Noční vidění pozorovací

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění

Příspěvek od rimar77 »

včelák píše:Dodám jen že ta dobrá vyditelnost 100m v lese je jen s přísvitem i přez to , že se má jednat o Generaci 2+.Je to dle mého názoru moc skel za sebou.Přesto je to hodně zajímavé řešení.
za těch 55.000 tisíc to bude max ruskej měnič když přihodíš dalších 50-100 tisíc máš už holandskej měnič a ten je výrazně citlivější tam už to možná potřeba nebude ale je to třeba jako vše zkusit
fesoj - teď ve střeleckém revue běží série článků o NV a pro takovej základní přžehled to je dobrý a v aktuálním čísle se zrovinka těm předsádkám věnujou akorát že spíš doporučujou nedávat před ale za denní optiku
každopádně osobbně si myslím že když už NV tak s křížem určenej přímo ke střelbě ten pozorovák ty zpětný rázy při střelbě nemusí ustát a hlavně si myslím že když máš kvalitní puškohled nepotřebuješ NV teda na louce či na poli v lese to je jiná, jako mladej a blbej jsem si pořídil Nv I generaci a nakonec jsem ho nikdy stejně nepoužil protože do lesa mezi stromy 1 nejde použít a venku NV nepotřebuju
paola
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: sob 29.9.2007, 14:30

Re: Noční vidění

Příspěvek od paola »

Pro CBFranta: Dík, že si mi potvrdil mojí teorii, že je to tak na malorážku. Sám to nemam a určitě to kupovat nebudu :D .
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění

Příspěvek od rimar77 »

http://www.youtube.com/watch?v=D2ed7Mqu ... re=related

fesoj tady je nějakej pokus s tou předsádkou co jsem našel můžeš si udělat představu jak je v tom vidět

http://www.youtube.com/watch?v=rAvnMYqj ... re=related
a docela zajímavé porovnání NV a termální kamery kdysi se to tu řešilo
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Noční vidění

Příspěvek od fesoj »

Díky, vypadá to pěkně. Ale tam asi musí být nějaký přísvit - když jsem používal pozorovací noční vidění s dvěma okuláry a jedním velkým objektivem, údajně švýcarský výrobek, tak ta světla zvěře rozhodně tak nezářila.
Kritériem pravdy je praxe.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění

Příspěvek od rimar77 »

fesoj jasně ta záře těch světel je způsobeno odrazem přísvitu, proto pokud se sním loví tak brzy se ta zvěř naučí po zapnutí přísvitu zdrhat jako o život jelikož jim opravdu jde o život a vědí to. Tak krásně zjistíš díky pozorováku že vám tam někdo loví za pomoci NV
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Noční vidění

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím :)
Jak jsem zaregistroval, tak poblíž byly zdroje umělého světla, snad pouliční lampy či co.... Za těch okolností byl asi přísvit zbytečný....Ale byl tam. Výkonostně to typuju tak na gen. 1+ ......
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění

Příspěvek od rimar77 »

Lesomil píše:Zdravím :)
Jak jsem zaregistroval, tak poblíž byly zdroje umělého světla, snad pouliční lampy či co.... Za těch okolností byl asi přísvit zbytečný....Ale byl tam. Výkonostně to typuju tak na gen. 1+ ......
kdepak 1+ generace je to v popisu- předsádka k denímu puškohledu a je to druhá generac s holandským měničem DEP 0, takže je moc pěkně vidět že ty předsádky nic moc i se špičkovým měničem když to musí projít ještě puškohledem
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Noční vidění

Příspěvek od Lesomil »

Podle mne je kvalitnější obraz, je li předsádka vpředu, protože puškohledem prochází už upravený obraz a záměrná osnova puškohledu je při pohledu do předsádky jednoznačně čistější a čitelnější. Nemá pak vliv zda je to s bodem či nikoli.... Měl jsem možnost kouknout se přes Yukon sentinel gen. 1+ a obraz se mi zdál lepší než na tom videu... Ale to může být suběktivní dojem... Zajímalo by mne na jakou vzdálenost byla zvěř pozorována..... uživatel točil zvětšením jak brzdou u vagónu.... výsledek na mne neudělal dobrý dojem :)
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění

Příspěvek od rimar77 »

