Výmarský ohař

Pejskové a jejich výcvik
bady.new
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27.9.2009, 14:43

Výmarský ohař

Příspěvek od bady.new »

Zdravim, jelikož už nám Foxlík stárne, chtěl bych si pořídit VOK. Máte s timto plemenem někdo zkušenost? Jak je to s ovladatelností atd...?
Gambrinusplzen
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26.1.2008, 21:22
Bydliště: Rokycansko

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od Gambrinusplzen »

6,5x57+Meopta 3000 3-10x50,ZH 221-16-GA,ROSSI 357 MAG.
bady.new
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27.9.2009, 14:43

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od bady.new »

dík, ale nenašel jsem tam osobní zkušenosti. to je tak kde si ho mám koupit :)
Gambrinusplzen
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26.1.2008, 21:22
Bydliště: Rokycansko

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od Gambrinusplzen »

Mam fenu 7.let. Je temperamentní a hlavně bláznivá do lovu. Jak na drobnou,tak ji používám i na barvu,docela ostrá na škodnou. S detma si hraje bez jakéhokoliv problému,není agresivní. Ovladatelnost je celkem v pohodě.
6,5x57+Meopta 3000 3-10x50,ZH 221-16-GA,ROSSI 357 MAG.
Borio
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 31.10.2009, 14:42

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od Borio »

V susednom zdruzeni maju tohto psika, tiez sa mi celkom paci tak som sa pytal chalanov ako im pracuje a hovorili, ze je dost fajnovy. Nechce sa mu do pichlavych porastov ani do vody, povahou vraj urcite tvdrsi ako nemecky kratas. Tazko si podla jedneho psa robit predstavu o plemene. Ak by niekto vedel napisat svoje osobne skusenosti tiez by som sa len potesil.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od kabát »

Výmaráka mám, je to můj druhý pes. První byla fena Výmaračka. 13 let mi sloužila a dá se říct, že pro mě dýchala.
Neupřednostňuju žádné plemeno, snažím se brát věc prakticky. Bydlím v horách, takže krátkosrstý, kvůli údržbě a také sněhu - aby se nelepil.Vyšší postava také vzhledem k zimě. V předcích má hanoverského barváře a je to znát.
Byla 100% na poli, ve vodě i v lese. Mnoho dohledávek srnčí, vysoké i černé. Buhužel všechno na řemeni, protože nehlásila u zhaslého kusu.Uměla i natláčku když bylo potřeba.
Po tom co uhynula jsem dlouho zvažoval barváře. Nemáme ale tolik příležitostí k dohledávkám abych měl takového univerzála.
Koupil jsem opět výmara, tentokrát psa. Předpoklad hlasitosti měl po otci. Od malička jsem ho v tom podporoval.
Je mu 9 měsíců, přináší kachny z vody, vystavuje drobnou, zajíce a srnčí nepronásleduje.
Máme za sebou dvě ostré dohledávky na pobarvené stopě.
Hlasitost potvrdil při dohledávce na volno na pobarvené stopě u zhaslého kusu.
Snad mu to vydrží a příští rok to předvede na zkouškách.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
bady.new
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27.9.2009, 14:43

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od bady.new »

Děkuju mnohokrát za odpovědi :)
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od Bord »

Kolega ve sdružení má výmaráka psa.Mohu jen potvrdit to co napsal kabát
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od curil »

znám pár výmaráků a všichni skvělí pracanti ale dost agresivní.kamarád má výmara a ten vyjede kdykoliv na fenu na štěně na všechno.prý se dřív používali v usa jako policejní psi.jak říkám pracovně snad nejlepší co jsem viděl ale projít kolem něj ráno se psem se nedá :). :)
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od kabát »

S fenou jsem neměl nikdy problémy agresivity na psy, ale hlídala dobře, do zahrady si nikdo netroufnul. Dokud byla mladá dělala dokonce zkoušku ostrosti na člověka. Figurant se na ni zahnal s klackem a v té chvíli ji měl na rukávu. Nikdy bych to do ní neřekl.
Mladý má 9 měsíců, s každým psem se chce kamarádit, co je zajimavé na lidi neštěká, vůbec si nevšímá co se děje za plotem.
Nezajímají ho chodci, cyklisti,auta. Ovšem když něco chce, tak nejde utišit.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Havran
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 20:17
Bydliště: Ivančice

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od Havran »

Zdravím všechny.Mám tříletého výmara -psa ,se kterým su denodeně v revíru.Je to podle mě inteligentní pes,který má všechno potřebné k práci v sobě.Jenže je mu nutno neustále silou připomínat kdo je tady pánem.Je absolutně k neutahání,všichni psi po honu leží kdesi ,ale můj se dívá kdy už zase půjdem lovit.Když si něco umane,je zbytečné pískat a zuřit.Stejně nepřijde.Ale zajíce nosí z půl kilometru.Jediné co mě fakt vadí,že ten můj je netrpělivej,Jakmile nás závodčí nepošle mezi prvníma,tak můj Oryx začne poknikávat,knučet a můžu dělat co chcu,tak tu mordu nezavře.
Zkouška vloh-1cena
Podzimky-1cena,druhé místo.Ve zvěři v Modřicích
Vodní práce- 1cena
Lesní zkoušky-1cena ,vítěz
Nikdy se nestalo,ani poprvé,že by nedonesl nějakou vlečku,nedonesl pohozenou,nenašel zvěř.Pevně vystavuje.Nerad bere uslintanou lišku,ale vezme na 4.Minulý týden kolega na honu střelil lišáka,který nezhasl v ohni.Měli jste vidět,co s ním můj pes dělal.První kočku zadávil v 10.měsících.Na lidi je v pohodě,na psy je dominantní.Jak uvidí cizí psy,ihned vrčí a snaží se vyvolat problém.Nikdy bych si jiného psa nevzal.Tedy pokud bych měl mít jen jednoho.
Výmar je dobrá volba,ale je potřeba si uvědomit,že potřebuje opravdu mnoho času a velkej revír a PEVNOU RUKU.
CZ 550FS 308Win,Meopta 3100 3-12x56RD
ZH 308,Edenberg 1,25-4x32
Troják Merkel 7x65R,12,12,,Meopta Meostar 1-4x20 RD
Browning B 525
ZH 301
ZKM 451
ZBK 110 Hornet
Obojetnice Trnka Brno 6,5/52,,16,Optikotechna 4
Lověna Praha 16x70,16x70 1930
Uživatelský avatar
potamotrygon
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 02.8.2008, 8:59
Bydliště: Plzeň sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od potamotrygon »

