puškohledy MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Kolda
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.6.2007, 8:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Kolda »

To Shiva:Ale když se podivam co maji chlapi ve združení za puškohledy (česka zbrojovka,tasco,atd) a střílí v pohodě, je pravda že to musí občas znovu nastřelit.A to asi nebudou jediní uživatelé těchto puškohledů.A to hakko je určitě o třídu výš.Na foru jsem se toho moc o hakku nedověděl.Pokud se nepletu tak je to japonský výrobek,a myslím, že by japonci nevyráběli nějaký šmejdy.Samozřejmě nechci obhajovat levné puškohledy a nejsem ani jejich zastáncem.
ještě k těm penězům,nemá z čeho šetřit,kdych měl stálý příjem tak snad,ale z brigády toho moc nenašetřím,a nemám jen myslivost.Lovecká sezóna je v plném proudu a já nemám puškohled a peníze na kvalitní puškohled už vůbec ne. takže jsem neměl moc na vybranou.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Kolda píše:To Shiva:Ale když se podivam co maji chlapi ve združení za puškohledy (česka zbrojovka,tasco,atd) a střílí v pohodě, je pravda že to musí občas znovu nastřelit.
Myslim ze jsi to definoval sam.
Kolda píše:.Pokud se nepletu tak je to japonský výrobek,a myslím, že by japonci nevyráběli nějaký šmejdy.
Vetsina skel (vcetne NF) dodavaji sikmaci. Ale o sklu tu neni diskuze, diskuze je o mechanicke spolehlivosti.
Kolda píše: ale z brigády toho moc nenašetřím,a nemám jen myslivost.Lovecká sezóna je v plném proudu a já nemám puškohled a peníze na kvalitní puškohled už vůbec ne. takže jsem neměl moc na vybranou.
A to je co ja rikam celou dobu, je to o prioritach.

At si kazdy koupi co chce, treba puskohled za 5.000 a v hospode prochlasta 2000kc/mesic, nebo da to same za pritelkyne, kino a kafe. je jeho vec.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

Tak jak to tady čtu, tak dostávám pocit, že se kvalita výrobků Meopty sni?uje. Tatík si koupil puškohled před 10 lety a co se týká mechantiky kříže, tak je do teď v pohodě. Soustřely v poho, 10 let to lítá do desítky. Jediný problém z nastřelaním se dostavil, když upadl na blátě a spadl přímo na flintu. Na střelnici mu to se?telovali a je to OK.lJinak co se zaml?ení týká, tak to se dostavilo poprvé v loni na jaře, takže to byl 9 let puškohled bez problémů. Můsím podotkout, že si koupil z jejich nabídky "lovecký" puškohled a taky ho tak využívá.
Taky co se kvality týká, tak to chce si zjistit něco o mechanice výrobku a podívat se taky na záruku, neb výrobce moc dobře ví, jakou kvalitu vyrábí a jak dlouho tomu může dát garanci. Nevím jak to platí pro zahraniční výrobky, ale pro ty naše to platí 100%. Dát Meopta záruku 30 let, tak už zkrachovali jen na opravách a výměnách zmetků.
vhool

Příspěvek od vhool »

... no ono pri tech jejich cenach a politice kvality vyroby by i tech tricet let ustaly.vzdyt pri skore 50:50 a cenach to musi byt i tak dobrej kseft.vzdyt duverivcu se najde stale dost (nebo tech kterym nevadi do kola reklamovat :wink: )
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

Chlapi, tak už přestaňte do tý Meopty tak bu?it, ono to není tak špatné, jak se snažíte čtenářům fora namluvit. Začínám si tady připadat jako méněcenný, protože mám české zbraně, českou optiku a střílím českým střelivem. když jsem v roce 1986 s myslivostí začínal, měl jsem nový kulobrok UB 12/7x65R, tak se nikde v tehdější ČSSR optika nedala sehnat. Jeden starý myslivec mně půjčil Zeisse 6x32, který byl dobrý, ale musel jsem ho, až seženu svoji optiku, vrátit. Pak jsem sehnal Hanimex 4x40, který stál za prd. Ten jsem poslal do světa a koupil Nikko Stirling 6x40. To bylo o něco lepší, ale musel jsem ho tak 3x ročně natřelovat. Taky jsem ho prodal. když jsem si v roce 1996 kupoval svoji první Meoptu 6x42, tak mně jeden známý puškař ujiž?oval, že to jsou šmejdy, že jsem udělal chybu. Teď ji mám na kulobroku UB 12/7x65R. Na osttatních zbraních mám Meoptu ČZ 527, r. 223 Rem, 6x42, ČZ 537, r. 270W, 7x50 RD a jsem spokojen. vždy před začátkem odstřelu si dám několik ran do terče a střílí to pořád dobře. Nástřel upravuji jenom, když měním serii nebo druh nábojů. ještě musím říci, že lovím tak do 120 m. LOVU ZDAR!
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Pravdou je, že to snad až tak hrozné nebude.

To Shiva: Chlape nechcu ti nic vymlouvat, sice máš pravdu o prioritách, ale pochop, že já a stejně tak každej jinej student, nejsme schopni našetřit tolik peněz. A věř mi nebo ne neutrácí se jen za kino, holky a chlast. Těch výdajů je mnůhem mnůhem víc, ale to ti co již studovt skončili bohužel nevidí. Blbé skriptum mě stojí skoro 500Kč. Tak si to spočti, na kolik mě vyjde jeden semestr, když mám až 10 předm+tů. Naštěstí dnes jsou již skripta v el. podobě.