Lesomil píše:Podle mne je kvalitnější obraz, je li předsádka vpředu, protože puškohledem prochází už upravený obraz a záměrná osnova puškohledu je při pohledu do předsádky jednoznačně čistější a čitelnější. Nemá pak vliv zda je to s bodem či nikoli.... Měl jsem možnost kouknout se přes Yukon sentinel gen. 1+ a obraz se mi zdál lepší než na tom videu... Ale to může být suběktivní dojem... Zajímalo by mne na jakou vzdálenost byla zvěř pozorována..... uživatel točil zvětšením jak brzdou u vagónu.... výsledek na mne neudělal dobrý dojem :)
ale ta předsádka je vepředu :-) podívej se pořádně :-) ve předu předsádka pak puškohled a nakonec kamera
proto říkám že předsádky stojej za houby a nikdy se nemohou rovnat nočnímu vidění s osnovou které je pro to použití na flintě přímo dělaný a né takovejhle kočkopes
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Noční vidění

Příspěvek od fesoj »

To Rimar 77 - o tom, co jsi napsal, jsi přesvědčen nebo ses přesvědčil ? Já ani s jednou variantou žádné zkušenosti nemám, proto se taky ptám.
Kritériem pravdy je praxe.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění

Příspěvek od rimar77 »

fesoj píše:To Rimar 77 - o tom, co jsi napsal, jsi přesvědčen nebo ses přesvědčil ? Já ani s jednou variantou žádné zkušenosti nemám, proto se taky ptám.
jsem otom přesvěčen, osobní zkušenost- jelikož vím jakej rozdíl ve světelenosti udělalo jen to že jsem nandal na NV puškohled předsádku abych udělal z 2x zvětšení 4x a tam toho skla navíc tolik není jako když před nebo za to dáš puškohled kde ta optická soustava sebere mnohem víc světla a vlastně 2generaci tím degraduješ na úroveň 1generace podívej se na další videa jsou tam i 1 generace a uvidíš že v tom je moc ten obraz úplně srovnatelnej néli lepší ikdyž u malého zvětšení stím bylo vidět pěkně jak zazoomoval stál obraz za houby, podotýkám na pušce ho nemám zjistil jsem že v naší příměstké honitbě mi stejnou funkci splní kvalitní puškohled a mám klid a čisté svědomí a tak leží nevyužit ve skříni, nepoužívám ho ani jako pozorovák a ani nikomu nedporučuju aby si ho tam dával, sice se zákazem používání NV nesouhlasím a považuji to za omezování mých práv ale nedá se nic dělat, slovy klasika Járy Cimrmana - můžeme se zlobit a můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak vše co stím můžeme dělat :lol: a tudíž musíme zákon respektovat
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Noční vidění

Příspěvek od fesoj »

Jenže právě u těch předsádek je to diskutabilní. Jednak v reklamě, kterou jsem četl, bylo výslovně uvedeno, že se nejedná o zakázaný doplněk zbraně, neb tam není žádná osnova či jiné zaměřovací zařízení, druhak samotné namontování na puškohled a opětovné sundání je víceméně několikavteřinovou záležitostí, kterou můžeš realizovat přímo na posedu, ergo kladívko je to naprosto nekontrolovatelné a tudíž i nepostižitelné, i kdyby s tím, co v té reklamě bylo uvedeno, policejní orgány nesouhlasily. Samozřejmě nepředpokládám, že by s tím bylo vidět jako ve dne. Ale mou zásadou je, že za šera či v noci si mohu dovolit vystřelit jen tehdy, mohu-li s jistotou zamířit na jednotlivé části těla zvěře. Nějakou střelbu "na střed černé koule" nepraktikuji a neuznávám, i když jsem si zcela jist, že jde na 100% o sele. Takže s dodržením této zásady by i ta dle Tebe nedokonalá předsádka mohla být značným přínosem, zejména co se týče přesnosti zásahu.
A že za opravdu jasných měsíčných nocí je NV pro lov zbytečné, to je taky pravda. Ale přijde-li mi jelen, rozhodně s NV lépe posoudím paroží, než s obyčejným dalekohledem, byť kvalitním. Nejde přeci jen o ten lov.
Kritériem pravdy je praxe.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Noční vidění

Příspěvek od Lesomil »

rimar 77 :) v nepozornosti jsem považoval tu kameru za vlastní "předsádku"... Ale vzhledem k tomu, že jsem měl možnost podívat se přes PS-22, obraz na videu je více neostrý, rozmazanější a nejsou vidět detaily.... Proto ten odhad gen. 1+ .... Záleží i na použitém přísvitu..... Při pozorování tedy velké plus oproti tomuto videu...
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Noční vidění

Příspěvek od Lesomil »

Navíc u těchto zařízení se musí správně zaostřovat.... Tedy zaostřit jak případný puškohled, tak předsádku, která má své zaostřování... Pokud se to neudělá, či odflákne, pak se s tím může koukat rovnou do uhláku... :wink:
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Noční vidění

Příspěvek od Jindrich Camek »

Ja predsadku mam a musim rict,ze jsem spokojen.
Odpovědět