Zdravím,mám psa VOK téměř 3 roky.Je to můj první pes.Původně jsem žádného psa nechtěl,ale když jsem ho na kurzu myslivosti uviděl na fotkách tohle nádherné plemeno,tak hned druhý den jsem ho jel koupit a musím potvrdit,že se nedá utahat,má neuvěřitelnou chuť k práci ,špičkový nos,ale je hodně tvrdý na poslušnost,musíš být opravdu důsledný.Pak je to v poho.Stejně mě ale pořád zkouší nějak ochcat.Dominantní k ostatním psům (ne k fenám a štěňatům) i cizím lidem,ostrý na škodnou (sousedovi už zadávil 3 kočky :? ), hodně silný (koupil jsem mu postroj a pomáhá mi tahat ulovená prasata ,v zimě tahá 3 boby najednou i s dětmi,z mírného kopce utáhne i mých 120 kg :lol: ).Jo a hodně toho sežere.Je celoročně venku v zateplené boudě a má výběh cca 300 m2.Potřebuje hodně pohybu,jestli nemáš čas jít s ním každý den nebo aspoň zahradu,tak by tohle plemeno asi strádalo.
Havran
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 20:17
Bydliště: Ivančice

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od Havran »

Zdravím všechny.Tak můj výmarák Oryx,jinak Faust Anisok už prohání zvěř ve věčných lovištích.Včera jsme se sešli u zásobníku krmení,nabrali seno...Můj pes jako vždy zkontroloval okolní houštiny.Najednou přiběhl,celej se třepal,z mordy pěna,litry pěny.Okamžitě jsem jel k veterináři,už na mě čekal,byl jsem tam za 7 minut.Do pěti minut zhasl.Předpoklad-otrava furadanem.Žena se zhroutila,já ktomu nemám daleko.Zdravím všechny normální lidi.
CZ 550FS 308Win,Meopta 3100 3-12x56RD
ZH 308,Edenberg 1,25-4x32
Troják Merkel 7x65R,12,12,,Meopta Meostar 1-4x20 RD
Browning B 525
ZH 301
ZKM 451
ZBK 110 Hornet
Obojetnice Trnka Brno 6,5/52,,16,Optikotechna 4
Lověna Praha 16x70,16x70 1930
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od Zdenek41 »

To Havran při čtení těchto řádek mi naskočila husí kůže.Vím jaké to je při odchodu každého mího psa tak s tebou soucítím.Furgan je to proč jsem přestal v přírodních norách norovat,jestli má někdo psy na jedno použití může mi to klidně vyčítat.Já mám psy na celý jejich život.Ještě dnes vidím jak mi fena přinesla několik vajec z nory,které měla zasilikonovaný špičky.Co stačilo.....Všichni,kdo to svinstvo používají bych usekl pařáty.Jak překonat tu to strátu,která bolí?Rychle si pořid další štěně.Jinak to bolí pořád.A ještě jedna rada ,udělej pořádnej vyrvál skrz ten Furgan oni ho sice nepoužívají jen blbci,kteří mezi nás nepatří,ale hodně se rozšířil u chovných rybníků.
Havran
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 20:17
Bydliště: Ivančice

Re: Výmarský ohař

Příspěvek od Havran »

Pro Zdenek41.Děkuji velice za účast.Psa znali kamarádi myslivci z širokého okolí,tak dnes se telefon nezastaví.Štěně už mám objednany,bude k odběru začátkem dubna.To zvládnem.Okamžitě jsem včera byl na policii,vše co jsem mohl jsem doložil,konkrétně,jmenovitě,beze strachu.Vím kdo to udělal (resp.v našem sdružení to ví všichni).Policisté zprvu věc nechtěli evidovat,ale po jejich telefonátu náčelníkovi se vše sepsalo a už to má kriminálka.Nejsem si jist,jestli něco vyšetří,ale travič je nesmírný zbabělec,tak snad se alespon lekne.Víc sem zatím psát nemůžu,pokud budeš mít zájem,můžu vždy nová fakta sdělit.MYSLIVOSTI Zdar!
CZ 550FS 308Win,Meopta 3100 3-12x56RD
ZH 308,Edenberg 1,25-4x32
Troják Merkel 7x65R,12,12,,Meopta Meostar 1-4x20 RD
Browning B 525
ZH 301
ZKM 451
ZBK 110 Hornet
Obojetnice Trnka Brno 6,5/52,,16,Optikotechna 4
Lověna Praha 16x70,16x70 1930
Odpovědět