Samozřejmě, kdybych na to měl, tak já osobně neváhám a jdu do ZEISSE a to velmi rád.Jo a už vůbec bych nestřílel BO 98 či CZ 550. A tské ne brokovnicí Bajkal.A v tom mi bohužel žádné priority nepomohou. Pravdou je, že bych teda mohl zvolit politiku, že nebudu střílet dokud na to nebudu mět. Notak asii v důchodu by to teda bylo reálné. No a popravdě jedna priorita, která mě držípři studiu je, abyc pak moh brát ví peněz za tituly a zkušenosti a moh si koupitlepší, mnohem lepší výbavu. bohužel je to jen můjsen a tu?ím, že to takový nebude.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - v?ickni, co jste se vyjádřili, moc pěkné, obohatilo mne to. Koncem roku budu také ře?it další PHL, tak alespoň vím, jak se orientovat. No, Arno?te, musíš šetřit, prodej hadrolet. S pozdravem F.
To - Mosin, jsem rád, že se snad vše uspokojivě vyře?ilo, chyba se na?la a flinta bude trefovat. F.
politice a politikům zmar
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

No ještě se uvidí, jak to bude držet při užívání v terénu. Jediné co mě trošku uklidňuje je těch 10let, takže to můžu nechat prověřit praxí. Snad s tím již nebudou problémy, protože sám ví?, že jsem si s tím zkusil opravdu hodně. Hádky doma atd. Prostě nepřeju to nikomu a skutečně přemýšlím o velkým šetření na pořádnej kukur do budoucna a asi taky pořádnou flintu v podobě M03 či tak něco. Ale to je velká hudba velké budoucnosti. :? :roll:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

pro Jirka 83

Příspěvek od ČENDA »

Jestli chceš optiku s pevným zvět?ením která aspoň trochu kouká v rozumné cenocé relaci tak se podívej na stránky puškařství PROMYS tam nabízí DOCTER8*56 s červeným bodem za 18900. Já ho mám taky a jsem zatím velmi spokojený.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Příspěvek od l.porizek »

Tak mě má meopta už dopila krev a jde z domu,ve čtvrtek jsem v noci chybil
tři prasata na 20,40 a 80 metru.montáž je v pohodě a zbran taky.mam toho variabla 3-12×56(3100),už na ní nejde ani otočit na dvanácku,točítko zvět?ení se zastavuje na jedenáctce a dál už to nejde,a při točení to i v mechanizmu zalupe.Před měsícem jsem musel zbran zničeho nic znovu nastřelovat!?lo to o třicet centimetru nahoru,a to zbran převážím v pouzdru a na šoulačce nebo na čekané dávám na zbran opravdu pozor,aby nedošlo k nechtěnému tuknutí.
Dnes jsem koupil na pušku nový puškohled:KAHLES HELIA CB 3-12×56,už na
pohled větší ostrost,jemný přísvyt svět.bodu.Tak doufám že jsem stouhle optikou neprohloupil a budu velmi spokojen,Co vy na to????????????????
všechny vás zdravím,LOVU a LESU zdar.Lukáš :P
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Jak? co my na to?

1. myslim ze o kvalite a spolehlivost Meopty se tu napsalo dost.
2. ja bych si ji nekoupil ani nevzal zadarmo i kdybych bydlel ve fabrice na dvorku a mela zaruku na 100let

jo jo, chybama se clovek uci, a nekdy to stoji penize a nekdy zdravi a nervy.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Co ti na to máme říct, mnoho lidi je spokojeno s meoptou. holt variably jsou velmi náchylné, zlaté pevné zvět?ení.
Na srazu někomu lítali i SB lépe než Normy:shock:
K Shivovi no comment, hanit umí každej.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

No kdyz skutecnost beres jako haneni, tak to ja zase nazyvam zaslepenost.
Protoze ja jsem dalek nekoho nebo neco hanit. mluvim ze zkusenosti a to ze 8 lidi z 10 si neco chvali a ja mam klienty kteri Meoptu meli, nekolikrat ji meli v oprave a nakonec si koupili jinky scope, tak pro mne je to nespolehlivy vyrobek ktery si proste nemohu dovolit.
Vzdy jsem chvalil jejich sklo. ale to je vse. a jestli nekdo takovy nacioanlista ze neni schopen pojmout kritiku domaciho vyrobku a kritiku opravnenou, a vyklada si ji jako haneni, tak je mi ho opravdu lito.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Snad jsi se neurazil, nemyslel jsem to ve zlém.Beru kritiku, ale opravdu mi přijde už trochu mrzuté, když v jednom treadu napíšeš desetkrát že je to shit. Meopta není bůhví jaká, očekávat zázraky nelze ale pořád je to celkem jistý výrobek, když vem? všelijaký ty puškohledy jako tasco,ceska zbrojovka a kolik lidi s tim lovi.
Podle me muzes do stredni tridy meoptu klidne zahrnout, a nebavme se o swarovski a podobných, to uz jsou tridy vyssi kality, pro ceskeho strejdu nepotrebne :lol:
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

kdepak neurazil, neni duvod. jen me prekvapuje ze se divis co napisu, kdyz na nekolika forech a mozna tady v nekolika vlaknech se pise ze Meopta ma proste spatnou mechaniku ktera se sype, a pak nekdo napise to same a zeptat se co my jako na to.
Jasne ze myslivci budou s meoptou povetsinou spokojeni, protoze to jednou nastreli a uz s tim nikdy nehybaji. Drtiva vetsina z nich za rok nevystrili ani desetinu toho co ja.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Odpovědět