roztrh u střeleného selete.Další pokus snad dopadne lépe.Už to píšu po třetí :evil:
8x57JRS,bordík
Odpovědět