puškohledy MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od zispo »

no to nevím ale hlavně ten puškohled má za cenu, kterou nemá ani Meopta.
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Jiří »

zispo píše:no to nevím ale hlavně ten puškohled má za cenu, kterou nemá ani Meopta.
Chce to hledat. Větší odběratelé mají lepší ceny, ale chce to mít i štěstí a narazit na akci.
Nebo myslíš že tohle je nějaká eko řada meopty? Jakej je cenovej rozdíl této meopty a tvého Leupolda?
Brok je brok, ale první kule bere.
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Michal P »

Jen tak pro informaci, má to palcový tubus a řada Meopro je myslím taková nižší řada puškohledů. Tak to aspoň chápu z popisu na meopta.cz
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1408
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Choochoo007 »

Savazka,
pokud budes lovit skodnou na cca 200, mozna vice, tak asi ne za tmy. Kouknul bych mozna i po Meoptach bez bodu. Pokud budes trvat na bodu, tak koukni na Meostar 3-12x56 s krizem. Me osobne vyhovuje klasika T, nezakryva mi ani napinacek na 300m :D Nejak i pod krizem č.4 hledam presne bod pro zamireni a to me znervoznuje, bod jsem zkusil na 100m a nesedi mi vubec. Osobne bych bral Prvni ohniskovou rovinu, nemel by snad byt takovy problem s presunem zamerneho bodu u zmeny zvetseni.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od zispo »

Jiří píše:
zispo píše:no to nevím ale hlavně ten puškohled má za cenu, kterou nemá ani Meopta.
Chce to hledat. Větší odběratelé mají lepší ceny, ale chce to mít i štěstí a narazit na akci.
Nebo myslíš že tohle je nějaká eko řada meopty? Jakej je cenovej rozdíl této meopty a tvého Leupolda?
Tak srovnávat Meoptu a Leupolda jak kvalitativně a to i cenově to se nedá. Jinak jsem koupil Leupolda 6,5-20x50 což Meopta toto zvětšení nedělá a to nemluvě o tom že co jsem se tady dočetl tak jsem ji ani nechtěl. Jedinou Meoptu co mám doma je klasická 4x. Jinak Nikon a Leupold.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od duch Pampuch »

to savazka, pokud chces neco na zatloukani hrebiku od meopty, tak jdi do rady ZD, tam je svitici krizek a carky zakryvaji necelych 5mm/100m...
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od kasari »

OT příspěvky a reakce na ně byly smazány. Odklánění se od tématu má svoje meze a bude opět oceňováno varováním, nebo banem
Ulkomaalainen...
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od savazka »

Rozmnožilo se tu ke mně pár dotazů, tak abych to shrnul. 1.) Nad 200m s tím variablem střílet nehodlám, nemám důvod. (Jinak jak mi někdo odpovídal- lišku na 200m v noci - takové světelné podmínky na takovou ranu, byť i na sněhu, jsou u nás tak jednou za měsíc :) ) 2.) Ta přední ohnisková rovina mě trápila z důvodu, abych si nenastavil na 160m vzdálenou kunu/kočku/lišku zvětšení 12x a ouha- zviřátko není za křížem vůbec vidět. Se současnou Meoptou 7x50 s tlustým T nemůžu třebas na pytlačící kočku na 150m spolehlivě namířit, je zkrátka moc malá, zvlášť v létě za svítání, kdy ještě není moc dobře vidět... (Jestli za to může můj horší zrak, asi ano...) 3.) Zatím u mě vyhrává Meostar R1r 3-12x56 RD se záměrným křížem 4K. U kamaráda jsem si zkoušel namířit s puškohledem, co měl vprostřed kříže tečku a brrr-vůbec si v tom nedokážu představit nějaký přesný bod namíření. Vím, že zrovna tohle je spíš o psychice, střílet se s tím určitě dá, ale právě duševní pohoda dělá u míření dobře 50% že...:) Takže tečku ne-e, křížek bude aspoň pro mně mnohem lepší.
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Patrik-30-06 »

savazka píše:Rozmnožilo se tu ke mně pár dotazů, tak abych to shrnul. 1.) Nad 200m s tím variablem střílet nehodlám, nemám důvod. (Jinak jak mi někdo odpovídal- lišku na 200m v noci - takové světelné podmínky na takovou ranu, byť i na sněhu, jsou u nás tak jednou za měsíc :) ) 2.) Ta přední ohnisková rovina mě trápila z důvodu, abych si nenastavil na 160m vzdálenou kunu/kočku/lišku zvětšení 12x a ouha- zviřátko není za křížem vůbec vidět. Se současnou Meoptou 7x50 s tlustým T nemůžu třebas na pytlačící kočku na 150m spolehlivě namířit, je zkrátka moc malá, zvlášť v létě za svítání, kdy ještě není moc dobře vidět... (Jestli za to může můj horší zrak, asi ano...) 3.) Zatím u mě vyhrává Meostar R1r 3-12x56 RD se záměrným křížem 4K. U kamaráda jsem si zkoušel namířit s puškohledem, co měl vprostřed kříže tečku a brrr-vůbec si v tom nedokážu představit nějaký přesný bod namíření. Vím, že zrovna tohle je spíš o psychice, střílet se s tím určitě dá, ale právě duševní pohoda dělá u míření dobře 50% že...:) Takže tečku ne-e, křížek bude aspoň pro mně mnohem lepší.
Stačilo by, kdy sis pročetl celé vlákno 20 stránek a odpověď najdeš a údaje o tlouštce kříže udává výrobce na svých stránkách.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

MEOPTA

Příspěvek od michalos »

Chtěl jsem se zeptat zda někdo neví jaký je rozdíl v kvalitě a zpracování mezi Meostárem 1-4x22 K-Dot, Artemisem 3000 1,5-5x20 a Artemisem 3100 1-4x22 díval jsem se na to u Řeháka...ani jsem o té 3100 nevěděl...tak jestli někdo má nějaké informace tak sem s nimi :wink:
teddybla
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 25.3.2011, 11:17

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od teddybla »

Zdravím Vás - chci se vás zeptat jakou optiku by jste mi doporučili ze značky meopta. Osobně mám zkušenost se 7x50 ale chtěl bych něco s RD líbí se mi tento http://www.jmfshop.cz/jmfshop/eshop/1-1 ... 3-12x56-RD[/b] jen né ta cena :oops:
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Toma »

Novější model R1r 3-12x56RD vyjde v Hubertshopu Kyjov na 18088kč.Ten vyjde jak se dívám na ty stránky co uvádíš na 26000,to je rozdíl jak kráva.
Lovec zabíjí jednou ranou.
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od kajinek.sniper »

Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 17:50, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 480
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od bon »

Máte někdo praktickou zkušenost s puškohledem Meopta Meostar R1r 3-12x56RD, kříž č. 4K? Jak je kříž silný, regulace jasu a klikání. Potřebuji puškohled na lov do 300m i za zhoršených světelných podmínek.
Odpovědět