Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Zdenek41 »

Já bych taky něco přidal.Psal jsem už včera,ale nějak mi to spadlo. :D Mě se to osobně po kulové ráži vůbec nezdá.Veliký rozměr zásahu a pak to olovo mi příjde na slug či SG.K zranění došlo zřejmě v podzimních měsících ne,když bylo teplo.Ikdyž červi jsou taky dobrá desifekce.Ta materie hnědé barvy svědčí o proběhlé sebsi lokálního charakteru,nedošlo u dobře vyživeného kusu k celkové otravě.Díky tomu přežilo.Jinak jsou zvířata s prahem bolestivosti nekde jinde jak člověk.Nechci se zastávat 5,6,ale na tu bych to neodhadoval,několik kusů do 50kg jsem ulovil.Při zásahu kosti by šla tak 10cm do vnitř zůstala by v plicích.Používal jsem 3,24g SB TM Nikdy se mi v praseti nefragmentovala vždy hřib.Ten abces značí to že se do organů dostalo hodně nečistot.Odhaduji střelu na způsob slugu přes překážku,větve,kukuřice a pod nebo SG na malou vzdálenost.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Zdenek41 »

Co dokážou SG a broky u černé známe asi všichní i ty co pak museli po svíčkové k zubaři. :lol:
Jinak to moc k smíchu neni,ranivost je obrovská nevím proč se to v poslední době tak rozmáhá.Já tomu říkám nemoc SG.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od hanmilan »

Sakra, ten brok mě ani nenapadnul. Osobně jsem zavrhnul 222 nebo 223 remington, protože střepin bylo hodně. Je pravda, že jsem nenalezl žádnou, která by alespoň částečně připomínala střelu, největší kousek byla střepinka 4 mm, ostatní byly zcela nepatrné., Po Zdenkovo příspěvku jsem trochu o velkém broku SG a pod. i uvažoval, jen jsem nikdy neviděl, že by se tak velký brok zcela rozložil po nárazu na kost. Myslím, že výstřel z brokovnice na to nemá dostatečnou rychlost.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od hanmilan »

Zdenek41 píše:Veliký rozměr zásahu a pak to olovo mi příjde na slug či SG.
Slug je už pořádnej knedlík :P na to tam bylo těch střepin moc málo. Leda, že byl zasažen větší střepinou, když se slug rozpadnul před zásahem lončáka ..., ale to už opravdu spekuluju :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od rimar77 »

ono by to mohla bejt i stará 8čka 8x57I nebo IR pokud bylo po kališti a mělo krustu z bahna tak klasickej poloplášť SB (jiné střely do toho SB nedělá) by se takhle mohl zachovat. U nás už jednomu kolegovi u téhle ráže po podbném zásahu prase odešlo střílel kulobrokem od té doby má druhej lauf slug a pokud neleží hned posílá druhou. Lepší by bylo samozřejmně koupit lepší ráži a tenhle dát na zeď ale znáte to sami, není páka která by je donutila
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Zdenek41 »

To hanmilan. Mé zkušenosti s SG ve zvěřině jsou již nějaký rok dost velké.Nevím,který blb to sem zavlékl,ale na nahánkách se s tím loví dost často.Můžeš na nástupu říkat jak si to nepřeješ,ale na štontu se střelcem nestojíš.Takže nic nenaděláš.Jsou to koule i 8,6 a věř,když to prostřelí auto durch tak i ramení kloub a střelný kanál je od toho jak po kuli.
http://www.sellier-bellot.cz/cesky/love ... -buck-shot
Ona rychlost okolo 400 neni zas tak málo.A to jsou naše cizí jsou určitě pro magnum našlapanější.Je jich tam okolo 9.pokud by to bylo z blízka proč by to neudělalo takovou paseku.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Zdenek41 »

S tim slugem to rychle vysvětlím.Každý cizí přednět je vypuzován z organizmu.Velký dutý predmět,zpusobené hnisání,místní sepse a vyhnívání způsobí roztažení a vypuzení směrem vem.Jelikož olovo a je to myslím 28g je pěkný jed vypadalo by to zrovna s tou otravou jak to vypadá na obrázku.Tkán se mohla rozpadnout a slug mohl vypadnout proto nemuselo dojít k celkové sepsi.Proč se honem kovbojové řezali a vyndavali kuli,jen pro oddálení sepse,která po olovu přichází již do několika hodin.
Naposledy upravil(a) Zdenek41 dne pon 25.1.2010, 19:16, celkem upraveno 1 x.
vhool

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od vhool »

...no pravdou je,ze se nenasel ani kousicek plaste coz by u zasahu kuli jiste bylo ....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Zdenek41 »

Právě pláš at již tombak nebo jakékoliv Fé by tam tech pár měsíců vydrželo.
vhool

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od vhool »

no pak me jeste napada jedna nepravdepodobna teorie .... a sice Edik s predovkou 8)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Zdenek41 »

No právě těch ličů olova je,ale víc. :D :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Leon »

Zdendo nevím jak starý SG ale mám odzkoušený na střelnici 12/76 Buck Shoty 8,43mm je tam 15kusu a na 30m jich bylo v desce 35x35cm 11 kusu tak myslím že kdyby to bylo brokem tak by tam bylo víc děr než jedna když prošla ta střela tak daleko
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Zdenek41 »

Je to jenom hypotéza,ale na jakou vzdálenost střílels a s jakým zahrdlením a určitě v čistém terenu.Pokud na pár metru ve sluku mohl to být jeden dva přes stromky a pod.Pistěl na odtok hnisu takhle vyhnije.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Leon »

3/4 zahrdlení do plnýho jsem to nechtěl riskovat a jak jsem psal na 30m
CZ 550 american 308win.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od dalas »

Nemyslím, že to byl slug ani SG. Ta rychlost 400 -450 je málo na to, aby fragmentoval na takové množství malých kousků. Viděl jsem jich dost vypreparovanejch a vždy to byla hrouda olova. Taky se mi nezdá, že by většina ze slugu zůstala kousek pod škárou, vyhnila a lehčí malé kousky penetrovaly až skoro na druhou stranu. V praxi je to opačně. Myslím, že to byl poloplášť s neuzamčeným jádrem, (něco jako SP od SB) který se svlíkl na škáře. Ten plášť mohl vypadnout.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět